ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 878
  • 787
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X
Как не е заразен болният по време на инкубационния период?! Заразене е. Всеки лекар ще ви го каже.

# 121
  • Мнения: 384
Малко извън последната дискусия - доказан случай на хроничен енцефалит, предизвикан от ваксинален паротит (ММР ваксината), който води до смъртта на детето.

https://www.researchgate.net/publication/309362332_Deep_sequenci … onic_encephalitis




This little boy received the MMR vaccine at 14 months of age. Four months after MMR vaccination, he was diagnosed with SCID (Severe Combined Immune Deficiency Syndrome). He was diagnosed with autoimmune haemolysis and developed a persistent H1N1 infection. He received successful Stem Cell Therapy and his immune system improved, but six months after Stem Cell Therapy he started regressing and losing cognitive abilities, motor skills, and language. He developed seizures. His hearing was affected and he developed personality changes and behavioral changes.


After multiple hospitalizations, he died at 69 months of age.
On autopsy, vaccine-strain mumps virus was found in his brain and this was determined to be the cause of chronic encephalitis - FOUR YEARS AND SEVEN MONTHS AFTER HE WAS VACCINATED.

From the report:
"Using deep sequencing of fresh brain biopsy material, we identified the Jeryl Lynn 5 mumps virus (MuVJL5), a component of the measles, mumps, rubella (MMR) vaccine that had been administered to the child before the diagnosis of SCID. Similar to findings in measles viruses recovered from cases of SSPE, the mumps virus genome from the brain showed evidence of biased hypermutation, particularly in the matrix (M) gene. Comparison with sequence data from the original vaccine batch used to immunise this child identified the expansion of variants present at low frequency in the vaccine as well as de novo fixed missense substitutions. This case represents the first conclusive demonstration of chronic panencephalitis due to mumps virus."




# 122
  • Мнения: X
Моля да ме извините, че се включвам в тази тема - от чисто любопитство. Ако искате, игнорирайте ме. Веднага си казвам, че за мен антиваксърите са също толкова непонятни, както и веганите, слънцеядците, джендър флуидите или общуващите с НЛО.
Не отричам наличието на изключително редки случаи на тежки странични ефекти от ваксините - каквито има и при всички лекарства. Няма нито едно лекарствено средство без странични ефекти.
Нямам и намерение да се запознавам с десетките теми за вредата от ваксините.
Просто няма начин да бъда убедена във вашите вярвания.

Имам само един въпрос, ако някой бъде така любезен да ми отговори.
Как си представяте един свят изобщо без ваксини?

Всъщност светът без ваксини е съществувал и няма нужда човек да си го представя, достатъчно е да прочете историята. Но все пак ми е любопитно на какво почива вярата ви, че в един свят без ваксини заболеваемостта от тежки, смъртоносни, епидемиологични и пандемични заболявания би била (и е била) по-малка, отколкото в настоящия свят, дори и да приемем наличието на няколко хиляди пострадали (на фона на поне 4 милиарда ваксинирани)?
Какво гарантира, че в един такъв свят вашите неваксинирани деца, които в момента са защитени благодарение на 99-те процента ваксинирани, няма да се разболеят от детски паралич, едра шарка, дифтерит и други такива вече бивши бичове на човечеството?

Въпросите ми сигурно са задавани и преди и сигурно сте изтъкнали аргументите си, аз питам за себе си, а не за да обогатявам темата.

# 123
  • Португалия
  • Мнения: 3 944
............... да се разболеят от детски паралич, едра шарка, дифтерит и други такива вече бивши бичове на човечеството?
.............
ама бивши ли са ... кой ги елиминира ???
питам си аз, ей така...

# 124
  • Мнения: X
Бивши са, докато има масови ваксинации срещу тях. Ако спрат масовите ваксинации, ще станат настоящи бичове на човечеството.
Но аз пак не получавам отговор на моя въпрос, и ако няма да има такъв, няма и да ви се меся в разговора повече.

