Бъдещата мама започва да се пита, кога ли ДЕКЕМВРИЙЧЕ ще започне да я рита?

  • 38 653
  • 724
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 386
Оля, Дези, мерси много за информацията. Значи се ориентирам към слинг. Поли, и аз се притеснявам...
Аз си мислех, че има ерг. раници и за новородено, защото видях бебе на има-няма 3-4 седмици, пъхнато в ергономична раница, заедно с крачетата, стърчеше само малко косичка и се виждаше част от личицето, та се чудех дали е ок...

# 661
  • София
  • Мнения: 8 732
Някои ги слагат, но не е добре. С подложка или регулираща се платка. Но е най-добре да е в слинг, защото още не могат да седят, не заемат ергономичната позиция.
И все пак, с подложка е по-добре от кенгуро.

# 662
  • София
  • Мнения: 195
Защо влизаш в МД?

На 28 влизам в МД, за сега само за седмица уж, но да видим.

Като майка на февруарско бебе бих ви посъветвала да вземете малко повече дрешки, ако нямате сушилня,  аз първия път направих грешката да взема малко дрешки и се видях в чудо със сушенето. Като размер зависи от това, как върви бебчето ви по време на бременността, ако е по едричко директно минете на по-големия размер.
Ако някои ще пазарува от английските сайтове препоръчвам силно: mamas & papas, mothercare, next, tesco - цените са добри, качеството също. Аз  лично вече започнах да пълня кошниците, тези дни ще поръчвам.

4udenkata - Аз лично препоръчвам МД София - Др. Дяволов, добър човек и специалист.




[/quote]

# 663
  • Мнения: 215
Луната -  Имам слабост на маточната шийка и д-р. Дяволов който следи състоянието ми иска да ме вкара за наблюдение при него в Майчин Риск - първата си бременност лежах при него 10 семдици. Ще видим, ще лежа колкото се наложи Simple Smile

# 664
  • Мнения: 267
За каката, която се роди октомври 2013 купих слинг шал за 50лв., от бг шивачка, която шие всякакви слингове, сега не си спомням името, случайно бях намерила сайта. Не успях да се с работя с това чудо дълго 2,5м и широко към 2м. Не ми се получиха нещата, адски рядко го ползвах и накрая го продадох в OLX ... Сега, за третото, мислех в кенгуру да я слагам и така да изкарам зимата, но щом не е ок, пак се замислям за слинг, но може би друг вид...

# 665
  • София
  • Мнения: 8 732
Доста от еластичните са си около 50лв или повече. Има различни материи. Например хвалят на Боба, Кая, но Зилана провисва.
Имах един, който беше като захванати рингове и имаше още едно парче, много глупава идея, въобще не можеше да се нагласи.
Има едни Caboo, те са си увити, само се стягат и нагласяват. Но за мен не си струват парите.

# 666
  • София
  • Мнения: 195
Луната -  Имам слабост на маточната шийка и д-р. Дяволов който следи състоянието ми иска да ме вкара за наблюдение при него в Майчин Риск - първата си бременност лежах при него 10 семдици. Ще видим, ще лежа колкото се наложи Simple Smile
Стискам палци,всичко ще е наред с вас.

# 667
  • Мнения: 267
Дези,
мерси за ориентира. И така, както пишеш, моят май беше на Зилана, разкарах го много преди да разбера дали провисва. 😉😀😀😀
Какъв слинг бихте си взели, мами? Марка, модел?

# 668
  • Мнения: 215
Слинг шал бих ти препоръчала, аз ползвах такъв със синчето много ми беше удобен.

# 669
  • Мнения: 1 019
Ние бяхме взели раница и това нещо въобще не ми харесваше ...даже не знаех, че имат разлика... просто като гледах прегънатите бебчета и ми ставаше жал, че тук където живея е лято и децата се спарват и прегряват.

Последна редакция: чт, 24 авг 2017, 22:36 от Ало, ало слънчице

# 670
  • Мнения: 2 416
Ние за големите покупки(количка, креватче и т.н)сме се насочили вече, и живот и здраве ноември ще си ги купим. Ще чета и разглеждам още.
Като цяло предпочитам по късно да купуваме дрешки. Мм се върна от Германия с 2 торби дрешки. Всичко подарък от колегите ни, те са чужденци.Наистина много неща. Одеалце, палтенце, съвсем малки неща.. Когато ги разглеждах ми стана много мило. Толкова са малки и розови
Two Hearts
Аз започнах да ходя на лекции за бременни. Бях си го науимила още в началото на бременността, мисля че даже закъснях с тръгването. Харесва ми,нямам търпение  да идва следващата лекция Simple Smile

