164 ГПИЕ „Мигел де Сервантес“

  • 80 967
  • 743
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 11 998
Въпрос към родителите на деветокласниците: Имате ли вече информация за профилите, които ще предлага училището след 10-ти клас и как ще се разпределят учениците, в случай на повече желаещи за даден профил?

# 541
  • София
  • Мнения: 11 998
Честито завършване на зрелостниците! Голяма веселба е било днес. Дъщеря ми се върна цялата опръскана със синя боя. Joy

# 542
  • София
  • Мнения: 919
Да, честито на завършилите! Пожелаваме силни резултати на матурите.
Напоследък нямам време да надничам тук. Темата е в затишие Simple Smile. Чакаме нови попълнения да се включат с НВО и кампанията по кандидатстването след 7-ми клас. Wink

# 543
  • Мнения: 669
Здравейте, момичета.
Аз съм майка на седмокласник и много се надяваме да го приемат в 164то - това ни е първо желание.
Интересувам се правят ли обмен на ученици в страните, говорещи съответния език /вкл. и за вторите изучавани езици - Италиански, Португалски? Или екскурзии във тези страни с цел по-добро усвояване на езика.
И затрудняват ли се много освен Испанския като нов език, след това Италиански, Португалски - все езици, за които за пръв път чуват? Предполагам, че са сродни, но все пак ......
Кажете си мнението, тези, които вече са 9,10 клас и са започнали с изучаването на втори език.
Благодаря!

Последна редакция: ср, 12 юни 2019, 16:08 от krasy_alex

# 544
  • София
  • Мнения: 11 998
Отлично представяне на дванадесетокласниците на ДЗИ:
ДЗИ БЕЛ - отличен 5,54
Втори ДЗИ - отличен 5,575
На матурата по испански резултатът е отличен 5,73 /15 пълни шестици/
Браво на децата! Flowers Hibiscus

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 19:44 от sanaka

# 545
  • Мнения: 4
Записах се вчера в 164 ГПИЕ, испански с френски, и съм много ентусиазирана, но чета какво се е обсъждало тук и забелязах, че се споменава как втори език (в случая беше английски)  се започва от B1. Аз знам английски на ниво B2 и затова избрах френски с надеждата да науча поне малко от него, но по прочетеното разбирам, че втория език трябва да се знае. Може ли някой за съдействие да разясни ситуацията. Благодаря предварително! Hug

# 546
  • София
  • Мнения: 11 998
Първо, добре дошла! Второ - не си чела внимателно. Wink Английският САМО се започваше от ниво В1, но вече и той, както всички други езици, включително френският, се започват от нулата. Поддържай ентусиазма! Simple Smile

# 547
  • Мнения: 4
Много благодаря за информацията!:smile:

# 548
  • София
  • Мнения: 7 034
Здравейте, надявам се да ме приемете във вашата тема. Синът ми и на второ класиране си остана в испанската -  паралелка ИЕ/ПЕ, утре ще отида да го запиша, искрено се надявам да е щастлив и да намери приятели в новото училище. Желая ви прекрасно лято.

# 549
  • Мнения: 8
Здравейте, надявам се да ме приемете във вашата тема. Синът ми и на второ класиране си остана в испанската -  паралелка ИЕ/ПЕ, утре ще отида да го запиша, искрено се надявам да е щастлив и да намери приятели в новото училище. Желая ви прекрасно лято.

И нашата госпожица е приета в същата паралелка - аз самата съм завършила испанската и е едно прекрасно училище, децата са в добри ръце.

# 550
  • София
  • Мнения: 11 998
Честито и добре дошли! Flowers Hibiscus

# 551
  • София
  • Мнения: 919
 Bienvenidos!👌

# 552
  • София
  • Мнения: 287
Перуанка, дълга дума си научила Simple Smile Аз за цяла година трайно запомних само "hoy" и то от една песен на Глория Естефан. Joy
Песента е поздрав за новите попълнения Hug
https://www.youtube.com/watch?v=4mCOH9SAUS0

# 553
  • София
  • Мнения: 919
Гугичка, честно казано накарах наборката да напише тази дълга дума  😄😁. Аз знам само "hola" хахаха.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 819
Hola! И аз идвам тук с девойка, приета Испански/френски.

Общи условия

Активация на акаунт