Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 47

  • 49 073
  • 749
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 51
Африканчо, огромно благодаря за насоките  Kissing Face  Усещах, че дозата е неадекватна, но увеличената енергия и липсата на хаши "екстрите" ме радва. Увеличената енергия и засиления метаболизъм ми коригираха кг и така излизам от кръга на качване на кг и все неадекватна доза Т4. След контрола в близките дни ще започна препоръчаната доза 37,5 Т4 / 1-1,5 Т3 .  БЛАГОДАРЯ !!!
п.с. Възнамерявам в началото на септември да започна прием на бръмбар Знахар по малката схема от 1 до 30 и обратно. За няколко месеца събрах информация и лични впечатления от близки и приятели с различни тежки заболявания, резултатите са фрапиращо добри...след 30 ден косата възстановява естествения си цвят, при приятел на 2 мес от приема ..около 60 на ден, туморни маркери паднаха до 0 и му спряха всякакви терапии за няколко месеца, имам инфо и за няколко души със стопени възли на ЩЖ и регулиране на хипо и хипер функция и няколко вида автоимунни. При приема им има ограничение само за алкохол и цигари.

# 136
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз благодаря за съветите и насоките.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте приятели,
Преди две седмици ми премахнаха оперативно щитовидната жлеза.И сега пия Л Тироксин,но сърцето ми прескача,имам аритмия.И на кардиограма се видя.Имате ли такива оплаквания като приемате Еутирокс или Л Тироксин?Никога до сега не съм имала аритмия.

# 138
  • Мнения: 4 344
happy_mama,провери си железния панел.
mariqivanova799 ,2 седмици е малко време,за да стигнеш оптималната доза.Цялата ли ти е премахната?

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Да,цялата е премахната.Аз съм в момента на половин таблетка от 100 мг и така ще съм още 10 дни,след това ще пусна ТСХ.Проблемът е,че се появи аритмия.И се чудех дали и други хора,които приемат Л Тироксин или Еутирокс,имат аритмия.Никога до сега не съм имала,оплакванията ми се засилват след приема на Л Тироксин сутрин.

# 140
  • Мнения: X
Аритмията е характерна за проблеми с жлезата...
Аз и други момичета в темата имаме...

# 141
  • Мнения: 1 589
happy_mama,провери си железния панел.


Какъв е този железен панел.Чух се с едното по телефона(все пак е неделя),каза да вдигам дозата.Сега съм на 50 Л тироксин,да почна да пия по 75.

# 142
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Happy mama, пусни си пак изследвания, преди да увеличиш с 25 мкг. Това е голямо увеличение. Аз не бих увеличила с толкова. А пък без изследвания съвсем.
Виж си на последните изследвания от месец май - имаш добър ФТ3, затова си се чувствала добре. Сега е вероятно, тъй като са минали 2 месеца оттогава, а и е лято, ФТ3 да е паднал, заедно с ТСХ, а пък ФТ4 да се е вдигнал, и заради това да са ти се върнали симптомите. И ако това е така и ти вдигнеш с цели 25 мкг, съвсем ще се забатачиш. Мога да ти кажа, че аз вдигнах последно дозата само с 6 мкг на ден и се оказа висока и сега пак върнах на старата. А какво остава за увеличение с 25 мкг, без изследвания, при положение че и симптоми имаш, които сочат към нарушен баланс на ФТ4 и ФТ3, а и ще вдигаш над 50 мкг. На доза над 50 мкг съвсем пък трбява да се внимава с колко се увеличава. Поне да я бяха увеличили на 62.5, като не сте пускали изследвания. Но дори и това е рисково. Ама увеличение с цели 25 мкг без изследвания...  Mr. Green
Може би точно Т3 ти трябва, за да се оправи балансът, защото идва момент, в който увеличението на дозата Т4 води само до задълбочаване на симптомите на хипофункция и е безпредметно. И без изследвания няма как да знаеш дали си стигнала до този момент.
А лекарите обикновено това правят (без изследвания): имаш симптоми - увеличават дозата Т4. То е и някак логично все пак.
Понякога има нужда от такова увеличение, но понякога няма.
И също симптомите на хипофункция често пъти са еднакви и при ниска доза Т4, и при висока такава. И това е точно адски объркващото. И без изследвания няма как да се разбере какво точно става, дали дозата ти е ниска, или висока.
Това по себе си съм го усещала вече много пъти. И Бланчард го пише - ниска доза Т4/висока доза Т4 - все едни и същи симптоми, все хипофункция.
Практически е невъзможно при по-висока от оптималната за дадения човек доза Т4 да се мине в хиперфункция. Имам предвид същинска хипер, а именно такава, при която ФТ3 отива над горна граница. При по-висока от оптималната доза Т4 просто ТСХ пада под 1 или под долна граница, ФТ4 се качва, но и ФТ3 пада. И пак си в хипофункция. Или, както му казва Бланчард, интоксикация с Т4, при която симптомите изобщо не са хипер (защото ФТ3 си е нисък), а са си хипо - почти същите, каквито са и при ниска доза Т4. При мен са напълно еднакви - дори при по-висока от нужното доза Т4 съм още по-хипо. Тоест имам засилени симптоми на хипофункция при по-висока от оптималната за мен доза на Т4.

Sebekneferura, дори и 1.5 мкг Т3 за 37.5 Т4 е много. По-добре 1 мкг. Пусни си изследвания първо.

