Как по-бързо да свършвам работа? :(

  • 8 456
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте!
Пускам тази тема с надеждата,че все ще се намери някой,който да ми даде някакъв адекватен съвет.Наскоро започнах нова работа като камериерка в нов хотел,тук в Белгия,след като напуснах стария в който работех и в интерес на истината дори не подозирах че ще се сблъскам с проблема,заради когото ви пиша.Все пак предния хотел в койтоработех беше 5 звезди,докато новия е 3,5.Справих се с всички трудности през които трябваше да премина,имайки се на предвид,че никой нищо не ти обяснява,но все още не знам как да се справя с факта,че трябва до 16.00 да съм приключила с всичко и да съм пред кабинета на гувернантката,за да си маркирам бача.Все пак има дни като вчера напроме, когато имам само напуснати стаи,че някои и с двойни легла и фактът че няма да успея да свърша навреме ме вбесява.Още повече се нервирам като виждам половината ми колежки негърки какви са мърди едвам ходят и все са готовви до 16.00,а пък аз съм толкова енергична и пъргава и да не смогвам.Моля ви,дайте ми идеи какво да правя,тъй като има дни в които наистина не знам как да съумея да свърша до 16.00?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Явно си много педантична в чистенето, искаш всичко да е перфектно. Затова се бавиш. Може би ще трябва да си приоритезираш дейностите в чистенето.

# 2
  • Мнения: 20
Да,наистина съм крайно педантична и перфекционист,но пък съм мнооого бърза и сръчна.Как тогава не ми се получава Sad Имам в предвид не винаги,но в повечето случаи винаги свършвам в последния момент.

# 3
  • Мнения: 1 156
Колко опит имаш като камериерка? и по колко стаи имаш на ден средно?

# 4
  • Мнения: 20
Там е въпросът,че в предния хотел,в който работех преди беше 5 звезди и бях най-добрата камериерка.А в новия хотел това ме смазва психически,че не мога да се справям все още толкова бързо,колкото другите.В предния хотел чистих по 12-14 стаи за 6 часа,но там се чистеше по-взискателно и повече неща,а в новия хотел се чистят 18 стаи за 8 часа,но естеството на чистене не е толкова изискващо.Но аз се старая,защото след всяка стая минава гувернантката и все съм под стрес като я видя,въпреки че тя вече няколко пъти ме похвали за работата ми.Не знам,къде е проблемът?!!! Sad

# 5
  • Мнения: 1 156
18 стаи, но предполагам не мените бельото на гостенските стаи всеки ден? В банята в такива стаи също не е нужно да се престараваш с препаратите примерно. Напръскваш с препарат за стъкло някои повърхности, взимаш една кърпа или голям хубав парцал, подсушаваш и полираш едновременно всичко. Ако е мръсно, ще използваш повече препарат, разбира се. И банята ти е готова за минути. Почваш от огледала и стъкла, за да са хубави и продължаваш натам. Леглото оправяш за 2-3 минути също, няколко минути за събиране на боклук и подреждане, зареждане на кърпи и консумативи. Трябва да си изградиш начин на работа така, че да работиш възможно най-бързо. Всеки хотел е различен. Имаш нужда от време да си изградиш начина на работа. Подът с каква настилка е? Ако е ламинат и стаята е по-чистичка, може директно с мопа да минеш без прахосмукачка.

При заминаваща, изваждаш боклука и мръсното бельо, напръскваш банята и отиваш в стаята. Оправяш легло, зареждаш консумативи. През това време банята е готова за миене.

Щом си пъргава, ще се справиш. Усети на кое може да се спести качественото почистване и на кое - не. Трябват ти около 6 месеца да свикнеш хубаво на новото място и да започнеш да си подреждаш работата по-добре.

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
виж сега, пишеш, че си работила в 5-звезден, а сега си в 3-звезден. Твърде квалифицирана си за 3-звезден, затова започвай да работиш като за 3-звезден. Никой няма да ти плати и зачете уменията за 5-звезден. Другият вариант е отново да си търсиш работа в хотел с висока категория, където предполагам, че и заплащането е по-високо, и организацията по-добра.

