дали ще мога сама?

  • 1 159
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 164
Ще се справиш, естествено!
Докато падне пъпчето къпеш на чешмата, след това във ваничката. Най-добре е да си вземеш анатомична. Първите два месеца сама си къпех бебето, след това къпането стана задължение на таткото и мисля, че справя много добре  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 446
Наистина на чешмата като акушерките ще ти е най- лесно. После и във ваничката. Това просто е инстинкт. Друг никой не ми е къпал детето.

# 17
  • Мнения: 4 965
Наистина няма нищо страшно в къпането. Ако се притесняваш, може в болницата дапомолиш някоя акушерка да ти покаже как става на чешмата - аз помолих и ми показаха.
На чешмата е много лесно. После във ваничката - съсстойка, за да не ти се изплъзне от ръцете.
Не се притеснявай.

# 18
  • Мнения: 4 806
естествено, че ще можеш. Не е толкова страшно, даже винаги ми е чудно, защо къпането се разглежда като някаква трудност.

Един съвет от майка ми, който спазих и й бях много благодарна - ако не се почувстваш уверена и спокойна, не си го обмислила и подготвила, по - добре отложи къпането. Целта е бебо да не усети напрежение и да обикне къпането. Важно е навсякъде да постигнеш добра температура, защото температурната разлика - вода-стая може да го стресне. И най-важното е да си спокойна - сама ще усетиш какво и как да правиш - с усмивка и нежен глас през цялото време. И до сега мъничката ми госпожица много обича да се къпе и водата е нейната стихия. Понеже пъпчето й падна още в болницата, направо започнахме с къпане във ваната с хавлиен шезлонг (макар че аз продължавах да я държа, защото не ми изглеждаше достатъчно надеждно). И това си е една от най-приятните занимавки от онези първи дни.

# 19
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ще можеш стига да свикнеш с мисълта, че и да се хлъзга бебо няма да падне.  Аз имах проблеми след раждането и се чуствах неуверена де не го изтърва в началото, но после се справях без проблем.
Във ваничката съм къпала без помощ и без анатомична вана, с шезлонгче. Препоръчвам ти като по-добър вариант от анатомичната вана. По-евтино е, но най-важното е че може да се махне шезлонга и така бебо да се къпе и пличка и по корем.
Когато можеше татко му ме изместваше в къпането, а го беше страх, че бебо е крехък...

# 20
  • Мнения: 962
6te se spravi6,ne se pritesnqvai!
Nie kogato bebo se poqvi ot sega sme si razpredelili zada4ite,tatkoto 6te go kape  Peace a az 6te mu pomagam

# 21
  • Мнения: 2 381
В началото свекърва ми я къпеше.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 611
Ужасно се страхувах от това къпане все имах чувството , че ръката ми ще и хлътне в гръдния кош , но свикнах много бързо след две три къпания и ти ще свикнеш не се притеснявай.

# 23
  • Мнения: 445
Ще свикнеш постепенно с времето. Може да ти помага някой - мъж, майка, свекърва, докато овладееш добре техниката.

# 24
  • Мнения: 2 040
Ще се справиш определено ...  Peace
При нас мъжа ми я къпеше, даже сега се чудя какво толкова се бях шашнала, голяма работа - няма що .. да ме пита човек каква кукувица бях за това и за още куп други неща ...  Laughing
При второ дете вече няма да е така ...   Grinning

# 25
  • Мнения: 415
никога не съм къпала малко бебче...дали ще мога съвсем сама още от началото?
мами, споделете своя опит , благодаря ви!
  bouquet
И ние не сме къпали  малко бебче Joy
Ама все някога го правим за първи път, а после е лесно  Hug
Големият го къпеше мама, защото живеехме заедно и аз нещо се шашках ooooh!
Когато се роди малкият нямаше време за шашкане - вече живеехме отделно - готвене, чистене, пране плюс батко, искащ внимание  #Crazy и аз си го къпех сама. А това, че помниш от първото дете - ами Naughty всичко ти е като за пръв път.
Няма къде да ходиш, че да не се справиш  Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 39 770
1вата вечер моята мама каза, че тя щяла да къпе, за да показвала. Окъпахме Дияна, всичко ок. Мама обаче ни поглежда и каза "мен ме е страх, от утре се оправяйте сами" Simple Smile
И се оправихме. Няма нищо стращно и сложно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт