Първи клас 2018/2019г - набор 2011

  • 70 199
  • 736
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 181
Нашият купон за стола е 3.50лв, не ми се виждат никак малко, но ако малката яде което ме съмнява(ужасно капризна е), съм ок! Лошото е, че най- вероятно още утре трябва да ги закупим от стола за седмицата, в цялата лудница. След откриването класната ще ги качи в стаята, ще се запознаят и  ще имат час по родолюбие Simple Smile
Трябва да имат и баджове, за да поставят в тях картата за достъп още на 18ти.
Малката е страшно развълнувана, на моменти нетърпима. Легна в 8, защото утре бил най-специалният ден Simple Smile Милата, не знае какво я чака, но е хубаво че има мерак Simple Smile
Желая на нашите деца, да са здрави, успешни и да намерят добри приятели!

Последна редакция: нд, 16 сеп 2018, 23:11 от maidi

# 541
  • Мнения: 14
Тази вечер много се смях с моя първокласник Simple Smile беше възмутен, когато разбра, че в училище няма играчки и не разрешават да се носят; както и че басейна няма да работи поне още 2 седмици! Аз му обяснявам за реда, за заниманията, за столовата... детето се вълнува кога ще започнат с плуването. Всеки с проблемите си Simple Smile дано учителката му да е със здрави нерви и да може да повтаря по 100 пъти, та да чуе и запомни. И аз малко се притеснявам за тоалетната, моя все чака до последния момент (утре ще метна един поглед какви са им в училище, със седалки или с клекало) и ще трябва да свикне да носи тоалетна хартия със себе си; за яденето - дали няма да се залива редовно с храната от таблата в стола, и дали ще яде изобщо; дали има начин да му сложа резервни дрехи в шкафчето, защото доколкото го познавам, ще се оклепа с нещо още първия ден до обед... За хамалогията с ДГ и училище не ми се мисли - той трябва да е в 8 ч в училище, сестра му сега ще е известно време в дежурна градина (която е на доста неудобно място), че нашата още е в ремонт, мъжа ми е на очни до края на месеца Simple Smile викнали сме свекървата от Бургас да помага до края на септември - тя ще води малката на градина и ще прибира баткото от училище; аз ще го водя на училище, а майка ми ще прибира малката от градина. Цирка ще е пълен. Да видим от другия месец как ще е, като си останем сами с таткото. Няма шанс да водя и двамата сутрин, както последните 2 години - или да ги прибирам, ако се наложи, защото ще трябва да мина на работно време 9:30 - 15:30, занималнята ни е до 16:30. Ама да сме живи и здрави, ще го измислим. Пожелавам спокойна вечер на всички, прекрасен ден утре и лека и усмихната учебна година!

# 542
  • София
  • Мнения: 181
Violeta D, до 16.30 часа е занималнята, малко раничко ми се вижда.? Питам, до колко трябва да работят родителите, за да ги взимат?
Ами тези, които нямат баби и дядовци под ръка, какво правят? Нашата е до 17. 30 часа като имат сборна група до 18 часа, което е нормално. Направо откачам при такива недомислици Rage

# 543
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Нашата занималня е до 17 часа, което пак си е раничко за повечето работещи родители :/

А системата ни със стола е доста добра на теория - всичко си е качено и достъпно онлайн: менютата са до края на октомври. Може да се поръчва пълно меню от супа, основно и десерт (цените варират от 2 и нещо до 4 и нещо), което да бъде сервирано на масичка. А може и да се избират отделни неща, като тогава изборът е между 2 супи, 2 основни и 1 десерт и нещата се взимат от шубера (представям си отсега разсеяни и непохватни деца как носят таблички и как всичко става мазало пълно Grinning ). Плаща се онлайн с карта или на каса на Ипей или на място в стола поне 24 часа предварително. Може и децата сами да си купуват, но не знам какво ще предлагат - същите ястия или по-ограничен или различен асортимент. Дечко ядеше повечето неща в градината, та се надявам и в училище да му допадне храната. Сутрин щели да им дават закуски безплатни, ама ще ги видим дали стават или ще са като онази филия мацната с лютеница и трошичка сиренце, дето обиколи нета.

От обяд сме скарани всички вкъщи, та празничното настроение я дойде утре, я не Sad

Слънчев и емоционален ден на всички ни желая!

