Какво раждане да избера след първо - секцио?

  • 1 573
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 502
Здравейте, не зная дали е имало такава тема и затова реших да я пусна.
От няколко дена ме глозга този въпрос. Знаете ли какво раждане да избера, ако трябва след секцио. Някои ми казват, че е по-добре отново секцио, други - да се опитам нормално. Ако зависи от мен ще избера нормално, че по-бързо да се възтановя, но ако ми кажат, че трябва секцио, нищо не мога да направя.

Вие какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 489
Питай лекарите основно! На колко години е големият юнак?

# 2
  • Мнения: 1 502
Цитат на: sunny_zt
Питай лекарите основно! На колко години е големият юнак?


Баткото направи 4г. през август. Специално затова, ще ходя на преглед, но към 34-35г.с., та тогава ще ми кажат. Не се знае и как ще ми е плацентата, засега е ниско.

# 3
  • Мнения: 3 634
ОФФ темата... Мамо Веси, кой август? Нашия бати навърши 4 на 30 юли... гледам ги с вашия са на една възраст, пък и тез ни бебета ще са само с няколко седмици разлика... хихихи...

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Едно време бях чула, че ако си имала секцио после само секцио трябвало, но според мен най добре лекарите ще кажат. Обаче нещо ми се мотае, че във форумите бях чела за мами родили секцио първия път и нормално втория  Thinking

# 5
  • Мнения: 5 250
Не е задължително след секцио пак секцио,но е желателно  Sign Exclamation

# 6
  • Мнения: 2 529
Ейййй, сигурно и аз ще го задавам този въпрос, ако след някоя и друга година забременея отново Wink
Секциото ми беше направено заради седалищното разположение на бебето и докторът ме увери, че ако изчакам поне 3 години спокойно бих могла да родя нормално.

# 7
  • Мнения: 2 000
Според мен докторът е този който трябва да ти каже как ще родиш след като имаш вече едно секцио. Аз като родих, моята докторка ми каза, да отида пак след 5 години ако искам да раждам нормално, а ако е по-рано трябва да е пак със секцио.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Radina
Не е задължително след секцио пак секцио,но е желателно  Sign Exclamation


 Arrow  точно така - подкрепям!  Bulb

# 9
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Mama Vessi

Вие какво мислите по въпроса?

Мамо Веси, важното е какво мислят лекарите по въпроса, а и какво е общото ти състояние. Аз съм в подобно положение, но с тази разлика, че периода от предишното ми секцио е само 2г. и 2м., и то при термина. С няколко лекари говорих-препоръчват секцио, за да не стане някоя беля. Има и друго, ако е започнала родова дейност, ако се види, че матка и разните му там други чаркове са добре и организма ще издържи на напъните-може да се опита и нормално раждане. Но решението за това може да вземе израждащия лекар, и то току-при самото раждане.
При теб, след като са минали 4 години би трябвало да няма риск, но наистина е хубаво да си кажат мнението специалистите.
Стискам ти палци каквото и да е раждането да е леко и безпроблемно!

# 10
  • Мнения: 8 769
Аман, дава ми грешка след грешка, а то се изписали няколко постинга!

# 11
  • София
  • Мнения: 366
През август питах същото гинеколога си. Той ме попита - защо искаш да си рязана и отдолу, и на корема? Явно е привърженик на теорията, че след секцио следва секцио...

# 12
  • Мнения: 2 274
ЗАвиси каква е била причината за първото секцио, ако причината е в теб тесен таз или висок диоптър - по-одобре да не се рискува, ако причината е била в бебо -лошо разположение, имаш шанс за нормално раждане, но така или иначе ще те "Гледат под лупа"! Успех!

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Цитат на: Мама от Финландия
ОФФ темата... Мамо Веси, кой август? Нашия бати навърши 4 на 30 юли... гледам ги с вашия са на една възраст, пък и тез ни бебета ще са само с няколко седмици разлика... хихихи...


МОФ, и моето момче е на 30.07, но е по-малък - на 1г. и 3м.  Grinning

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Ако зависеше само от мен, бих избрала пак секцио.
Между двете раждания имам почти 6 години разлика, но без даже да се замисля се спрях на ресекциото.
И не съжалявам. И не смятам, че се възстанових по- бавно, даже напротив, този път имах по- малко проблеми в следоперативния период. Както се изказа мъжа ми "този път си супер".
P.S. Е, при мен важаха и други фактори, май изобщо не ставаше въпрос за избор. Но ако се бях заинатила, може би докторката щеше да ми удиса на ъкъла да пробваме нормално раждане.

# 15
  • Мнения: 479
Какъвто и съвет да получиш от нас едва ли ще ти е от полза. Ние нито можем да те прегледаме, нито можем да ти видим изследванията. Най-добре е специалиста с ехограф в ръка, теб пред очите си и n-годишен опит да прецени. Както казаха другите има много неща, които трябва да се сложат на кантара - таз, диоптри, ниска плацента.... Успех и не се притеснявай - най-накрая заедно ще изберете оптимума с най-малко рискове

# 16
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първото си дете родих секцио не планирано, а лекарката в процеса на раждането ми каза, 4е се налага операция. Бях в шок, но тогава мислех само беб4о да се роди живо и здраво. Пет години по късно родих нормално без нито един шев и съм много щастлива. Когато постъпих в болницата първите ми думи бяха , 4е съм раждала първото секцио и сега какво ще правим. С доктора се разбрахме , 4е ще опитаме първо нормално да родя, а после ако има някакъв проблем веднага да ме оперират. Мисля, 4е това е добър вариант. Само незнам на теб по каква при4ина са ти направили секцио!? Може и сега да решат така, но ако няма някаква сериозна при4ина по добре пробвай нормално раждане.

