Баща пребил лекарка в "Шейново" заради плацентата на детето си

  • 42 658
  • 433
  •   1
Отговори
# 30
  • MI
  • Мнения: 11 868
А за какво може да му трябва плацентата на който и да е родител?
За стволови клетки знам че я ползват, излиза ми постоянно реклама в някои сайтове.  Laughing Сега научавам, че било станало модерно да я ядеш - само рак дето нелекувала.  Crazy

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 14 952
Цитат
Не е нормално да пребиеш човек и това трябва да се наказва прилично.
Има си хас да е нормално. И още повече, защото (ако) искаш човекът да наруши реда в службата си заради теб, а той отказва.

----
Аз също имах предвид, че в случая е без всякакво значение дали бащата иска плацентата, или майката, т.е. доводът "как така ще я иска, да не е негова, да не е родил той детето" ми се видя силно неотносим.

И да, за какво му е плацентата, е също без значение според мен. Ако има ред да я получи (оставам с впечатление, че има) - да го спазва. Ако няма - да е мислил навреме и да не е раждала жена му в Шейново / в България, а там, където ще могат да си получат плацентата.

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
А за какво може да му трябва плацентата на който и да е родител?
За стволови клетки знам че я ползват, излиза ми постоянно реклама в някои сайтове.  Laughing Сега научавам, че било станало модерно да я ядеш - само рак дето нелекувала.  Crazy

Е, за стволови клетки няма как да си я ползваш сам  Stop

# 33
  • MI
  • Мнения: 11 868
Е, за стволови клетки няма как да си я ползваш сам  Stop
Аз със сигурност, но въпросният побойник все пак се занимава с генетични изследвания. Ако той не може,кой?

# 34
  • Мнения: 4 841
Последно - интелигентен генетик или криминално проявен рецидивист? Не че има значение, предвид дебилната му постъпка, но подобна разнопосочна информация прави новината да "олеква" и да  не ѝ се обръща необходимото внимание.
А според мен трябва да се предизвика остра дискусия за безопасността на лекарите. Независимо дали става въпрос за пиян циганин или разгневен генетик, агресия и насилие нямат място в болниците! Има цивилизовани начини човек да се оплаче, ако е недоволен - шеф на отделение, шеф на болница, централна комисия по етика към МЗ, централна етична комисия на БЛС, при сериозни нарушения - полиция, прокуратура...
Моя близка работи в Шейново - мястото, на което е открита лекарката, е изглеждало като във филм на ужасите. Целия персонал е ужасен и стресиран, е как тия хора ще си вършат работата сега, и как ще са адекватни и спокойни. Не познавам лично лекарката, но чувам само добри отзиви за нея. Дано се възстанови без психически травми и продължи да изпълнява достойната си професия.

# 35
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 639
И той едва ли може. Ако беше така лесно извличането и съхраняването им най- вече, половината от хора, плащащи за тази услуга луди пари, вече щяха да са разбрали как става и да си го правят вкъщи.

# 36
  • Мнения: 1 084
Не разбрах дали е присъствал по време на раждането, но ако е така това наистина не мисля че е редно. Лично аз не бих позволила мъжът ми да присъства на раждане. Правилно е това, което някой каза че неподготвен човек не бива да гледа подобно нещо. И все пак за пари какво ли не правят. Той е смятал че след като си е платил да гледа може да прави  всичко, включително и това да бие хората.

# 37
  • Мнения: X
Потресена съм от новината.Доктор Гагова е един невероятен лекар и прекрасен човек, който познавам лично и помогна за раждането на детето ми. Един всеотдаен доктор. Надявам се да се възстанови бързо от физическата и най-вече психическа травма. Надявам се и се моля този "баща" да си получи заслуженото. Случилото се е повече от отвратително.

