164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 999
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 132
При записването попитах дали може да оставя копието на картона, но момичето отговори, че им трябва оригинал. Оставих го заедно с профилактичната карта от предишната година, тъй като личната ни лекарка беше в отпуск. Сега ще трябва да ходя за нова профилактична карта, въпреки че нови ваксинации не са правени.

# 706
  • София
  • Мнения: 2 113
На темата с тези карт/картони/бележки мога да кажа само едно голямо Уфффф!!. Ако има нещо на тези години, което все още може да ме извади бързо извън нерви, то това е непрактичното и безсмислено пилеене на ресурс. Защо размъкваме тази информация - знам че тези ваксини електронно се свеждат до знанието на хеи своевременно от ОПЛ. За какво ѝ е на мед сестрата в училище тази информация, след като при заразен случай пак се уведомява хеи и те предприемат мерки, а не сестрата на своя глава? Само търчим, чакаме, ангажираме лекари и трупаме хартии...

# 707
  • София
  • Мнения: 12 002
Лично на сестрата едва ли й трябва, но я задължават да я събира. Съгласна съм, че е безсмислено пилеене на ресурс, време и бумащина. Вероятно и сестрата е съгласна, но кой я пита. Smirk

# 708
  • София
  • Мнения: 7 035
Аз дадох само здравно-профилактична карта със заверено от личната копие на ваксините. Не мисля, че изискват оригинала на медицинския картон Thinking

# 709
  • Мнения: 132
164 ГПИЕ "МИГЕЛ ДЕ СЕРВАНТЕС"
Необходими документи за записване на ученици приети след VII клас:

    СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА С РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ НВО - ОРИГИНАЛ!
   1. Свидетелството за основно образование - ОРИГИНАЛ
    2.Молба за записване - бланка на 164 ГПИЕ - предоставя се при записването
    3.Формуляр на ученика - бланка на гимназията - предоставя се при записването
    4.Здравен картон
    5.Талон за здравно и имунизационно състояние на ученика към момента на записването (издава се от личния лекар)

Buni, аз погледнах в страницата на училището какво изискват при записването. Възможно е сега сестрата да иска само здравната карта с ваксинациите. Ще се разбере до седмица - две.

# 710
  • София
  • Мнения: 7 035
Да, аз при записването съм ги представила, ще изчакам дали ще поискат нещо допълнително.

# 711
  • Мнения: 439
Малко поизпуснах темата, но да се отчета и аз - синковеца е с чудесни впечатления от класа (въпреки че още не знае имената на всичките си съученици, типично за него Rolling Eyes). Учителите - до тук всички са ОК, според него, което си е направо супер оценка Grinning
И моите впечатления от учителите по време на родителската среща са много добри - видях ангажираност, изисквания и отношение. Толкова мило ми стана...това наистина се среща рядко в днешно време. Колебанията, които имах относно това дали набора е попаднал на правилното място, се разсеяха. Дано нещата да продължат в този дух, от моя страна учителите ще имат пълна подкрепа, спечелиха ме Hug
Много ми беше полезна и приятна и срещата с 9-токласните мами след родителската Beers приеха ни, изслушаха ни, разясниха ни доста неща Hug благодаря ви, беше ни много хубаво Flowers Hibiscus
За темпото на учене - днес се шегувахме, че за 4 учебни дни са постигнали ниво, което за 3 години не успяха с втория език в основното училище Grinning

# 712
  • Мнения: 330
Здравейте, синът ми е 12 клас. На родителската среща казаха, че без представена здравна карта отсъствия няма да се извиняват.

# 713
  • София
  • Мнения: 2 113
Благодаря за информацията! Това по силата на каква и чия разпоредба. Няма ли норма над училищния правилник, която определя кое отсъствие се приема за извинено, напр бележката от личния лекар с тези и тези акредитиви, представена в еди какъв си срок...Или просто тях са ги натиснали, те не се противят и натискат по веригата като си измислят правила?!

# 714
  • Мнения: 439
Момичета, какво ще кажете за съботното училище по испански, което започва от октомври? Имаме съобщение от класната в Школо. Някакви отзиви за Дима Павлова, която ще води групата на 8мокласниците?

# 715
  • София
  • Мнения: 7 035
Аз нямам все още съобщение.

# 716
  • София
  • Мнения: 12 002
Това би трябвало да е за подготовка за олимпиадата по испански.

# 717
  • София
  • Мнения: 2 113
Трябва пак да питам сина ми (Buni, аз съответно също не съм получила от класната нищо за тези занимания), но мисля, че класната им беше казала, че това е ако имаш затруднения с материала, преподавателят е друг, не съответният на класа ти, няма място за всички...Останах с впечатление, че не ги поощрява да се записват, което може да обясни липсата на информация в пощите ни. Не се заклевам, че съм го разбрала правилно, още по-малко, че той добре е разбрал. Ще е добре и друг да сподели😉

# 718
  • София
  • Мнения: 11 987
Момичета, какво ще кажете за съботното училище по испански, което започва от октомври? Имаме съобщение от класната в Школо. Някакви отзиви за Дима Павлова, която ще води групата на 8мокласниците?

Нито аз, нито синът ми я харесвахме.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 113
Посипвам си главата с пепел. Не е казвала класната, каквото помня. Служителката при записването била. Класната днес им казала, че ще се готвят за олимпиада. Моят син обобщи, че той по такива неща не ходел, следователно няма да ходи събота. Това само за 8-ми клас ли е?

Общи условия

Активация на акаунт