164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 992
  • 743
  •   1
Отговори
# 585
  • София
  • Мнения: 287
От къде може да се намери списъка със задължителната литература?
Bory Ana, предполагам питаш за 9 клас. Аз ги извадих от учебната програма по литература за 9 клас от сайта на МОН
https://www.mon.bg/bg/1691
В общата осмокласна (вече деветокласна) тема Санака ги е сложила в първия пост.
https://www.bg-mamma.com/?topic=1121008

# 586
  • Мнения: 415
Благодаря много Simple Smile

# 587
  • София
  • Мнения: 7 035
С какво играят физическо децата, има ли някакво специално изискване за облекло?

# 588
  • София
  • Мнения: 287
За физическото госпожата (на нашите беше г-жа Хранова) каза, че иска бяла тениска, а за долна част спортен панталон/анцуг. За обувки също не изискваше някакви специални за спорт. Моят син ходеше с бяла тениска и къс памучен панталон - син, черен или тъмно зелен. Grinning
Още на първата родителска среща в началото на учебната година ще ви кажат.

# 589
  • София
  • Мнения: 7 035
Четох, че обсъждахте през миналия септември дали да придружавате децата си на 15.09.? Моля да споделите наблюденията си, тези които сте присъствали. Имаше ли осмокласници с родители или хич да не ходя да го "излагам" Stuck Out Tongue Closed Eyes?

# 590
  • София
  • Мнения: 287
Четох, че обсъждахте през миналия септември дали да придружавате децата си на 15.09.? Моля да споделите наблюденията си, тези които сте присъствали. Имаше ли осмокласници с родители или хич да не ходя да го "излагам" Stuck Out Tongue Closed Eyes?
Ааа, имаше доста родители, но повечето си стояхме кротко отстрани, без да даваме признаци кой кой е Joy.
Даже имахме уговорка с младежа, като свърши тържеството да го чакаме извън училището и той да ни намери (точно по съображения "да не го излагаме"). Децата трябваше да са в училище по-рано за час на класа, родителите, баби, дядовци и друга рода се събират в двора преди началния час на тържеството. Та, дори при изрична забрана, може да отидете и да си гледате "нелегално". Stuck Out Tongue Winking Eye
На мен лично ми беше много приятно да присъствам, на мъжа ми - също.

# 591
  • Мнения: 35
Имаше доста родители, не се притеснявайте да отидете.  Едно дискретно родителско присъствие ще успокои детето. Колкото и да се мислят за големи, това е важен за тях ден и неминуемо ще се притеснят.

# 592
  • Мнения: 1
Здравейте, извинявам се за вероятно глупавия въпрос, но някой може ли да ми каже по кои учебници за испански език се изучават учениците? Прекарах няколко часа в търсене на какъвто и да е списък с учебници в интернет, но без резултат, за жалост... Не е задължително списъкът с учебниците да е актуален, някой от минали години също би ми свършил работа. Simple Smile
Благодаря предварително!

# 593
  • София
  • Мнения: 12 002
Съвсем доскоро в сайта бяха публикувани учебниците по всички предмети и по класове за изминалата учебна година, но явно са го махнали. През учебната 2018/2019г. осмокласниците учиха по тези учебници:
 
Скрит текст:
Klett   A bordo! para Bulgaria A1: Libro del alumno / Испански език - 8. клас (интензивен). - VIII клас
Klett   A bordo! para Bulgaria A2: Libro del alumno / Испански език - 8. клас (интензивен). - VIII клас
Klett   A Bordo! Para Bulgaria: ниво B1.1: Учебник по испански език за 8. Клас. - VIII клас
Klett   A Bordo! Para Bulgaria - ниво A1: Учебна тетрадка по испански език за 8. клас + CD. - VIII клас
Klett   A Bordo! Para Bulgaria - ниво A2: Учебна тетрадка по испански език за 8. клас + CD - VIII клас
Klett   A Bordo! Para Bulgaria - ниво B1.1: Учебна тетрадка по испански език за 8. клас + CD - VIII клас
Колибри   Граматика на испанския език

# 594
  • София
  • Мнения: 7 035
Продължавам с въпросите и искрено се извинявам Flushed
Тетрадките, които използваха децата в осми клас предимно голям формат с широки редове ли са?

# 595
  • София
  • Мнения: 287
Продължавам с въпросите и искрено се извинявам Flushed
Тетрадките, които използваха децата в осми клас предимно голям формат с широки редове ли са?
Buni, никой от учителите на "нашия" клас не е имал изисквания за тетрадките. Моят син предпочита голям формат и такива си взе, но част от тетрадките му бяха с малки квадратчета, защото харесва да пише в такива. Останалите - с редове. Вашият випуск ще е при друг преподавател по математика и може да иска определен тип тетрадка. Но "нашата" госпожа по БЕЛ, която сега ще е "ваша", не изискваше нещо специално.
По испански трябва да е по-дебеличка, че бяхме купили една от 80 или 100 листа и тя свърши още в началото на ноември.
Нотна тетрадка не трябва, но по изобразително изкуство или по музика (забравила съм кое беше Blush) им искаха тетрадка-речник - малка, но с две полета. В нея пишеха определения.

# 596
  • София
  • Мнения: 3 060
И моят син пише на голям формат по БЕЛ, мат и испански, като по мат е на квадратчета, а другите са редчета. Тетрадката му речник е с твърди корици, да не става на баница - и тя е по-голяма от стандартна тетрадка А5, но не е и голям формат - някакъв междинен е.
По всичко останало писа на малък формат тетрадки. Не че са много останалите предмети, де - музика, рисуване, философия. Не е стигнал и на 1/3 от тетрадките, така че си ги продължава и тази година. По разкзвателните предмети е заявил да му купя малък формат, само по френски иска голям.
Учителите нямат претенции за вид и формат на тетрадките. Госпожата по БЕЛ искаше папка, в която да събират "творбите" си до 12 клас, за да видели как израстват в писането - а, дано видя израстване и аз Joy

# 597
  • Мнения: 132
Момичета, в сайта на издателство " Colibri" има 20% намаление на граматики, речници и помагала по испански език, ако имате интерес, разбира се.

# 598
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте, имаме запазени учебници за 9 клас - Български, Литература, Математика, Философия, Химия, Физика, Изобразително, История и География. Някои от тях не са отваряни. Щом качат списъците ще ги проверя и ще дам повече подробности. Мога да ги дам на половин цена както миналата година. По новата система са.

# 599
  • Мнения: 132
Някой знае ли кога се очаква да качат списъците с учебниците? При записването ми казаха, че ще стане към края на месеца, но още нищо не е обявено в сайта.

Общи условия

Активация на акаунт