164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 634
  • 743
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 11 848
'Айде, бе, къде се мотаете? Зайците във ФЕГ изписаха вече 20 страници. Joy

Добре дошла! Flowers Hibiscus

# 556
  • София
  • Мнения: 1 807
Ааа, те във ФЕГ отидоха цяла тумба народ. За тук, в седмокласната, преброих само четири - пет броя. Много бутиково форумско присъствие в Испанската.

Добре заварила!

# 557
  • Мнения: 432
Hola muсhachos (или май сме само muchachas) Stuck Out Tongue Winking Eye Хоп и аз тук, да се обознача с бъдещ осмокласник с ИтЕ. Не мога да се осъзная още как стана така, че в крайна сметка попаднах в тази тема, но ми е много драго! Въпреки, че ви следя, се връщам да чета отначало, да си поопресня инфото.
PS: от всичко прочетено си спомням само високите изисквания по физическо и екскурзията в Барселона. Струва ми се, че това е началото на едно голямо приключение Two Hearts

# 558
  • София
  • Мнения: 903
Темата ни не е много активна, но на много хора би им била полезна. Местенце, където можете да задавате въпроси специално за това училище. Иначе, в общите теми за наборите също ще срещнете доста инфо за испанската. Тук се надявам да е по-конкретно и приложмо за нашето си училище.

Това, което мога да кажа към момента като новост е, че правят ремонт на сградата вътре и сменят чиновете с нови.
Има много хубави, нови игрища навън в двора- волейбол, баскетбол и хндбал (мисля)- не се виждат добре от външните посетители, но са много ок. Плод са на съвместните усилия на ръководството на училището и родителското настоятелство, както и преди това- новата библиотека, и много други инициативи.
Жалко, че няма активна фейсбук страница, която да е по-информативна за тези неща. Има сайт, но там трябва човек да влиза целенасочено.

Гимназията има малка театрална зала, наистина е малка, но се ползва по предназначение. Там ще ви е първата родителска среща. Там в края на 8-ми клас всяка паралелка изнася представление на испански език, всички деца от класа. Публика са родителите. Много е забавно. Тогава получават от директора на училището значката на гимназията и химна, написан в една малка книжка. Това им е ритуалното посвещаване като испаноговорящи, НЕзайци 😄.
Преди това има много учене на нови думи и часове на ден/нощ залягане над учебниците и тетрадки-речници. Зависи, според детето и колко му вървят езиците. Да не се отчайвате!😜
В края на първи срок госпожата по музика обявява възможността децата да се запишат на автобусна екскурзия до Барселона, края на юни. Вълнуващо и уморително приключение, за което някои родители бяха доста критични, заради "свободията" и скитасването на децата в чужди държави, без достатъчен ръководителски контрол. Ако очаквате пионерски лагер под строй и ви притеснява това- не ги записвайте 😄.
Друга хубава възможност е езиков лагер в Саламанка, началото на август. Това не е само за 8ми клас. Организира се от учители от гимназията.
Аз я записах моята и на двете пътувания.
Пиша от плажа, от телефон...мъка.
Питайте, ако имате въпроси Simple Smile.

Verochka, дъщеря ми ще е 9ти клас в паралелката с италиански.

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 13:32 от Peruanka

# 559
  • София
  • Мнения: 6 965
peruanka, страхотен разказ, много благодаря. Синът ми е запален по футбола, има ли гимназията футболен отбор? Моля те, когато имаш време, разкажи малко повече за екскурзията до Барселона? Каква й е цената, децата ги пускат да обикалят града сами ли или просто имат повече свобода?

# 560
  • София
  • Мнения: 11 848
Май няма. Баскетбол и волейбол. Миналата година пробваха с хандбал, но май нещо не им се получи.

# 561
  • София
  • Мнения: 3 443
Има ли танцов състав с народни танци към училището? Въобще-какви извънкласни дейности се предлагат

# 562
  • Мнения: 2
Здравейте. Синът ми е приет в паралелка с италиански език.
Открих фейсбук група на бившите и настоящи ученици на испанската. Казва се Ispanskata Gimnazia Aniversario  [urlhttps://www.facebook.com/groups/314372458598663/][/url]. Има доста информация (снимки,видео), директорката също публикува там новините от училищния живот. Дано да ви е от полза.

# 563
  • София
  • Мнения: 11 848
И не само директорката. И други учители пишат, хвалят си учениците за различни прояви и постижения. Има дух това училище. Simple Smile

# 564
  • София
  • Мнения: 903
Има танцов състав, да.
А тази група във фейса сефте я виждам. Мерси, присъединих се.
Ще е по-хубаво да има официална фейсбук страница, но това си е наистина въпрос на маркетинг и ресурс Simple Smile. Не ми е хрумвало да търся група, чието име е изписано така, сигурно е замислена като тайна група 😜, пък и аз не съм нито бивш, нито настоящ ученик. Ама се "джойннах".

Футболен отбор в гимназията май няма, но си мисля, че ако има желаещи, могат да се организират и да поискат да има.

Извънкласни активности има много, но повечето са по едно и също време в някой делничен ден, според програмата. Трудно е детето да посещава едновременно няколко.
В осми клас ги обявиха в началото на втория срок, или поне моята тогава се записа.
Има занимания например по аналитична математика, народни танци, и модерни, рисуване, туризъм (уикендите), театрална група на испански..., доста неща са. Добавям предприемачество, програмиране, астрономия и т.н.

За Барселона ще пиша допълнително.  😄

Последна редакция: сб, 20 юли 2019, 18:52 от Peruanka

# 565
  • София
  • Мнения: 2 112
Здравейте, синът ми ще бъде в 8-ми клас тук тази година (с ПортЕ). Ще надничам за интересни теми и информация (разбираемо няма как на този етап да съм много полезна)😀

# 566
  • Мнения: 4
Също някой би ли могъл да каже дали има униформи и ако има дали се носят само на празници или ежедневно? Благодаря предварително! Hug

# 567
  • София
  • Мнения: 11 848
Няма униформи. И са доста толерантни към облеклото. Например във 2АЕГ не се допускаха скъсани дънки, тук може.

# 568
  • Мнения: 4
Благодаря!

# 569
  • Мнения: 432
Моят младеж вече е записан, както писах няколко поста по-горе, но сега тези 8 свободни места за трето класиране в НПМГ ни размътиха мозъка и започнахме едно голямо чудене дали да си останем на това хубаво място или да гоним Михаля за тези други също хубави места.
Та, помагайте, моля Hug всяка информация за математиката в гимназията ще ми е от полза - доволни ли сте от преподавателите, има ли профили с МАТ след 10 клас, как се справят завършилите, които отиват в университети, където математиката е силно застъпена?
Сигурно в темата е коментирано, ще се върна назад да прегледам отново, но ще съм благодарна ако можете да ми ударите едно рамо и сега Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт