Мина първата година, Юнчето с охота повдига на мама адреналина

  • 53 826
  • 746
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 998
Точно такава дъска имах в предвид и аз мисля че са.за малко по големи деца, но малката постоянно е с нещо за писане в ръка.

# 661
  • Мнения: 3 213
Има едни дъски на основата на вода със специални фулмастри. Нищо не се цапа, наводнява и като  изсъхне дъската се изчиства. Аз за такива си мисля: https://www.mothercare.com/art-and-creativity/my-first-travel-aq … years&start=5

Или нещо такова: https://www.mothercare.com/art-and-creativity/crayola-my-first-s … years&start=7

Не съм проверявала дали ги има в БГ.

Последна редакция: ср, 22 ное 2017, 20:59 от KittyCatty

# 662
  • Мнения: 998
Има едни дъски на основата на вода със специални фулмастри. Нищо не се цапа, наводнява и като  изсъхне дъската се изчиства. Аз за такива си мисля: https://www.mothercare.com/art-and-creativity/my-first-travel-aq … years&start=5

Не съм проверявала дали ги има в БГ.

Вчера попаднах на обява в олх за такъв тип рисуване и беше около 10 лв но.

# 663
  • Мнения: 998
Да ви се оплача сега днес малката ни палавница скачайки върху спалната полетя към земята и вдигайки я виждам кръв добре че не беше много но веднага разбрах че.си е сцепила главата (ударила се е точно в дръжката на шкафчето). Ходихме при личната от там на хирург, които я залепи (държахме я 4 човека да не мърда, а тя така пищеше милата) и сега ще трябва следим как е и да не се разлепи.
Само да ви кажа че аз изплках повече сълзи от нея, сърцето ми се късаше.

# 664
  • България
  • Мнения: 3 621
Кити,ще се оправи малката и няма да си спомня даже,но ти няма да го забравиш!
Маги и аз съм същата чужденка за елхата.Изобщо не виждам как ще стане,освен на тавана някак да я закача Simple Smile))
Магинка и аз имам проблем с инсулина.А хомеопатите се делят на класически и боаронски.Вторите изписват от тези гранулки,които продават в аптеките, а класическите сами приготвят и ти дават лекарството.С каката съм била и при двата вида! Помагали са!
Ние си излизаме.Студа не ни плаши.Миналата зима почти всеки ден бяхме навън!

# 665
  • Мнения: 555
Значи съм я водила при боаронски хомеопат и сега разбирам от къде идва и името му Simple Smile , благодаря Ирен.
Явно съм много смела, щом до сега си мислех ялхата да е на земята Laughing
Май имам тъп въпрос... Възможно ли е, детето да има увреждане със слуха, ако крещи зверски? Няколко пъти ми зададоха този въпрос, след като чуят как крещи Софи и май се филмирах. В крайна сметка и аз нямам обяснение защо го прави.

# 666
  • Мнения: 2 721
🤔
Това го чувам за първи път и се надявам да е някаква шега! Моя крещи като оперен певец , чак на моменти моите уши заглъхват , но не вярвам да се увреди слух от това..От това което ми е казвала майка ми за мен като бебе , аз трябва да съм напълно глуха. 😁
Шегата настрана , но кой ти го каза, лекар ли?

# 667
  • София
  • Мнения: 1 422
Kityty, бързо да мине всичко и дано да е последното лошо което се случва на малката кукла.
Магинка, и трите ми деца са минали през този период с крещенето. Учат се как и за какво могат да използват гласа си и каква е реакцията на другите.
И ние излизаме, но вече не седи на вън по цял ден. Simple Smile

# 668
  • Мнения: 555
Не, Маги. Трима различни човека ме попитаха, единият без деца ( жени ) и се замислих. Но явно както казва Милена, се учат за какво да го използват, това крещене. Сигурно на хората около мен не им се е случвал този момент, защото абсолютно всички ме питат защо крещи. Аз първо си мислех, че аз бъркам някъде, но после като ми зададоха и този въпрос и започнах да се замислям.
М/удругото нещо друго, което прави и е странно, че непрекъснато си удря главата. И то съвсем умишлено и силно