Мария Иванова, аз имам аритмия заради нисък ФТ3, прескачания на сърцето. Ако ФТ3 е над 4.35 при граници (3.10-6.10), аритмията ми спира напълно. Възможно е заради хипофункцията, в която си преминала да имаш аритмия, а да не е от Л-тироксина/Еутирокса.
При теб след операцията трябва ли ТСХ да е напълно потиснат, или не? Защото ако не трябва  и ти трябва ТСХ какъвто при нас, то ти можеш да минеш (може би бавно вдигайки) на приблизително 100 мкг Т4 и 2 мкг Т3 за начало и после да нагаждаш дозите на двата хормона. Ти нямаш жлеза и няма откъде да дойде тоя Т3.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 09:46 от afrikancho

# 143
  • Мнения: 1 589
африканчо,
Благодаря!

Ясно е,ще търся нов ендо,въпроса е къде да го намеря?????
Мислех да вдигам постепенно,т.е. три дни пия 50мгр.,един ден пия 75мгр .....Т.е. мислех да пия по 75 през три дни и тогава да пусна изследвания.Примерно да ги пусна около 10 август.
Започвам да търся причината в този косопад и в нещо друго,в липса на витамини ли,на желязо ли....и аз не знам.Чета в нета-пълна каша ми е в главата.Не мога да пусна всичко каквото пише-1)ще фалирам; 2) няма кой да ми интерпретира резултата.
Затова питам тук,няма кой друг ,едното каза,че нямам нужда от преглед(последния беше май месец) или нови изследвания .
На своя глава ще пусна TSH,FT3,FT4.Кой витамин да пусна?А желязо какво-серумно?Кое е показателно за косопад?

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
africancho,благодаря.Не знаех,че има отделно хормони T3 и Т4,може ли да ми напишеш търговските наименования,за да им прочета листовките?
Майка ми е също с премахната шжлеза и пие само Л Тироксин.
Да се редактирам-не трябва да е подтиснат ТСХ.

# 145
  • Мнения: 4 344
Хепи,Феритин-за косопада; Желязо; ЖСК; вит В12;

# 146
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Хепи Мама, няма да намериш еднокринолог, който да те дозира по различен начин. Sad
Ето, вчера приятелка на сверкъва ми беше на гости. С Хашимото. Само ТСХ ѝ пускат. Обиколила е над 5-6 ендокринолога. Все едно и също. Жената се лута почти 10 години, ходила е дори при някаква бивша министърка на здравеопазването, която била голяма ендкриноложка.
Само ТСХ се пуска и се изписват обикновено дози през 25: 25-50-75мкг. Или пък странни схеми от рода на: един ден пиеш едно, на другия ден - двойно по-ниско/по-високо. И се дозира само по ТСХ, а както вече видяхме, той ТСХ може и 1.30 да е, и пак човек да е в хипофункция, може и 20 да е, и пак човекът с такъв ТСХ да няма особено тежки симптоми на хипофункция.
Истината в редуващите се дози според мен е:
1. ендокринолозите мислят, че така е по-лесно за пациента, вместо да реже някакви частички от 6 мкг или 12.5 мкг всеки ден. Защо по-добре не вземе средно аритметичното на 50/25 или 50/75 например. Чувала съм за такива коментари от ендокринолози. А и съм чувала дозиране по време на бременност от сорта на: 75 - единия ден/150 - на другия. Joy Joy
2. когато не знаеш на каква доза точно си, пробваш временно две редуващи се дози, докато се ориентираш.
Друг смисъл аз не виждам в редуването на дози в дългосрочен план. Освен може би ако дозите не са много високи и не са с много малка разлика помежду си - от сорта на 6-12.5 мкг.
Макар че Бланчард прави такова дозиране с различни дози в различни дни - примерно 5 - дни 50, 2 дни - 75 мкг.
Въпреки това някак ми се струва странно да пиеш различни дози в различни дни.
Както ти е казала Сън Сии, пусни си и феритин, и желязо, и Б12, и ЖСК, но пусни и трите хормона, както си решила. Как да няма нужда да се пускат, сега е лято, а и те постоянно се менят, когато не си на оптимална доза. Моят ФТ4 за 10 дни се качи с 2 единици... Какво остава за 2 месеца, когато не си на оптимална доза.

Мария Иванова
, препаратът се води лиотиронин натрий или трийодотиронин. В листовката няма да пише нищо по-различно от в тази на Л-тироксина или Еутирокса. След като нямаш никаква жлеза, тоя хормон ти трябва, поне 2 мкг Т3 дневно ти трябват. Само с Т4 при теб няма да стане. Нито при майка ти. Вие нямате жлези.
Понеже не знам как става дозирането за хора с изискване за потиснат ТСХ, те питах за това.
Но след като ти нямаш такова изискване, значи ще си за пълна заместваща доза с Т4 и Т3 в отношение 98% Т4 към 2% Т3 или пък 97% към 3 % Т3 (понеже нямаш жлеза, която да произведе Т3).
Тоест ти ще се дозираш като човек с хипофункция, но просто ще си на пълна заместваща доза с Т4 и Т3.
Гръцкият няма търговско наименование. Турският е Тиромел.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 14:49 от afrikancho

# 147
  • Мнения: 1 589
sun  sea, afrikancho
от сърце благодаря. bouquet

# 148
  • Мнения: 3 048
Здравейте,
Иска ми се да пия малко Б комплекс заради кожни проблеми и една гъбична инфекция. Може ли да препоръчате марка/производител? Иначе още се моткам и не съм започнала еутирокс. Чудех се и дали тези кожни проблеми нямат общо с Хашимотото -участъци по пръстите ми със удебелена, загрубяла кожа. Сега единия се заглади и се напука и много ме боли, все едно съм се порязала с хартия точно на сгъвката Confused то може и да няма общо и по никакъв начин да не повлияя с Б комплекс, но мисля, че няма да си навредя.

# 149
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Аз си купих на jarrow b right. От някакъв бг сайт. Сега ги пия тях. Нямам идея дали са добри.

Общи условия

Активация на акаунт