Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 71 621
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 13 206
Първи срок пишат с моливи ли, така ли да разбирам? 😊
Зависи от учителя. Голямата ми дъщеря никога не е писала с молив, направо с химикал. Също така не можеше да се трие. Ако сбъркаш имаше начин да поправиш.
Натали, контактната бележка остава в детската градина Simple Smile

За здравно-профилактичните карти... моят съвете да не чакате септември занапред. Аз правя карти на децата си около рождените им дни. Когато така или иначе ходим на преглед профилактичен. Издават ми карта и аз я давам на септември в училището. Едно време в самите училища се извършваха профилактични прегледи и дори чат-пат ни слагаха гамаглобулин Simple Smile Сега само събират карти, които се издават един път годишно и не е задължително да е на септември Simple Smile

# 301
  • София
  • Мнения: 4 035
Ваче, аз вече ги извадих, миналата седмица ходихме Wink Лошото е, че за малката не ми я даде, защото на 18ти ни вика за манту, а на 21ви за отчитане, та на отчитането ще я даде, за да впише и мантуто в нея.

# 302
  • Мнения: 1 602
Да се включа и аз.
Купихме си несесер от Кауфланд на Herlitz за 9 и 90 от меките ,но имат и от тези с ластиците.
Майки на по големи ученици ми кзаха ,че меките несесери са по удобни и затова взех от тях.
Отделно сме си купили моливи и флумастери на Фабер кастел.
Острилката ни е деойна с гумичка и контейнер. В кауфланд видях подобни пак много хубави ,но единични.

Блокчета,тетрадки,кадастрони още не сме взимали,но ще отидем в джъмбото и ще купим от там всичко.
За рисуване ще й купя една папка която да й побира всичко и да й е подредено. Аз имам ,но моята е голяма и няма да й върши работа. По рисуване поне ще е оборудвана ,защото аз съм учил няколко години рисуване. Не знам да ли ще веме моя тлант,но поне ще има основата.

Здравно-профилактична карта извадихме този месец и трябва да ходим да ни бият манту,но все го отлагам.

Вчера се разправях в соцялните за доходите и еднократната помощ за първокласник. Другия месец казаха ,че с детските ще ми ги преведът.

Нашата родителска не знам кога ще е ,но ние живи и здрави от 1 септември до 12 сме на море и най вероятно ще я пропуснем.

За физическо си имаме клинове един куб. Не обича да ходи с дънки и затова сме само на клинове и хич няма да й купувам. Само някакви гуменки ще й взема и дано им седят само в училище да не ги мъкне само.

# 303
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
Да ви разсмея с виц!
Родителска среща.
Вход-безплатен!
Изход-200лева!
😂

# 304
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
А по колко цвята моливи и флумастери обикновено им се искат на децата?

# 305
  • Мнения: 1 602
Аз взех 12. Смятам ,че са напълно достатъчни

# 306
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, аз вече ги извадих, миналата седмица ходихме Wink Лошото е, че за малката не ми я даде, защото на 18ти ни вика за манту, а на 21ви за отчитане, та на отчитането ще я даде, за да впише и мантуто в нея.

Ааа, даа, за мантуто е така. Аз това го приключих още лятото, дори преди да направи 7 г. Слава богу имаше имунитет, че голямата има 3 БЦЖ ваксини. Все не изгражда имунитет и това е...

# 307
  • Мнения: 427
В училището ни искат "картона" от детската градина, който представлява лично - здравно проф. карти от миналите години. За какво са им идея си нямам. Rolling Eyes

# 308
  • София
  • Мнения: 13 206
В училището ни искат "картона" от детската градина, който представлява лично - здравно проф. карти от миналите години. За какво са им идея си нямам. Rolling Eyes
Ами това е история на заболяванията на детето така да се каже. Комплекта си върви от градината до училището. Основно заради ваксините го изискват, да имат информация за това, както и за някои специфични заболявания. Защо се учудвате? Едно време в училищата имаше лекари, децата имаха досиета, следяха се мнооого неща. Сега това е нещо, което куца. По едно време нямаше дори лекар в училище. Сега се старят да има медицинско лице и някакъв здравен контрол. Мисля, че това е крайно необходимо и задължително даже. За съжаление всичко е въпрос на пари.

# 309
  • Мнения: 68 646
Изненадваме се, защото както и аз писах, в този картон от ДГ НЯМА нанесени ваксини, а само мерки и теглилки от мед.сестрата там.

# 310
  • Мнения: X
Децата са ваксинирани и по времето, когато са били в градината. Няма как тези ваксини да ги има и там. Пък и каква история на заболяванията, картонът е стоял в шкафа на мед. сестрата в градината.

# 311
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, на децата ви всяка година ли слагат ваксини? Моето ходи от едногодишно на ясла. Още от яслата се събират картони. Винаги когато е имало ваксина от яслата, респ. от градината са ми искали служебна бележка, че е поставена. Така заедно с първата задължителна справка за ваксините си допълват информацията. Понякога личната е вписвала в личната карта ваксината, специално за градината. За другите градини не знам, ни при нас инфото за ваксини стриктно се събираше.

Последна редакция: сб, 25 авг 2018, 21:00 от Vache

# 312
  • София
  • Мнения: 4 035
Всяка година съм носила актуална здравна карта с всички "ъпдейти", а когато е имало текущи ваксини, съм носила служебни бележки. Миналата седмица ми върнаха документацията от градината от ден първи там. Абсолютно всичко е описвано и следено, даже са отбелязвали, ако й е станало зле и са ми звъняли да я взема. Пише си дата, какви са й били оплакванията, на мен или на баща й са се обадили, в колко часа и вколко сме я взели.

# 313
  • Мнения: X
Явно зависи от медицинската сестра в ДГ. В картона на дъщеря ми, единственото различно, от момента, в който им го оставих са листите (четири) за профилактичните прегледи, които са им носени през годините. А държаха при записването да им занеса бебешкия картон, този в който са записани данните ѝ от раждането. Даже листът от последния профилактичен преглед е залят с кафе и нещо мазно. Определено не им го занесох така.

# 314
  • На село
  • Мнения: 873
Има и деца, които не са посещавали никога ясла или градина - моето, например. Какъв картон/карта да занесат?
На първата родителска среща през месец май, като че да имаше нещо по този въпрос в списъка, ще трябва като се върнем от почивка да погледна. Вероятно ще трябва да купя здравен картон и да се моля на личната да нанесе поне ваксините, които сме слагали.

Общи условия

Активация на акаунт