ВАКСИНИ - ТЕМА САМО за вредата от тях - тема 36

  • 63 820
  • 787
  •   1
Отговори
# 285
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
А тез статистики за пешеходците в третия свят от къде?!?!
Аз работя с такива хора- имам точно противоположната информация!

# 286
  • Мнения: 11 313
Незнам дали въпросът ми е за тук, за което моля да ме извините!
Интересува ме, дали има срок за поставянето на ваксините, например тези, които се слагат в 2,3,4 месец? И какво следва, ако е минал този срок - попълва ли се пак декларация за отказ на тези ваксини?


Това включва и ваксината за морбили(МПР).В момента има 20 и повече случаи на деца с морбили,поне толкова са в инфекциозни отделения.Къде ви е здравият разум  да се отказвате от ваксинация или предпочитате детето ви да се измъчи с  морбили , паротит и рубеола и само да създаде имунитет срещу тези заболявания.

И от къде ви е тази статистика?

Това не е статистика , а просто цифра,за която не съм сигурен,тъй като го четох някъде. Не знам.Това не променя факта ,че има повишена заболяемост от морбили в България. Жалко е,че има такъв дефицит на критично мислене и при информация , масово се избират източници  , в които водещи фигури са лекари-хомеопати и чакра-гледачи .Хората в третия свят ходят километри пеш за да ваксинират децата си , а тук с толкова достъпни ,вие играете руска рулетка със здравето на децата си.

Глупости не ми се слушат.
Без факти и източници са просто клюки с цел да сплашите някого.
Лекаря хомеопат си е точно толкова лекар, колкото този, който ви бодва ваксината. Само дето има и още учене по хомеопатия.

# 287
  • Мнения: 10
Незнам дали въпросът ми е за тук, за което моля да ме извините!
Интересува ме, дали има срок за поставянето на ваксините, например тези, които се слагат в 2,3,4 месец? И какво следва, ако е минал този срок - попълва ли се пак декларация за отказ на тези ваксини?


Това включва и ваксината за морбили(МПР).В момента има 20 и повече случаи на деца с морбили,поне толкова са в инфекциозни отделения.Къде ви е здравият разум  да се отказвате от ваксинация или предпочитате детето ви да се измъчи с  морбили , паротит и рубеола и само да създаде имунитет срещу тези заболявания.

И от къде ви е тази статистика?

Това не е статистика , а просто цифра,за която не съм сигурен,тъй като го четох някъде. Не знам.Това не променя факта ,че има повишена заболяемост от морбили в България. Жалко е,че има такъв дефицит на критично мислене и при информация , масово се избират източници  , в които водещи фигури са лекари-хомеопати и чакра-гледачи .Хората в третия свят ходят километри пеш за да ваксинират децата си , а тук с толкова достъпни ,вие играете руска рулетка със здравето на децата си.

Глупости не ми се слушат.
Без факти и източници са просто клюки с цел да сплашите някого.
Лекаря хомеопат си е точно толкова лекар, колкото този, който ви бодва ваксината. Само дето има и още учене по хомеопатия.
Ама който иска си проверява.Казвам ,че това е факт , а вие като мислите че е клюка -си правите српавка.Същото мога да кажа и за интервюто с  лекаря-хомеопат.Безизвестен на неантиваксар-общността(судейки по резултатите в интернет), нецитиран от сайт или журнал с авторитет по медицински въпроси и проблеми , просто някакви заявления с негови и на отново непроверени източници ,интерпретации.
А твърдението ,че едрата шарка е изчезнала от само себе си с помощта на хигиенни навици и то в Индия през 19век ,където и до момента е мизерия до шия , е смехотворно , а във вашия случай и леко тъжно,че го цитирате и доверявате.

# 288
  • Мнения: 10
А тез статистики за пешеходците в третия свят от къде?!?!
Аз работя с такива хора- имам точно противоположната информация!

Вие май  много харесвате тази дума или просто не разбирате значението и.Не съм споменавал за статистика.И в двата случая може да потърсите статистики за темповете с които спада честотата на някои заболявания успоредно с повишената честота на ваксинация при хората(главно децата) конкретно за африка ,да не кажете ,че пак нещо преиначавам нещата.А вие сигурно работите с хора,с които СЗО очевидно не работи .

# 289
  • Мнения: 11 313
Наистина не ми се слушат празни приказки от анонимен, неподготвен по темата за ваксините и тяхната вреда.

Добре е да се запознаете със значението на думата "факт", за да не я използвате твърде неуместно.

Нелогично е някой да изпляска някаква глупост и да очаква, че ще се втурнем да търсим източници и проверки. Ако искате да кажете ВЪОБЩЕ НЕЩО давайте аргументирана и проверена информация. Не ние ще търсим доказателства/оборване на думите ви, а вие трябва да представите на база какво ги казвате.





# 290
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
А тез статистики за пешеходците в третия свят от къде?!?!
Аз работя с такива хора- имам точно противоположната информация!

Вие май  много харесвате тази дума или просто не разбирате значението и.Не съм споменавал за статистика.И в двата случая може да потърсите статистики за темповете с които спада честотата на някои заболявания успоредно с повишената честота на ваксинация при хората(главно децата) конкретно за африка ,да не кажете ,че пак нещо преиначавам нещата.А вие сигурно работите с хора,с които СЗО очевидно не работи .
откровени глупости
Каква СЗО,какви пет лева,какви стъкмистики!?!
Не ми се влиза в безсмислено празнословие
Работя с 5 националности,които на 100%  имат проблеми с европейски институции,заради минимални ваканционни практики в техните ,,изостанали" от 3тия свят държави.
Всички,повтарям всички! се информират,но след това отказалите ваксинация са 80%.
И,за последно, към анонимният- документално мога да го докажа.,за разлика от твоите измишльотини.

# 291
  • Мнения: 10
Наистина не ми се слушат празни приказки от анонимен, неподготвен по темата за ваксините и тяхната вреда.

Добре е да се запознаете със значението на думата "факт", за да не я използвате твърде неуместно.

Нелогично е някой да изпляска някаква глупост и да очаква, че ще се втурнем да търсим източници и проверки. Ако искате да кажете ВЪОБЩЕ НЕЩО давайте аргументирана и проверена информация. Не ние ще търсим доказателства/оборване на думите ви, а вие трябва да представите на база какво ги казвате.







Щом смятате,че като сте си изхабили половината живот да пишете по форуми това ви прави компетентна , няма проблем.Продължавайте да си философствате.Ето Ви , ако нямате време да търсите , но пък имате достатъчно да направите 8000 поста.

WHO response
In 2010, the World Health Assembly established 3 milestones towards the future eradication of measles to be achieved by 2015:

increase routine coverage with the first dose of measles-containing vaccine (MCV1) by more than 90% nationally and more than 80% in every district;

reduce and maintain annual measles incidence to less than 5 cases per million;

reduce estimated measles mortality by more than 95% from the 2000 estimate; and

In 2012, the Health Assembly endorsed the Global Vaccine Action Plan, with the objective of eliminating measles in four WHO regions by 2015 and in five regions by 2020.

By 2017, the global push to improve vaccine coverage resulted in an  80% reduction in deaths. During 2000– 2017, with support from the Measles & Rubella Initiative and Gavi, the Vaccine Alliance, measles vaccination prevented an estimated 21.1 million deaths; most of the deaths averted were in the African region and in countries supported by the Gavi Alliance.


http://www.euro.who.int/en/media-centre/sections/press-releases/ … ick-and-immunized - повишена честота морбили , Европа.

# 292
  • Мнения: 11 313
Наистина не ми се слушат празни приказки от анонимен, неподготвен по темата за ваксините и тяхната вреда.

Добре е да се запознаете със значението на думата "факт", за да не я използвате твърде неуместно.