# 125
  • Мнения: 11 337
 Black_Sapphire, пишете като майка /вероятно/ на непострадало дете.
Отговорът на вашия въпрос е прост - проверете колко време е съществувало човечеството преди да започне ваксинацията. Баба ви все накак се е промъкнала през тези страхоии дето са я били дебнели, даже и без антибиотици да има под ръка, както и пра родителите ви, както и целият ви род та чак до вас.
И колкото и да ви е чудно има държави и местности не чували за ваксиниране и О ЧУДО те нямат епидемии покосяващи популацията им.
Разбира се можело е и да се разблеят, както Вие самта казвате ПРИ ВСИЧКИ има риск.

Аз пък имам един друг въпрос към вас - как си представяте света на една майка, баща, брат, сестра, баби, дядовци, лели, чичовци на дете пострадало от ваксина.
Проблемът, който ваксината нанесе на детето ми ми взе толкова нерви, страхове, притеснения, че сигурно ми скъси живота с 10 години. Бих подарила всеки му още 10, само да я излекува. Ама няма! Тия дето ме ЗАДЪЛЖАВАХА се врътнаха и ме оставиха сама с 2 педи купчина с изследвания, с над 4000 прочетени книги, статии, научни публикации. Направих здравни сайтове с информацията, която събрах и преведох в опит да я спася от това, което задължителната ваксина и причини. Запознах се с над 1000 семейства с деца с последици от ваксини. Само, че вие няма как да бъдете убедена в нашите вярвания. Ми така де ... ние сме нещо като веганите ....
Вие сте знаеща, млада и вероятно майка на непострадало дете. Убедеана съм, че добре ги разбирате нещата.

# 126
  • Мнения: X
Мисля, че получих отговор на въпроса си, благодаря. Вие си представяте света без ваксини като този на прабаба ми (то няма и начин да е друг). Свят, в който жените са раждали по десетина деца, от които да оцелеят 4-5.
Вярно е, че за пострадалите статистиката е 100%.
Но в рамките на човечеството тя наистина е в рамките на части от процента или там някъде. И дали връзката между проблема и ваксината е безспорна? Доста ме съмнява това.

Ако трябва да се работи в някаква посока, то не е отказ от ваксините изобщо, а тяхното прецизиране.
Иначе трябва да се откажем въобще от всякакво лечение, защото няма лекарство, за което да не съществува никаква вероятност от настъпване на тежки или фатални странични ефекти.

Аз лично не съм готова на такъв вариант, поемам риска от страничните ефекти и си лекувам децата. Радвам се, че повечето хора мислят като мен (и причината е, че случаите на тежки проблеми са сравнително редки), защото иначе статистиката щеше да е много по-страшна и светът - много по-опасно място. Достатъчно е човек да се разходи до някоя африканска страна, за да придобие представа какъв е светът без ваксини и лечение.

Бъдете живи и здрави. Разбирам нагласата ви, но тя няма нищо общо с рациото.

# 127
  • Мнения: 11 337
Явно нямам представа що е то "рациото".

Все пак си направих труда да ви отговоря. Сега е редно Вие да отговорите на моя въпрос.

Ако желаете може да изкарате 1 ден /не искам много, не искам седмица, месец или пък целият ви живот/ с Г. или С. или М.  Това са нашите приятелчета с тежък енцефалит след ваксина. Не е трудно - та колко да е трудно с умствено увредено дете. Или пък да дойдете на рожденния ден на Ани. Добре би било да дойдете - дете с диагноза аутизъм няма много приятели, които да дойдат на рождения и ден.  Или пък елате с мен да пазаруваме за вечеря - отнема по 3 часа, защото чета всеки етикет, всеки надпис и преценявам всяка съставка в храната. После елате и кажете на дъщеря ми, че е прекрасна тинейджърка въпреки, че има рани по лицето. Лесно е зад клавиатурата да тракаме намахано как света е оцелял, защото се е ваксинирал. А аз все повече си мисля, че светът е супер жилав ВЪПРЕКИ, че се ваксинира.