# 669
  • Мнения: 2 721
Мити също си блъска главата умишлено, но вече по рядко. Но докато го видя да ляга на земята го измествам на килима,  поне да е на меко😃 .
И аз мисля като Милена , че е нещо нормално, а и на нея и е 3то детенце  и е минала през това вече.
Хич да не обичам такива коментари и въпроси аз..особено от хора , които нямат деца..
Като миналата година , когато беше на 2месеца и ме попитаха защо плачел....🤔

# 670
  • България
  • Мнения: 3 621
Лелеее,моите както постоянно плачеха и като ме попитат защо плачат сега или да не са гладни и направо откачах....

# 671
  • София
  • Мнения: 1 422
Една жена, която няма деца, ми даде акъл веднъж как да си храня детето. Сигурно никога повече няма да го направи. Само и обясних, че на мен ми е трето и ако иска мога аз да ѝ дам акъл и съвети, ама тя на мен не. Simple Smile
А на въпроса на една баба "Ама защо плаче сега" и отговорих "За да преброи идиотите, които ще задават точно този въпрос". Много мразя да ми дават акъл и да ми се месят разни непознати /дори като бях само с едно/.
А за крещенето с баткото още питах лекари и те ми казаха, че пробват за какво може да го използват. И ако разберат че така ще става на тяхното, ще започнат да крещят за всичко. Simple Smile

# 672
  • Мнения: 555
Значи не трябва да й се поддавам. Тя най-често крещи, когато сме навън, но в затворено помещение, така че хубаво всички да чуят тази калпазанка!

# 673
  • София
  • Мнения: 1 422
Значи не трябва да й се поддавам. Тя най-често крещи, когато сме навън, но в затворено помещение, така че хубаво всички да чуят тази калпазанка!
Сега ще е крещене, после /или вече мина през това/ ще е тръшкане, ще мине през тъжен поглед /мнооого дълъг/ към това което иска, ще минете и през "Мамо, когато имаш пари ще ми купиш ли .... че много ми се яде/ми трябва", но това задължително ще се случва когато имаш пари и сте на касата. Simple Smile Може и да пропускам нещо, но минаха доста години след като каката и баткото ми ги творяха едни такива номера Simple Smile Много са изобретателни щом искат нещо. Ако не се поддадеш ще станат поне изобретателни Simple Smile

# 674
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Магинка, не са ли й правили скрининг на слуха? Още в Родилното? Преди три години го нямаше, но с Йоана ми казаха, че вече е задължително и я носиха да проверят. Според нашите неонатолози така се хващали още при раждането евентуални проблеми със слуха. А и щом крещи  избирателно, значи опитва границите. Йоана ни прилага тръшкане с оглушителен рев Simple Smile Като види, че не става отива да си вземе биберона, за да се успокои. Голямата пък сяда на земята, скръства ръце ( и вежди Simple Smile ). А ако малката се обръща като я викаш и изпълнява команди, хич й няма нищо на слуха Simple Smile
Сега се сетих, че не съм ви се похвалила колко много изсветля хемангиома на Йоана! От тъмно лилав при раждането, вече трябва да се вгледа човек, за да го види. Или да се е напъвала много да реве. Така и не направихме нищо, че лекарката, при която ходихме каза, че е твърде огромен за мазане с един гел, за лазер била малка. Та се надявам до втория рожден ден да го няма Simple Smile
Чета елхите коментирате - нашата е на високо уж, ще видим дали ще оцелее. Голямата не буташе, само се радваше на лампичките. Дори в леля си, огромна естествена елха, на пода сложена, нищо не пострада. Ще видя сега Йоана. Че мисля след рождения ми ден да украсявам. Каката няма търпение вече.

Общи условия

Активация на акаунт