Дванадесета година съм изключително благодарна на д-р Гагова за всичко, което направи в края на бремеността ми, за адекватната реакция, за човешкото отношение. Прекрасен Професионалист и Човек. Дано бързо се възстанови, както физически, така и психически.  Praynig

# 38
  • Мнения: 46 661
И още повече, защото (ако) искаш човекът да наруши реда в службата си заради теб, а той отказва...
Редът в тези служби трябва да бъде изкоренен и въведен нормален. Но това е отделен въпрос и не е това начинът.
Иначе не е проблем неспазването му, просто така е по-удобно за работещите там.

# 39
  • MI
  • Мнения: 11 868
Най-вероятно никакъв рецидивист не е, просто са прибързали да сложат новината преди да има повече информация. И името му писаха - Владимир Стоянов,

И той едва ли може. Ако беше така лесно извличането и съхраняването им най- вече, половината от хора, плащащи за тази услуга луди пари, вече щяха да са разбрали как става и да си го правят вкъщи.
Тарталета, нито аз, нито ти знаем къде точно работи въпросният ненормалник. Ако действително се е занимавал с генетични изследвания в Англия може пък и да работи на място, където това е възможно. Но тъй като няма информация, можем само да гадаем дали е искал да я яде или изследва. Продажба ми се струва най-невероятната хипотеза, но знае ли човек.

# 40
  • Мнения: 22 036
Не разбрах дали е присъствал по време на раждането, но ако е така това наистина не мисля че е редно. Лично аз не бих позволила мъжът ми да присъства на раждане. Правилно е това, което някой каза че неподготвен човек не бива да гледа подобно нещо. И все пак за пари какво ли не правят. Той е смятал че след като си е платил да гледа може да прави  всичко, включително и това да бие хората.

Ти сериозно ли го пишеш това?

Какво означава неподготвен? Девет месеца е достатъчно време да научиш и куче да реагира поносимо. А и относно "разрешаването\' и бащата е родител и има право да присъства.
Ненормално е случилото се и се надявам лекарката да се възстанови.

# 41
  • Мнения: 1 467
Не разбрах дали е присъствал по време на раждането, но ако е така това наистина не мисля че е редно. Лично аз не бих позволила мъжът ми да присъства на раждане. Правилно е това, което някой каза че неподготвен човек не бива да гледа подобно нещо. И все пак за пари какво ли не правят. Той е смятал че след като си е платил да гледа може да прави  всичко, включително и това да бие хората.

Не е присъствал на раждането. Лекарката е отишла след секциото на жена му да му честити, че е станал баща. Той дори не се е поинтересува как са жена му и бебето, поискал е направо плацентата и когато тя му е казала, че ще я съхранят и ще му я предадат в първия работен ден, за да могат да оформят документите за това, той я е ударил в коридора, където му е съобщила.

# 42
  • Мнения: 1 084
Down under, да сериозно го пиша това. Имам наблюдение, че има хора, които не могат да свикнат с подобни гледки, дори и години да минат. Не разбирам с какво те подразних, ако обичаш запази си коментара за себе си. Въобще не ми пука мнението ти аз изказвам моето и не толкова грубо , ако обичаш. Аз с никого не се заяждам а някой реагират.
Есен снежнобяла, благодаря ти за инфото.

# 43
  • Мнения: 18 750
Каква толкова е гледката при секцио? Това, което си представя, докато  всъщност нищо не вижда ли? Защото, доколкото знам, панорама към операцията не се предоставя.

# 44
  • Мнения: 1 386
Отвратително е всичко това...Насилието над лекари или шофьори на линейки е почти ежедневно....дали от пациенти-примати от един определен етнос,дали от пияни и агресивни или изтрещели хора.

Трябва да се измисли нещо,да се вземат някакви сериозни мерки по тоя въпрос,дали да бъдат с охрана,полицаи около тях,или да нямат пряк достъп до тях ако трябва....
Явно не може да се разчита на това,че всички пациенти са уважителни и кротки....и дали някой в някакъв момент няма да превърти и да си го изкара на лекаря.
Embarassed


Общи условия

Активация на акаунт