Нелогично е някой да изпляска някаква глупост и да очаква, че ще се втурнем да търсим източници и проверки. Ако искате да кажете ВЪОБЩЕ НЕЩО давайте аргументирана и проверена информация. Не ние ще търсим доказателства/оборване на думите ви, а вие трябва да представите на база какво ги казвате.







Щом смятате,че като сте си изхабили половината живот да пишете по форуми това ви прави компетентна , няма проблем.Продължавайте да си философствате.Ето Ви , ако нямате време да търсите , но пък имате достатъчно да направите 8000 поста.

Може ли да ми посочите как точно засякохте колко време от живота си съм изхабила за писане по форуми?
Или смятате, че като се фраскате и праскате в стил сърдит тинейджър и отправяте някакви нелепи обиди сте по-ерудирана и ще ви приемем сериозно? Не, не става така! Нито пък смятам да ви търпя!

# 293
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Вчера писайа за една жена с морбили в болницата, днес за пет деца. Всъщност и един с морбили е достатъчен, за да зарази доста хора,  стига те да нямат ваксини или имат пропуски във ваксинацията.

# 294
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
Каква ваксинация,бе хора!
Имунитета е важен!
А,той къде е?!?
Ваксиниран и имунизиран е различно!

# 295
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Не те разбирам какво искаш да кажеш.

# 296
  • Мнения: 10
Наистина не ми се слушат празни приказки от анонимен, неподготвен по темата за ваксините и тяхната вреда.

Добре е да се запознаете със значението на думата "факт", за да не я използвате твърде неуместно.

Нелогично е някой да изпляска някаква глупост и да очаква, че ще се втурнем да търсим източници и проверки. Ако искате да кажете ВЪОБЩЕ НЕЩО давайте аргументирана и проверена информация. Не ние ще търсим доказателства/оборване на думите ви, а вие трябва да представите на база какво ги казвате.







Щом смятате,че като сте си изхабили половината живот да пишете по форуми това ви прави компетентна , няма проблем.Продължавайте да си философствате.Ето Ви , ако нямате време да търсите , но пък имате достатъчно да направите 8000 поста.

Може ли да ми посочите как точно засякохте колко време от живота си съм изхабила за писане по форуми?
Или смятате, че като се фраскате и праскате в стил сърдит тинейджър и отправяте някакви нелепи обиди сте по-ерудирана и ще ви приемем сериозно? Не, не става така! Нито пък смятам да ви търпя!


Можете да се въздрържите от психопрофила ми , не това е същественото. Просто прочетете фактите и правете с тях каквото искате.Не искам да ви убеждавам в противното и силно се надявам да ви се и налага.

# 297
  • Мнения: 11 313
Вчера писайа за една жена с морбили в болницата, днес за пет деца. Всъщност и един с морбили е достатъчен, за да зарази доста хора,  стига те да нямат ваксини или имат пропуски във ваксинацията.

Тъй като от години следя внимателно епидемиите от морбили не мога да не посоча, че боледувалите въобще не са предимно неваксинирани. Миналата година това бе доста обсъждано как това се случва и защо. В крайна сметка се скриха зад обяснението, че явно ваксината не била създала имунитет на разболелите се ваксинирани и с намек, че сами са си виновни.

 

# 298
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Знам, а и вчера беше споменато в статията, че около моя набор има пропуск във ваксинацията. За това и е имало едно време бум на заушка, а сега много мои познати от мъжки пол имат репродуктивни проблеми. Сами казват, че са боледували от заушка. Така че и случаи на морбили ще има.
Знае се, че и ваксините не дават 100% имунитет при всички, а напоследък е модерно ваксиниъе да са само на бележка, че са сложени.
Като се разболее някой от морбили гледат ваксинационния му картон

# 299
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
ceca,кой набор си?
заушката е опасна за млади мъже/момчета тийнейджъри

Общи условия

Активация на акаунт