И още 3 подробности:
- Вие в рода имате ли деца починали от болестите, за които сега се ваксинираме? Не починали от пневмонии и болести лекувани със съвремени лекарства, а от така опасните епидимични болести.
- Направихте ли си труда да прочетете при съвременото ниво на медицината ако човек се разболее от страховитите тогава болести какво ще стане?
- Наистина ли вярвате, че статистиката за "редките странични ефекти" на ваксината са верни?

На тези въпроси не ми отговаряйте - само помислете по тях.

# 128
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Малко хора имат информация за рода си от 19 век. Обаче аз имам и знам, че са умирали деца в него от болести,  за които има ваксини. Роголомно са измирали деца е възрастни. Обаче вас тяка ви е изгадно. Слава Богу, че здраваомислещи те хора са повече и се надявам сектата на антиваксърбите да намалява с всеки изминал ден. А дори един лекар с диплома 3.70 знае повече от всичи вас тук.

# 129
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Едно време светът не е бил толкова глобален, т.е. хората не са щъкали често извън селото/града си. Така епидемиите са били по-ограничени и едва ли има данни за всички села и паланки, в които е имало мор от болести, за които днес има ваксини.

Не знам за трансджендеризъм, но очевидно на някои ваксините са им донесли слабоумие.

# 130
  • Мнения: 384
Преди 100 години си е било все същото ...

Скрит текст:
































# 131
  • Мнения: X
Хората не били пътували преди, хахаха
О, да. Пътуването със самолет до друг континент е като пътуването с волска каруца. Ти да видиш.

# 132
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Уф....Аман вече!  

Не желая да използвате аутистичното ми дете, за да пропагандирате вярванията си!
 
Изкарала съм не един, ами много повече дни с деца с аутизъм, и с интелектуално изоставане! Така че въобще не знам какво точно се опитваш, Дорис, да постигнеш с тия си призиви...


Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 20:25 от ЧеКа

# 133
  • Мнения: 11 337
Уф....Аман вече!  

Не желая да използвате аутистичното ми дете, за да пропагандирате вярванията си!
 
Изкарала съм не един, ами много повече дни с деца с аутизъм, и с интелектуално изоставане! Така че въобще не знам какво точно се опитваш, Дорис, да постигнеш с тия си призиви...

Вашето дете къде е споменато? То аутист след ваксина ли стана?
Или реагирате само на думата "аутист" първосигнално и вече сте засегната?
Ми напсала съм каквото съм искала да кажа в отговор на нечие крайно изказване. Не вадете пасаж от отговора ми и не го интерпретирай по друг начин.

# 134
  • Мнения: 2 718
Уф....Аман вече! 

Не желая да използвате аутистичното ми дете, за да пропагандирате вярванията си!
 
Изкарала съм не един, ами много повече дни с деца с аутизъм, и с интелектуално изоставане! Така че въобще не знам какво точно се опитваш, Дорис, да постигнеш с тия си призиви...

Вашето дете къде е споменато? То аутист след ваксина ли стана?
Или реагирате само на думата "аутист" първосигнално и вече сте засегната?
Ми напсала съм каквото съм искала да кажа в отговор на нечие крайно изказване. Не вадете пасаж от отговора ми и не го интерпретирай по друг начин.
Дорис, добре ще е да си скриеш ноктите- и без това много прекали. Ето, ЧеКа е прекарала много повече от един ден с болни от аутизъм деца /което беше и твоето питане/ и условие човек да изкаже мнение за ваксините. И тя го изказа. Хайде да не нападаш хората на "първосигнални", защото не вярват точно в твоята конспирация.

Общи условия

Активация на акаунт