# 17
  • Мнения: 444
Аз родих два пъти секцио.Исках да ми дадат шанс да опитам първо да родя нормално,ала никой не желаеше да рискува.Мъжът ми е лекар и твърди,че е препоръчително да се действа по този начин.Но специалистите в Европа са много по-добри и мисля,че рискът е минимален.
Цитат на: anuschka
И не смятам, че се възстанових по- бавно, даже напротив, този път имах по- малко проблеми в следоперативния период. Както се изказа мъжа ми "този път си супер".

Аз  също се възстанових много по-бързо,дори учудващо бързо,на третия ден вече можех да ставам и да се движа изправена,без чужда помощ.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Цитат на: idaraiza
Аз родих два пъти секцио.Исках да ми дадат шанс да опитам първо да родя нормално,ала никой не желаеше да рискува.Мъжът ми е лекар и твърди,че е препоръчително да се действа по този начин.Но специалистите в Европа са много по-добри и мисля,че рискът е минимален.
Цитат на: anuschka
И не смятам, че се възстанових по- бавно, даже напротив, този път имах по- малко проблеми в следоперативния период. Както се изказа мъжа ми "този път си супер".

Аз  също се възстанових много по-бързо,дори учудващо бързо,на третия ден вече можех да ставам и да се движа изправена,без чужда помощ.

Извинете за оф-топика, но idaraiza, ти имаш голяма база за сравнение (макар че, разбира се, за всяка жена всяко раждане е много различно) - кое лично на теб ти беше по-леко - нормалното раждане или секциото (раждане+възстановяване)?

# 19
  • Мнения: 444
Цитат на: boo

Извинете за оф-топика, но idaraiza, ти имаш голяма база за сравнение (макар че, разбира се, за всяка жена всяко раждане е много различно) - кое лично на теб ти беше по-леко - нормалното раждане или секциото (раждане+възстановяване)?

В случая имах предвид възстановяването ми при второто секцио.Иначе в България съм раждала нормално и се чувствах много по-добре отколкото след операциите.Но когато ти го налагат-нямаш избор.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 513
Моя приятелка преди 7 години роди със секцио, защото бебето беше разположено седалищно. 2,5 години след първото си дете роди нормално и каза, че това било песен в сравнение със секциото. Уговорката с лекарите била, че ако нещо се закучи при раждането ще имат в предвид пак секцио. След още 2,5 години пак роди нормално  #Shocked Аз раждах с нея първия и третия път. При мен и двете раждания бяха секцио, но ако ми бяха казали, че мога да родя нормално втория път си мислех, че ще вдигна скандал. Imp Толкова ми беше лесно и бързо възстановяването след това, че не ми се искаше да пробвам друг начин. Embarassed В същност си ме беше страх от неизвестното... People Angel

# 21
  • СОФИЯ
  • Мнения: 119
Иво се роди секцио по спешност (беше се нагълтал със зелени води) 20!!! дни след термина. За второто ми казаха, че е минало достатъчно време /почти 6 години/, за да пробвам нормално раждане, НО...: Казаха, че ще ме чакат до термина. Не започне ли родова дейност - секцио! Родова дейност така и не започна и два дни след термина се появи Влади след секцио. Възстанових се много по-бързо от първия път.
Споделям мнение как е било при мен. Не е казано, че и при теб ще е така. Говори с лекаря най добре.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 845
Цитат на: jakinik
Пет години по късно родих нормално без нито един шев и съм много щастлива.


jakinik,
Това в България ли се случи, защото ми се вижда много невероятно да има толкова разбрани лекари тук.Явно си попаднала на добар лекар. Повечето щом чуят за направено секцио, директно говорят за второ-явно им е по- лесно така.Чувах, че за да няма ресекцио трябва да намериш лекар, който е навит на нормално раждане.А това май не е проста задача.

Иначе лекарят, който ме кълца мене, точно след като ме заши ми заяви, че единстеното хубаво на секциото е, че отдолу си оставаш тясна.

# 23
  • Мнения: 1 502
Цитат на: Мама от Финландия
ОФФ темата... Мамо Веси, кой август? Нашия бати навърши 4 на 30 юли... гледам ги с вашия са на една възраст, пък и тез ни бебета ще са само с няколко седмици разлика... хихихи...


Нашия батко навърши 4 на 12 август Laughing Наистина се гоним с тебе. coolcool

Благодаря ви момичета за съветите, знам че последната дума ще е на доктора, но все пак исках да видя вашите мнения. Иначе първия път родих секцио, след 22 часа мъки. Първо имам малък таз, но явно доктора не обърна внимание, второ преносих (придизвикаха раждането), оказа се че бебето е много голямо 4.270г., а те това не го знаеха и накрая в следствие на безбройните напъни, бебето се измества и се е мъчело да излезе с челото напред. Абе просто ужас. Всички останаха много изненадани от габаритите му. Бяха ме гледали само един път на ехограф (тук гледат само веднъж, евентуално два - ако плацентата е ниска) през 20г.с. и толкоз, всичко било наред. Като се сетя направо ми иде да  #2gunfire. Добре. че сега пак ще ходя на ехограф 34 г.с. заради плацентата ми, та тогава ще искам да ми кажат колко е голямо бебето, за да знам какво да правим.

Благодаря ви още веднъж! Късмет на всички!

# 24
Vuv vsichkata literatura koiato prochetoh po temata pisheshe che triabva da sa minali pone 2 godini za da imash izbor dali sekcio ili normalno - opasnostta idva ot tova che moje da ti se otvori sheva ot prednoto sekcio- no kato gledam pri teb mai sa pochti 5 godini i ne mislia che shte ima problem- drugoto e che mnogo zavisi ot doktora koito shte te izrajda- dali toi shte se suglasi.

Общи условия

Активация на акаунт