# 544
  • Мнения: 14
Violeta D, до 16.30 часа е занималнята, малко раничко ми се вижда.? Питам, до колко трябва да работят родителите, за да ги взимат?
Ами тези, които нямат баби и дядовци под ръка, какво правят? Нашата е до 17. 30 часа като имат сборна група до 18 часа, което е нормално. Направо откачам при такива недомислици Rage
И на мен ми е рано, но учителката им ще е една и съща в клас и в занималнята, и затова ще свършват по-рано. Каза, че ако се наложи някой да остава след това, може при другите 2 занималня - групи (т.е. при други учителки), които може би ще са до 17-17:30. Не е лесно... имам в идеалния случай точно един час път от работа до училището или до градината. В нормалния е може би 10 мин повече. С мъжа ми се справяме някак в повечето случаи... но когато той пътува (понякога е по 1 ден всяка седмица) ще трябва да тръгвам по-рано от работа (т.е. да ползвам частична отпуска) или да се разбирам с майка ми да вземе децата, ако може. Жал ми е за децата, че трябва да са по 8 1/2 - 10 ч в училище... много е и за тях това...

# 545
  • Мнения: 68 570
Добро утро...ставайте да се гласим 😆

При нас на обед ще им е сервирано на маси. Няма да носят табли. То ще стане мазало ако те ги носят...😅

Мале...много студено при мен. Май ще мятам балтона... Joy

# 546
  • София
  • Мнения: 181
Добро утро...ставайте да се гласим 😆

При нас на обед ще им е сервирано на маси. Няма да носят табли. То ще стане мазало ако те ги носят...😅

Мале...много студено при мен. Май ще мятам балтона... Joy

Добро утро!
На добър час на малки и големи!
Аз ще изпращам първи и дванайсти клас! Simple Smile За разкош имам и четвъртокурсник Simple Smile))
Да ни е честита новата учебна година!
Много здраве и успех на всички!

# 547
  • Мнения: 68 570
На добър час и от мен !!!!

# 548
  • На село
  • Мнения: 873
Успешна учебна година на всички първолачета и по-големи ученици! За мамите - спокойствие!
Да не забравите да им плиснете вода Simple Smile

# 549
  • Мнения: 1 673
Децата прекарват само 15% от времето си в училище. Точно от майките и татковците в останалите 85% зависят знанията, възпитанието и прогреса на детето. От това какво и как са закусили, как са писали домашни, как са прекарали почивните дни и ваканцията, как спят (лягат си навреме, без телефон в спалнята, в проветрено и тихо помещение, с приказка или книга) до това как родителите подкрепят училището. Статистиките показват, че половината от децата на 15 години никога не са виждали майка си или баща си с книга в ръка. Съответно, не разбират защо трябва те да четат...
Успех и хубави весели училищни часове на всички първолачета! Първата крачка е най-важната.

# 550
  • София
  • Мнения: 2 056
Как 15%??? Моите са на училище поне 8 часа - от 8 до 4, че и отгоре. Докато си легнат имат по- малко от 6 часа. Другото е сън Simple Smile

# 551
  • Мнения: 1 673
Как 15%??? Моите са на училище поне 8 часа - от 8 до 4, че и отгоре. Докато си легнат имат по- малко от 6 часа. Другото е сън Simple Smile
Така, така. Е, вашите деца малко повечко стоят, но повечето деца седят по 5 часа там. А времето, в което родителят е този, който образова, си е в пъти повече - уикенд, ваканции, следобед, вечер, сутрин. Както писах - дори и докато детето спи (условията, които са му създадени за това). Така че - успех и на родителите! Hug

# 552
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
Айде,изпратихме ги първолаците!
Успешна да им е учебната година!
Моя е доволен от днешният ден!

# 553
  • Мнения: 68 570
И при нас мина. Ама облеклата не пасват и отивам за нови. Много смотани размери на помагала и учебници...коя умна глава го е измислила..не знам Rolling Eyes

# 554
  • Бургас
  • Мнения: 16 031
Аз от готовите подвързии не съм доволна. На втората седмица и са скъсани. Давам ги да ми ги подвържат на машина.На баткото са здрави от миналата година и тази  ще е пак с тях. А така поне размерът е точен.

Общи условия

Активация на акаунт