# 7
  • Мнения: 12 473
Анди е права.

Доколкото си спомням - 5 звездните си имат система за контрол на показателите по чистота, подредба и тн.
В 3 звездните няма такова нещо.
Вероятно автоматично повтаряш всички "точки" по протокола, върху който си се разписвала и тн.

# 8
  • Мнения: 20
Аз имам изградена техника на работа,която работи безупречно и може би там е и проблемът ми,както казват някои от вас.Може би чистя като за 5 звезден хотел,а не трябва.Но в същото време пък ми се струва че не там е проблемът,защото като започна работа всичко върви супер и по план и после докато се усетя и времето е напреднало и в последния момент трябва още по-стресирано да действам.Не знам...най ми е гадно е тва време,все имам чувството че няма да успея да свърша навреме и все живея с мисълта,че само на мен може да ми се случи да закъснея,а съм сигурна че на всяка една колежка може да й се случи.Нищо друго не ме стресира така,както само мисълта да свърша навреме и като питам другите колежки и всяка казва,че си намира начин да свърши навреме.То и аз си намирам начини,но има дни в които всички стаи са напуснати и колкото и да бързаш имаш чувството,че все изоставаш.Ако стаите ми са комбинирани и имам поне 5-6 стаи с престой за деня не ми е проблем,но когато има само напускащи-е те тогава ми е ужасът.Моят начин е когато имам само напускащи за деня,за да успея да свърша навреме,чистя по-отгоре и дори да ми каже нещо гувернантката,стискам зъби и тва е.Наистина ако някоя от вас е била в подобна ситуация,нека сподели как успява да се справи с нея,защото за подобно нещо никой не е застрахован,че няма да му се наложи да закъснее,а при нас си длъжен всеки ден да си готов до 16.00.Вярвам,че за всеки проблем си има решение,надявам се да ми помогнете да намеря такова и за мен.

# 9
  • Мнения: 1 283
Всяка камериерка с времето си намира начин да замазва положението така, че да изглежда чисто, дори да не е чисто. Чистила съм по 20-25 стаи до 3 часа, когато се е налагало. Споко, сега бачкам в офис и времето не ми стига.... Laughing

# 10
  • София
  • Мнения: 16 056
Авторката, на твое място когато имам почивен ден бих отишла само да наблюдавам някоя от камериерките как и какво работи.
Ако трябва направи си клипче на тел. и после го прегледай на спокойствие.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 108
На мен ми се струва, че се подлудяваш сама. Казваш, че те хвалят, няма явно оплаквания от гости, събираш се макар и със зор във времето, значи се справяш. Успокой се и си помисли как да си улесниш работата, момичетата са дали добри идеи - докато се кисне банята да влезеш в стаята и после пак в банята, например. Иначе начинът на мислене ми е познат, аз съм същата или поне бях, всичко да е перфектно и както аз искам, ама хората не правят така и как така сварват, а аз все на юруш. Гледай общата картина, не изпадай в детайли и не се хаби за неща, които никой не забелязва, а ти си вложила усилия и после си плащаш за свършената работа с тревоги и въпроси.  

# 12
  • Мнения: 2 420
A не може ли да помолиш тази гувернантка за съвет?

# 13
  • Мнения: 11 363
Бързай бавно! В тази поговорка има толкова истина. Ако се препираш сама, всъщност започваш да се бавиш и да правиш излишни движения и лутане.

Имаш Х време за У стаи. Значи знаеш колко време имаш за една стая Х/У. Остави си няколко мунути толеранс между стаите.
Във всяка стая имаш по Н процедури. Ами засечи коя колко минути ти отнема. Пиши си няколко дни в един бележник предварително разграфен колко минути е било чистене на под, чистене на баня, оправяне на легло и т.н. и ще разбереш кое действие трябва да съкратиш и коя работа да подобриш.  

Ако се двишиш по времеви график на всяка стая ще снаеш дали времето ти стига или закъсняваш. Така няма само да работиш с мисълта, че не се вписваш в общото време.

Леле май го обясних като висша матаматика Simple Smile

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Вярно е като висша математика, но е самата истина Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт