164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 81 036
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 12 018
Въпрос към родителите на 9-класниците в А и Б клас: Как върви обучението по английски? Спрягате ли глаголът to be или вече сте по-напред?

# 421
  • София
  • Мнения: 923
Първа четворка. По Физическо! Тези нормативи нещо й се опряха.🙄

# 422
  • София
  • Мнения: 12 018
Споко, госпожата каза, че ще отбележи началното им ниво и ако полагат усилия, ще им се отчете подобаващо. Ако подобри времето при следващото препитване, предполагам, че няма да имате проблем. Прати я да тренира в парка. Joy

# 423
  • София
  • Мнения: 923
Ха ха, но е голяма драма сега. 🤣

# 424
  • София
  • Мнения: 985
И дъщеря ми има вече две оценки по физкултура - 5 и 4. Две оценки за няма и месец ми се струва малко прекалено. Има и закъснение. Обясни ми, че в съблекалнята е имало 3 класа и е била голяма лудница, и затова е закъсняла заедно с още едно момиче.  Госпожата изобщо не е взела това в предвид. Нещо май ми идва в повечко това напрежение, което създава на моето дете и то по този предмет. Не омаловажавам физическото възпитание и култура, но май в случая нещо не е както трябва.

# 425
  • София
  • Мнения: 287
И при нас закъснение по ФВС. След 8 учебни часа, няколко момчета отишли да си вземат храна. Приготвянето на храната се забавило, пък те си били платили и останали да чакат. Като тичали за часа с храната, госпожата тъкмо влизала в час (излизала от сградата). Обяснили набързо случката и казали, че се преобличат и веднага идват. Така и направили, но вече имали отсъствия. И според мен това е малко прекалено. Не могат да стоят цял ден гладни, макал че в случая са играли гладни и са се хранили след часовете. С десетминутни междучасия, 10 учебни часа в този ден и неголеми възможности да си купиш храна в училището, все ще става така. А сандвич, приготвен сутрин в 6 ч. например с колбас, едва ли става за ядене в 14 ч.
Откакто обаче носихме три седмици подред всякакви хартии при очевидно гипсирана ръка, за да не играе физическо, и хартиите все не бяха верните, мисля, че разговор с госпожата няма да е много от полза. Първо бях написала мейл, за да попитам какво се изисква от мен като родител, на който не получих отговор, после детето занесе амб. лист от Пирогов, бележка от ЛЛ и накрая аз три пъти писах от мое име прошения до госпожата в различни варианти. На последното прошение, казала, че пак не е това, ама от нея да мине, ще се научим как се пише.
Не роптая срещу реда, напротив - обичам да се спазва и го правя, но понякога малко човещина и разбиране не са излишни.

# 426
  • София
  • Мнения: 985
gugi4ka,
това, което казваш направо ме втрещи. Разбира се, че трябва да има ред и трябва да се спазват предварително регулираните правила. Това отношение от страна на учителката далеч надхвърля границите , обаче. Аз на твое място бих ескалирала тази комуникация. Абсолютно съм против и бих адресирала всяко едно ненужно напрежение, което се оказва върху децата. Те са там за да учат испански, не да покриват нормативи. Ако имаха такива амбиции, щяха да отидат в спортно училище.

Последна редакция: чт, 18 окт 2018, 13:10 от Биоли

# 427
  • София
  • Мнения: 923
Все пак в защита на госпожата по физическо ще кажа, че когато, още първия или втория час за годината, дъщеря ми закъсняла, пак поради претъпкана съблекалня и ред други детайли (знам, защото ми се оплака по телефона, че има закъснение), след това не видях да има закъснение в Shkolo.bg. Дали тактично, или без да иска, но госпожата не го беше нанесла. От тогава, моята не е закъснявали за час 🤣

# 428
  • София
  • Мнения: 923
Да допълня за физическото. Днес една колежка ме успокои, че дъщеря й, състезател гимнастичка, имала 5 на нормативите. Във френската. Представете си. 😅

# 429
  • София
  • Мнения: 12 018
Номално е в началото на 8-ми клас да имат закъснения, докато свикнат да си преценяват времето. Наборката още не е имала, но сестра й навремето във 2АЕГ беше направила 3 в началото на 8-ми клас, предимно след голямото междучасие. И като й написаха закъсненията, научи се да преценява времето и до края на 12-ти клас не е имала други. Нормално е и в началото да са по-безкомпромисни към закъсненията, именно за да ги научат. Едното закъснение на дъщеря ми беше написано от класната /уникален човек и преподавател, между другото/, защото е влязла в стаята, заедно с нея. Не може - трябва да са вътре преди учителя. Тогава и аз леко се газирах, но после открих резон. Ако от началото започнат да им правят компромиси - претъпкана съблекалня, забавил се продавача в магазинчето /нищо лично, просто ползвам примерите/ - няма да му се види края. Уникални оправдания съм чувала от деца - тирантите на тролея, блъснато куче на пътя, заяла врата на тоалетна. И като влязат 3-4-ма със закъснение - часът е отишъл. Но ако веднага им се даде да разберат, че компромиси няма, много бързо ще се научат да си организират времето и да са точни, което в крайна сметка ще им е от полза и в по-дългосрочен план.
Това обаче ми хареса:
На последното прошение, казала, че пак не е това, ама от нея да мине, ще се научим как се пише.
Викаш, не са ни научили как се пишат и аргументират прошения в Юридическия факултет. Joy

Биоли, нормално е да са две оценки - една на входно и една на нормативи бягане. Моята госпожица е с две 6-ци, въпреки, че се самоопределя като "бавна" /с втори резултат на 50 м. и първа на 300м. Rolling Eyes /. Не се напрягайте толкова за тези 4-ки и 5-ци. Ако госпожата спази заявката си, че в крайна сметка ще оценява не по заложби, а по положени усилия, тези оценки не са проблем, а може да им подействат мотивиращо. Няма лошо да култивират малко "спортна злоба", дори и по не толкова съществен предмет.

