Шофьорски изпити - закон? Права на курсистите?

  • 23 561
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 62
Школа, която не ти издава касов бон, а квитанция,  е в нарушение. После не можеш да имаш претенции.  Плащаш 60 лв., искаш си касов бон и си ги събираш. После си ги сумираш и установяваш, че си платил 1200 лв. за шоф. курс. Shocked
 Между другото, хората много се бъркат с името на фирмата. Едно е "Български автомобилен съюз" и друго  "Съюз на българските автомобилисти"!

# 16
  • Мнения: 6
Аз установих че таксата е неправомерна. Също и факта че не са ми издадени касови бележки, а само хартийки на които пише суми, но не и че са за вътрешни изпити.
Опитах се днес да се свържа от 3 часа с Министерство на транспорта и Изпълнителна агенция автомобилна администрация, но от 30те телефона на които звънях никой не вдига. Как е възможно? Иксах да подам жалба срещу школата, но и държавната администрация не работи правилно... какво остава да се справят със измамниците. Това чувства на несправедливост и безисходица е ужасно.  Cry Cry Cry

# 17
  • София
  • Мнения: 1 428
За пръв път чувам да се плаща вътрешен изпит..Колко ти е таксата за самия курс?Ако е някаква оферта 300-350лв. съвсем не се учудвам.Моята такса беше 700лв. и си платих 20 за външен и 20 за този по кормуване,взех всичко от първия път.Има нещо нередно във фирмата,в която караш курсовете,прочети си договора и си търси правата,въпреки че той се чете преди да се запишеш.
П.С: Сега прочетох,че вътрешния ти е бил на хартия,това вече почти никъде го няма,всичко е на таблети.

# 18
  • Мнения: 2 143
Аз установих че таксата е неправомерна.
И като как го установи? Официално е публикувана в ценоразписа на извършваните услуги.
Ако е някаква оферта 300-350лв. съвсем не се учудвам
Много я завиши. Намали още и ще уцелиш текущата им оферта.

п.с. ако има нещо нередно то е прекалено ниската цена на курса

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 62
За касовите бележки се сезира НАП. Само там могат да  ти помогнат. Бъди сигурна, че след подаден сигнал за неиздаване на касов бон, ще има последствия.

# 20
  • Мнения: 3 621
Школа, която не ти издава касов бон, а квитанция,  е в нарушение. После не можеш да имаш претенции.  Плащаш 60 лв., искаш си касов бон и си ги събираш. После си ги сумираш и установяваш, че си платил 1200 лв. за шоф. курс. Shocked
1200 лв ли? Та ние до тук сме платили 1428 лв, предстои ни кормуване пред ДАИ, но не се знае дали ще го издържи милата, ако не успее, ще се дават още пари.

# 21
  • Мнения: 2 143
но не се знае дали ще го издържи милата, ако не успее, ще се дават още пари.

А защо да не го издържи милата? Laughing

# 22
  • Мнения: 3 621
но не се знае дали ще го издържи милата, ако не успее, ще се дават още пари.

А защо да не го издържи милата? Laughing
Лично аз не знам защо, но се питам що за инструктор има, след като преди повече от три месеца и след взети 18 допълнителни часа пак са я скъсали за същото (паркирането)? Вече си мисля, че или тя не става за шофьор (макар да съм я виждал как кара и се справя добре), или че инструктора е мега зле (а има добри отзиви за него), или че той има някакво лично негативно отношемие към нея и умишлено не я обучава за да се провали. А моята душа е толкова добричка, на мравката път прави. Имали ли сте случаи, инструктора да слага ръка на бедрото ви, или да ви кани на кафе? Милата няма да ми каже, ако е имало такива неща, но със сигурност му е отказала и двете, което би могло да обясни негативното му отношение. Не знам нищо и нищо не твърдя, само си размишлявам и търся някакво разумно обяснение. Все още инструктора присъства на изпита и е възможно да подшушне на изпитващия, че "тази трябва да бъде скъсана", скъсана е на паркирането, а едно момиче споделя, че не е успяло да паркира и веднъж е угасила колата, но си е взела изпита.

# 23
  • Мнения: 2 143
но се питам що за инструктор има, след като преди повече от три месеца и след взети 18 допълнителни часа пак са я скъсали за същото (паркирането)?
Ами явно има проблем с пространствената ориентация. Относно другите предположения, може да се оплаче по надлежния ред.
п.с. Пред доста години един авиоинструктор каза следното "Най-големия ви проблем не са знанията, а дезориентацията".

# 24
  • Мнения: 3 621
Вярно е, че жените се ориентирате по-трудно от мъжете, но ако обучението беше нормално, едва ли има жена, която да не се научи да паркира след допълнителни 18 часа обучение. Нали тези допълнителни часове се взимат за да може ученика да усвои пропуснатото. Така си мисля аз, поправете ме ако греша.

# 25
  • Мнения: 2 143
Така си мисля аз, поправете ме ако греша.
Да разбирам ли, че обучението е ненормално?

# 26
  • Мнения: 5 819
   Колко часове по кормуване има при един шофьорски курс? Тука не питам за допълнителни часове за кормуване. Колко се падат часовете по кормуване в 1-месечен курс? Възможно ли е човек да се научи да кормува с тези часове, които са задължителни за курса? Имам предвид, когато въобще не се е качвал на мястото на шофьора и няма представа от шофиране.

# 27
  • Мнения: 5 819
Вярно е, че жените се ориентирате по-трудно от мъжете, но ако обучението беше нормално, едва ли има жена, която да не се научи да паркира след допълнителни 18 часа обучение. Нали тези допълнителни часове се взимат за да може ученика да усвои пропуснатото. Така си мисля аз, поправете ме ако греша.

   Вие обиждате жените в момента. Няма значение дали е мъж или жена се учи да шофира. За мене всички са равни.

# 28
  • Мнения: 2 143
Възможно ли е човек да се научи да кормува с тези часове, които са задължителни за курса?

Не! Изискванията и програмата са много под необходимия минимум. Мнението ми е от първа ръка - видях как кара дъщеря ми след 45 дневен курс и изпити взети от първия път

# 29
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Колко часове по кормуване има при един шофьорски курс?

31 моточаса са в един шофьорски курс. Моточасовете са по 45 минути.

Възможно ли е човек да се научи да кормува с тези часове, които са задължителни за курса? Имам предвид, когато въобще не се е качвал на мястото на шофьора и няма представа от шофиране.

Абсурд. Взех си допълнителни 10 часа, взех си изпита и пак не се чувствам научена. Едно време курсът е бил по 3 месеца, имало е полигон и т.н. На това му се вика подготовка, а не докато се сетиш къде се намираш и курсът свършил...

Общи условия

Активация на акаунт