164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 81 020
  • 743
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 039
Някой, ако има за продаване  Христоматия за 8 клас Smile Синът ми кротко се мотае и не пипва задължителната литература.

# 571
  • Мнения: 4 204
Аз също сериозно се интересувам от нивото на математиката в гимназията.

# 572
  • София
  • Мнения: 922
Какво да ви кажа за МАТ- нормално, като за езикова гимназия. Опитът ни не е много голям, само осми клас мина. Учителката си беше ок, няма драма. Обясняваше материала добре...
Да се сравнява МГ с ЕГ не е много редно все пак. В класа на дъщеря ми има деца, които са доста силни математици, включително дошли след 7-ми клас от СМГ. Не съм чула някой да се оплаква, че му липсва математика. 😁

# 573
  • София
  • Мнения: 12 013
Нивото на математиката е добро като за нематематическо училище. Дори и с профил мат, нивото в ЕГ няма как да е като в МГ, най-малко заради хорариума. Преподавателят на нашия випуск е добър. Нямам информация за всички, но и аз не съм чувала оплаквания. Още не е ясно какви ще са профилите след 10-ти клас по новата програма, но със сигурност ще има математичеки профил. Хорариумите може да видите на сайта на гимазията - публикуван е учебния план, а на сайта на МОН са публикувани учебните програми, в които може да видите съдържанието на общообразователната подготовка и на профилираната такава.

# 574
  • Мнения: 1
Здравейте! С удоволствие се включвам в темата. Майка съм на момче, което е прието в Испанската в паралелка с исп.език и порт.език. Късмет на всички деца!

# 575
  • Мнения: 205
Здравейте и от мен! И аз съм майка на момче, прието в паралелката с испански  и португалски. Толкова съм щастлива, че младежът ми успя да се представи отлично на матурите и беше приет в това прекрасно училище!  Успех и късмет на всички деца!

# 576
  • Мнения: 132
Здравейте! И аз се присъединявам към групичката на приетите с втори език - португалски. Дъщеря ми е  много щастлива! Дано да бъде така до завършването! Да попитам майките, минали по този път, успяват ли децата да постигнат поне разговорно ниво на португалския?

# 577
  • Мнения: 22
Привет, привет Hug
много се радвам и аз да се включа в темата с един брой младеж в паралелката с италиански Simple Smile Много е развълнуван, ново училище, нови деца, за пръв път чакал да започне учебната година с нетърпение лол Laughing
някъде мернах, дали тук или в темата за НВО, че има група на новоприетите зайци във ФБ, но моят младеж не успява да я открие, някой ще даде ли едно рамо как се казва групата? Simple Smile

Някой, ако има за продаване  Христоматия за 8 клас Smile Синът ми кротко се мотае и не пипва задължителната литература.

А това с христоматията всъщност е страхотна идея и аз се загледах да вземем, белким прочете нещичко предварително Laughing
момичета, на кое издателство христоматия да вземем за 8-ми клас? че виждам няколко варианта из нета...

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:37 от AnMary

# 578
  • София
  • Мнения: 12 013
Литература за 8-ми клас на Регалия 6 е учебникът по литература. Две от учителките в гимназията са негови съавтори, една от които е Радостина Койчева, която ще поеме вашите осмокласници, така че най-вероятно това ще е учебника. Аз не бих бързала с купуването - настоятелството организира обща поръчка на всички учебници. Ако много ги влече тийновете да четат задължителната литература лятото Smile , произведенията ги има в "chitnka".

# 579
  • Мнения: 22
Литература за 8-ми клас на Регалия 6 е учебникът по литература. Две от учителките в гимназията са негови съавтори, една от които е Радостина Койчева, която ще поеме вашите осмокласници, така че най-вероятно това ще е учебника. Аз не бих бързала с купуването - настоятелството организира обща поръчка на всички учебници. Ако много ги влече тийновете да четат задължителната литература лятото Smile , произведенията ги има в "chitnka".

лол, мдаа, четенето му е последното, за което ще се присети моят тийн в момента...  Laughing
да, да, за учебниците ще изчакам определено да ги вземем накуп през сайта на гимназията, така ни обясниха при записването... a христоматията, доколкото разбирам, са само произведенията, откъси по-точно, което ще ни спести да търсим всяка книга поотделно... но пък сега веднага ще погледна chitanka, мноооого благодаря за идеята sanaka  Hug

# 580
  • София
  • Мнения: 12 013
Изучаваните части от произведенията са в учебника на Регалия, не се ползва отделна христоматия. Иначе, ако държите на христоматия, всяка одобрена би ви свършила работа.

# 581
  • София
  • Мнения: 1 819
pink_and_yellow, групата е в месинджър. Девойката сега е на тренировка, но като свърши, ще я помоля да ми каже как може да бъде открита. Вече имаха няколко срещи и изкарват много готино.

# 582
  • Мнения: 22
Изучаваните части от произведенията са в учебника на Регалия, не се ползва отделна христоматия. Иначе, ако държите на христоматия, всяка одобрена би ви свършила работа.

аха, ясно, разбрах Hug  то и без това си е моя инициатива христоматията и най-вероятно аз ще си я чета, ако я взема, че той не дава особено зор към момента Laughing

pink_and_yellow, групата е в месинджър. Девойката сега е на тренировка, но като свърши, ще я помоля да ми каже как може да бъде открита. Вече имаха няколко срещи и изкарват много готино.

etomira, супееер, много благодаря, моля те, наистина попитай девойката, ако е удобно... младежът намерил в месинджър група "къде сте приети след 7-ми клас",  т.е., добавил го негов съученик, там по училища, намерил Испанската, но след това в Испанската бил запънал коя е неговата група и е дотам Laughing най-вероятно е нещо друго, така че ще чака указания и да се включва и той по срещи Hug

# 583
  • София
  • Мнения: 1 819
pink_and_yellow, групата е 164 ГПИЕ. В месинджър. Ако има проблем, пиши ми.

# 584
  • Мнения: 415
Някой, ако има за продаване  Христоматия за 8 клас Smile Синът ми кротко се мотае и не пипва задължителната литература.
От къде може да се намери списъка със задължителната литература?

Общи условия

Активация на акаунт