Перуанка, а учителите по физическо във ФЕГ са пословични - там масово хвърчат 2-ки. 5 е направо космически резултат. Joy

# 430
  • София
  • Мнения: 287
Викаш, не са ни научили как се пишат и аргументират прошения в Юридическия факултет. Joy
Да бяха само преподавателите в университа за бой, ами то и тези, дето една година са ме мъчили по време на стажа (то съдии, то прокурори) и тези дето вече 17 години ме търпят да не мога да пиша и да ми плащат заплата.  JoyJoyJoy

# 431
  • София
  • Мнения: 3 063
На последното прошение, казала, че пак не е това, ама от нея да мине, ще се научим как се пише.
Ей това направо ме втрещи! Аз също писах подобен документ за моя, който даже не са го виждали с гипса в училище, защото го свалихме точно на 15.09. Пратих копия на документите от Исул (там го гипсираха), бележката от личната, че е освободен до някакваси дата и една декларация свободен текст, която наименувах "декларация за информирано съгласие", в която писах, че съм информирана и съгласна, в случаите, когато ФВС е първи или последен час, едикойсди да не присъства в пределите на училището (в останалите случаи е задължен да присъства в час, въпреки, че стои на пейката). Това го мернах в правилника за вътрешния ред на училището и така го написах, не знам дали е подходящия за целта документ, но мина Joy
Иначе лошо тръгва годината, по-лошо от очакванията ми. Тройка по рисуване, не се бил постарал. Госпожата била мъжемразка, всички момичета получили шестици, нито едно момче не записало такъв резултат. Вечерта след въпросното рисуване имаше ожесточен чат в групата, разменяха се снимки, показваше ми други "творби", които също били оценени я с 4, я с 5 (а то плътна рисунка на цялата блуза, ма видиш ли - била на гърба). Дадох ултиматум за повече старание и по-малко рогати изказвания по адрес на училтели, за да не се налага да налагам наказания. Само дето не ми е много ясно какви биха били тези наказания, дето ги обещавам...освен да спра нета в къщи и на телефона му, друго не би имало ефект май...

# 432
  • София
  • Мнения: 287
........ писах, че съм информирана и съгласна, в случаите, когато ФВС е първи или последен час, едикойсди да не присъства в пределите на училището (в останалите случаи е задължен да присъства в час, въпреки, че стои на пейката). Това го мернах в правилника за вътрешния ред на училището и така го написах, не знам дали е подходящия за целта документ, но мина Joy
Ама ние (и аз, и детето) не искахме да не е в час. Напротив той искаше и аз това попитах първоначално в мейла, какво е необходимо да се направи, за да е в часа, но с нейно знание, разрешение и по нейна преценка да не участва в упражнения и игри, които изискват работа с ръка. Така се почна ........ и последното ми писание, това дето от госпожата да мине, беше подобно на твоето. Указанието от набора беше: "Мамо, да напишеш, че знаеш, че не съм бил в час в първи и последен блок.", ама той бил сутринта в първи блок.
Мина тази работа, бях я забравила, но Биоли като повдигна въпроса за ФВС и не се сдържах.
Иначе съм издала заповед - Никакви изкълчени, пукнати или счупени крайници най-малко до края на учебната година! Изхабих една гора хартия - да преснимам или принтирам разни неща Joy

# 433
  • София
  • Мнения: 12 018
Мандаринка, на мен много ми хареса решението на таткото-хакер в седмокласната тема - какъвто й адрес да напише синчето в интернет, го препраща на Уча.се. Joy
Девойката още няма оценка по ИИ, но каза, че много грозна й е станала тениската /не съм я виждала/. Викаш, да очаквам първа тройка. Joy

# 434
  • София
  • Мнения: 985
Не мисля, че е нормално, защото те и досега са ходили на училище и са наясно със закъсненията. Не са в 1-ви клас.
Да, съгласна съм, че си измислят какви ли не причини децата, но когато причината е основателна и самата учителка е свидетел, не мога да се съглася, че е адекватно да пише закъснение.  Какво се очаква от дъщеря ми, да изхвърли другите деца от съблекалнята, за да може тя да се оправи по-бързо?  В случая наказанието е несправедливо  и провокира напълно излишно напрежение, стрес, огорчение, разочарование. Емоции и чувства ,  които , ако се натрупват непрекъснато са  не по-малко важни, от това да се научат да не закъсняват и могат да доведат до  доста неприятни последствия.

Общи условия

Активация на акаунт