Руским и Украинкам или всем рускоязычным

  • 3 530
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Добре де, нали има тема в "Майките", защо да се повтаряме?

Който имал какво да каже - там е писал, непрекъснато темата се обновява от потребители, които са нови или от такива, които просто са я пропуснали - пишете там.  Wink

# 16
  • софия
  • Мнения: 25 461
Все ще се намери някой недоволен... или просто някой който му се заяжда  Sick
Все пак темата се казва "Руским и Украинкам или всем рускоязычным" и не виждам нищо лошо руските майчета в България да пишат на родния си език!!!
Явно не си живяла в чужбина и не знаеш колко е приятно да поговориш на родния си език...
Ясно е, че форума е БГ-МАММА но възприемам форума, като такъв, в който пишат мами, живеещи в България! То по твойта логика щом като е БГ- МАММА дай сега момичетата дето не са още майчета да не пишат в него  ooooh!
Явно нещо ти куца възпитанието, за да правиш изводи, за човек, който не познаваш. Много грешиш - живяла съм в чужбина, пътувала съм доста и много добре знам колко е милно да говориш на родния си език в чужда обстановка. НО никога не съм си позволявала да го правя в присъствието на хора, които не разбират моя език (а аз съм от поколението, което беше ЗАДЪЛЖЕНО да учи руски, та доста добре поразбирвам).
Но в крайна сметка всичко е въпрос на възпитание.
И хайде да не ми обясняваш моята логика, защото не ме познаваш.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 309
Все ще се намери някой недоволен... или просто някой който му се заяжда  Sick
Все пак темата се казва "Руским и Украинкам или всем рускоязычным" и не виждам нищо лошо руските майчета в България да пишат на родния си език!!!
Явно не си живяла в чужбина и не знаеш колко е приятно да поговориш на родния си език...
Ясно е, че форума е БГ-МАММА но възприемам форума, като такъв, в който пишат мами, живеещи в България! То по твойта логика щом като е БГ- МАММА дай сега момичетата дето не са още майчета да не пишат в него  ooooh!
Явно нещо ти куца възпитанието, за да правиш изводи, за човек, който не познаваш. Много грешиш - живяла съм в чужбина, пътувала съм доста и много добре знам колко е милно да говориш на родния си език в чужда обстановка. НО никога не съм си позволявала да го правя в присъствието на хора, които не разбират моя език (а аз съм от поколението, което беше ЗАДЪЛЖЕНО да учи руски, та доста добре поразбирвам).
Но в крайна сметка всичко е въпрос на възпитание.
И хайде да не ми обясняваш моята логика, защото не ме познаваш.
Явно найстина много обичаш да се заяждаш  Mr. Green като не ти харесва, теми бол... можеш да не четеш тази  newsm78

# 18
  • софия
  • Мнения: 25 461
Явно найстина много обичаш да се заяждаш  Mr. Green като не ти харесва, теми бол... можеш да не четеш тази  newsm78
nad_tab, за съжаление, ти явно не можеш да приемаш мнения различни от твоето и възприемаш различността като заяждане. Повече нямам намерение да пиша НЕ по темата, тъй като това не е място за лични спорове с теб, както и нямам намерение да ти давам съвети какво да правиш, ако не си ме питала.
Аз съм изказала мнението си по темата  и не го променям.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен пък идеята много ми харесва Simple Smile Не съм рускиня и нямам руснаци в родата си, но обожавам руския език и толкова мило ми стана като зачетох - върнах се в ученическите ми години когато си пишех с цели 6 русначета  Hug
Който не го кефи да не чете " По вкус и цвет товарищ нет ! "

# 20
  • Мнения: 1 581
zvanche,
леко неуместно след като цялата ти информация - освен "София", е на английски, да критикуваш така остро, че някой пишел не на български. Да се оплаче някоя млада майка, че не разбира - да й се преведе, ама ей така да си се критикуваме принципно - нема нужда.

# 21
  • Мнения: 5 295
 Hug Здравейте! Peace, девочки ! Мама написа, че още е на Вие с български.
Живея в Пещера, от Украйна съм   bouquet.

# 22
  • Мнения: 3 405
Внимание!
Орфографическая милиция не спит! Mr. Green

Да ладно уж...

Уже спит Joy
поне в мое лице Blush

Особено, ако е за руска граматика Crazy
Но аз обичам руския език Grinning

# 23
  • Мнения: 2 214
Благодаря на всички които писаха в темата Heart Eyes
Когато отворих тази тема не познавах много форума и затова я изпуснах от очи.
Недейте момичета "не сорьтесь" аз бях писала една тема за толерантноста за българите не ме разочаровайте.
А по повод чужбина мога да кажа че цял живот съм мечтаяла да се върна на историческата си родина, но все пак мъчно ми е защото нямам с кой да говоря на руски.

# 24
  • Мнения: 1 860
 Виж какво, winter, хич ама хич да не ти пука! Аз съм в чужбина имала съм периоди в които с месеци съм говорила на Бг само по телефона от време на време и много ми тежеше. Сега има в нашата квартира едно момче от Латвия, той ми говори на руски аз на български. Разбираме се прекрасно, и никой от другите в къщата, който са местни, не са направили подобно изказване като това:
Цитат
Аз не бих си позволила в руски (или какъвто и да било друг чуждоезичен форум) да пиша на родния си език. Не е възпитано (меко казано).


Не се срамувай от езика си! Съдбата понякога ни води в други земи, където намираме щастието си, но хората ни харесват за това което сме, а не за това от къде сме.  Hug Говори на родния си език, защото няма как България да ти е по-мила от родината ти. На който не му харесва да не влиза в темата. А колкото до форума, мисля че по важната дума в него не е БГ, а МАМА.

# 25
  • Мнения: 1 860
 Само да допълня, че постинга ми не е само към winter, а към всички които чувстват със сърцето си желанието да поговорят на родния си език. Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 3 091
Аз бих се радвала да си пишете на руски, защото признавам, че съм го забравила и ще ми бъде полезно... може да питаме мамма и татти, както и модераторите ще имат ли нещо против?

# 27
  • Мнения: 7 474
Не е лошо да се слеят двете теми (с тази на Киса) така всички могат да се включат! Peace

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Внимание!
Орфографическая милиция не спит! Mr. Green

Да ладно уж...

Уже спит Joy
поне в мое лице Blush

Особено, ако е за руска граматика Crazy
Но аз обичам руския език Grinning

Не, не спи, зорко дебна аззззззззз.
Казвам го не за друго, а защото в заглавието на темата има очОизвадна грешка просто... Tired
Ама нИ ми дреме, щот аз в тая тема нЕма да пиша Naughty, има си руски форуми за целта Peace

# 29
  • Мнения: 1 072
Обичам да пия водка и да слушам руска музика. Щете, нещете. Тук съм. Пишете си на руски. Ако ви направят забележка, кажете, че просто ни го опреснявате и т.н. Може пък и недоволните да са си отишли..........Поживем, увидем!

Общи условия

Активация на акаунт