# 671
  • София
  • Мнения: 8 732
То няма как без жега. Слинговите раници(т.е. от тъкан плат) облекчават положението. Тези от стандартния плат са по-спарващи. Има и марки, за които се знае, че са по-плътни, има и такива , които правят мрежест гръб. Човек може да си избира.
Иначе, сгъването е ергономичната позиция, на тях си им харесва. Крачетата са сгънати и нагоре, гръбчеро е извито. С времето растат и се поизправят, а платката е мека и е по гърба им. На кенгурата е твърда и ги държи прави още от рано,  не трябва.
За слинг...смятам на Боба, Мандука май също ми препоръчаха. Има групи във фейсбук, къдро продават ползвани. Ако видя някой по-скъп и хубав, бих си взела ползван.
Тук също има тема, в раздела за бебета.
Бебетата ни ще станат на 6 месеца юни месец. Пък до тогава ще съм премерила разни раници на бебеносещи срещи и ще съм си избрала. Макар, че имам една харесана, но може да не ми пасне.
Аз съм имала стандартен размер оригинална Ергобейби и една реплика. Малко дървена ми беше, не е моята.
След това от 2г. носех синът ми в тодлър размер на Easyfeel , от слигов плат...те са индийски. Нея си я харесвам, сега съм я дала на сестра ми за племенницата, но мисля да я продам след някой друг месец, да финансирам следващата Grinning После ще продам нея, за да финансирам следващата тодлърска Grinning

Чудя се вече за третата ФМ, за кога да я записвам. От една страна искам в Надежса пак, от друга се чудя дали да не е при друг специалист, за да получа още мнения.
И фетална ехокардиография трябва да направя задължителнл.

# 672
  • Мнения: 50
Да Ви кажа при мен за покупките. Аз бях близо 3 седмици буквално на легло и тогава си казах да не отлагам с покупките за края. Много се изплаших, защото състоянието ми се влоши и не можех да си върша ежедневните дейности. Тогава се замислих дали ще съм ок към края и дали вече няма да се появи нещо друго и реших за себе си като се почувствам по-добре да започна с покупките, бавно и обмислено Simple Smile Поетапно, като давам предимство на намалените стоки. До момента имам няколко бодита, едно кенгуру (подарък), нагревател за шише(подарък), антиколик шише(подарък), бебефон с видео наблюдение, подложка за вана и шезлонг-люлка. Голяма част от нещата са подарък от общината-полагат се за всяко младо семейство, което беше приятна изненада за нас...
Количка сме избрали, следя я и чакам да я намалят. Легло също съм избрала-в събота ще отидем да го видим на място.

Ако можеш не използвай кенгуруто, а се сдобий със слинг или ерго раница за новородено. Тези кенгура се използваха преди години, но вече се знае, че вредят на тазобедрените стави.

# 673
  • Мнения: 2 340
Аз да си постна и тук коментара от фейсбук групата, но мисля, че е ок да се види от повече хора Simple Smile

Идвам с отчет от днешната фетална ехокардиография. Ако трябва да бъда честна, мислех, че това изследване е излишно и че щом на ФМ всичко е ок, не си заслужава, но ми е включено в пакета за проследяване и реших все пак да го направя. За щастие всичко е наред, но искам да ви кажа, на тези от вас, които могат да си го позволят, не е безсмислено!! Цялата ФМ преминава за около 30-40мин, като се оглеждат всички органи и развитие на бебето. При ФЕ 40минути гледаха само сърцето и то без да имаме предпоставка за проблем или препоръка от ФМ.. отделят около 1 час при проблеми.. Прегледът е толкова обстоен, колкото въобще не очаквах и се оглеждат толкова неща за сърцето, клапи, камери, предсърдия, кръвопоток и се мерят толкова показатели, които съм убедена няма как да се гледат при дори обстойна, каквато беше при мен ФМ.. Определено се радвам, че вскчко е наред и въпреки това отделих този 1 час.


ФМ ще я правя 32г.с, но още няма график за тогава и не съм запазвала час. Simple Smile

И аз минах първата лекция за бременни във вторник. Много ми беше интересно, а и се запознах с още две мами, които ще раждаме Декември Heart Decoration

# 674
  • София
  • Мнения: 8 732
Аз трябва да правя ФЕГ, защото бебето има някакъв дефект на сърцето и трябва да се наблюдава. Миналата бременност реших да не правя.
Тогава по-скоро говореха, че се прави, ако се види нещо на фетална морфология. Там ако огледат добре , би трябвало да се види някакъв проблем и вече да се отиде на подробно изследване.
Но е въпрос на желание, средства.

Аз забавих пазаруването, заради разни изследвания, чакахме резултати от амниоцентеза. Сега вече някак спокойно мога да купувам, но нямам да е този месец, пе покрай процедури, лежане в болница, прегледи се охарчихме. Майка ми предложи да ни помогне за стаята на големия, да вземем легло и някакво гардеробче. Бяхме планували сега да го вземем, но парите отидоха за другите неща.  Пък ние ще си вземем кошницата за кола, тя ни е най-наложителната голяма покупка. И няколко дрешки и това е.

Общи условия

Активация на акаунт