Климатици

  • 171 607
  • 1 184
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 014
Ние сме с такъв:LG Art Cool

# 76
  • Мнения: 23 378
Нина  Wink

Биват и Малайзийски и Турски по произход климатиците.

cleare - дай повече инфо за помещенията за климатизация и поне сума, която би дала за тях. Иначе няма смисъл да се говори по Темата ти.
Включвам се за безплатен съвет. Mr. GreenТрябват ми климатици само за охлаждане за апартамент под наем.Помещенията са 4 : хол,кухня,трапезария-около 60 квадрата,спалня-15,спалня-12,спалня-20.Искам климатици,които да си заслужават,но без излишни екстри.Чудех се на LG... newsm78

# 77
  • Мнения: 6 039
Здравейте ,
Ние сме с Тошиба и Дайкин - японски инверторни
Много съм доволна от тях.Не можеш да разбереш ,че има климатици.Единстменото неудобство , е че дистанционните им са на японски но се свиква
Много малко горят

как така са на японски????нашите не са

По принцип от фирмата казаха ,че японските климатици които со правени и сглобявани в Япония дистанционните им са на японски.И на нас ни дадоха едни листи на които имаше снимани дистанционните и отстрани с превод на български
А тези които са в Китай са на български.

На японски са


Повярвай ми -н яма вариант Дайкин да се произважда в Китай. Дистаницонните ни са на английски и са си съвсем японско производство

# 78
  • Мнения: 1 925
По въпроса за дистанционните и мен ме изуми... Тошиба също са японски и най-вече серията Дай-сей-кай, но дистанционните им са на английски. Видях такива на японски в Практикер, но и самите климатици са направени за експлоатация в Япония с техния волтаж на тока.   Peace
Сладък Бонбон, определено нещо не е в ред относно дистанционните, Галски е права.  Peace
gane, за цената и модела на Дайкин или Тошиба зависи от помещението, за което те интересува...
  Thinking

# 79
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Кажете колко би струвал климатик Дайклин за апартамент около 85м2?

# 80
  • Мнения: 6 039
според мен 3-4 000лв

# 81
  • Мнения: 1 426
Нина  Wink

Биват и Малайзийски и Турски по произход климатиците.

cleare - дай повече инфо за помещенията за климатизация и поне сума, която би дала за тях. Иначе няма смисъл да се говори по Темата ти.
Включвам се за безплатен съвет. Mr. GreenТрябват ми климатици само за охлаждане за апартамент под наем.Помещенията са 4 : хол,кухня,трапезария-около 60 квадрата,спалня-15,спалня-12,спалня-20.Искам климатици,които да си заслужават,но без излишни екстри.Чудех се на LG... newsm78

LG не са евтини, и са голямо дърво ние сме с такива. Само за охлаждане Санг вършат чудесна работа или други подобни от най-ниския ценови клас (изпробвано е)

# 82
Тук всички сте невежи! "Отопляваме се цяла зима и зяло лято се охлаждаме а не плащаме повече от 50-60 лева..." Дрън дрън.
ЗНАЧИ:
ОСАКА 9-ка
Отопление - 1,1 kW
Охлаждане - 0,9 kW

24 часа по 1,0 kW средно = 24 kW x 0,115 ЛЕВА /средно дневна-нощна/ = 3,6 ЛЕВА на ден х 31 дена = 111,6 ЛЕВА.
ОщЕ ТЪПИ РАЗСЪЖДЕНИЯ ОТ НЕГРАМОТНИ ИМА ЛИ?

# 83
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ИМА.
Осака-та, ама ти си много в час бре...  Thinking

Хладилникът ти 24 часа ли бачка?

# 84
  • Мнения: 1 925
Osaka -   Joy Тези Осаки голяма работа бре  hahaha
Ние си купихме едно устройство от ТСМ, което си го програмираш по това колко лева ти взимат на киловат от енергото и то ти изчислява всеки уред колко харчи. Включва се в контакта и в него се включва уреда. Та нашия климатик харчи максимално - 0,70 лв. на денонощие. Не се спира, защото е инверторен.  Peace Сами можете да сметнете - 21 лв. на месец при сегашните цени на тока. И със сигурност не е ОСАКА
  Wink

# 85
  • Мнения: 2 196
Stra4iatela,
би ли казала,моля те,от кой точно магазин на ТСМ го купихте това устройство.
Обиколих няколко и като ги попитам за такова нещо,ме гледат все едно съм забравила да си сваля усмирителната риза. Rolling Eyes
Благодаря ти предварително.  bouquet

# 86
  • Мнения: 96
Тук всички сте невежи! "Отопляваме се цяла зима и зяло лято се охлаждаме а не плащаме повече от 50-60 лева..." Дрън дрън.
ЗНАЧИ:
ОСАКА 9-ка
Отопление - 1,1 kW
Охлаждане - 0,9 kW

24 часа по 1,0 kW средно = 24 kW x 0,115 ЛЕВА /средно дневна-нощна/ = 3,6 ЛЕВА на ден х 31 дена = 111,6 ЛЕВА.
ОщЕ ТЪПИ РАЗСЪЖДЕНИЯ ОТ НЕГРАМОТНИ ИМА ЛИ?
Дааа, но пропускаш един много важен факт, това не е средната консумирана енергия, а максималната за един час, така че сметката от 111.6 лева е в максималния случай, в който климатика работи NONSTOP, а това е ясно, че не е така. Среден разход излиза около 60-70% от това което е сметнато за съответния сезон и ще се получи реалния раход за месец, а именно 60-80 лева на климатик и това е реалното, което плащаме у нас на климатик 12-ka, който не е инверторен.
....  и как да тълкуваме последното изречение от цитата?!?
Поздрави!

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 23:05 от svetlan4o

# 87
  • Мнения: 96
Osaka -   Joy Тези Осаки голяма работа бре  hahaha
Ние си купихме едно устройство от ТСМ, което си го програмираш по това колко лева ти взимат на киловат от енергото и то ти изчислява всеки уред колко харчи. Включва се в контакта и в него се включва уреда. Та нашия климатик харчи максимално - 0,70 лв. на денонощие. Не се спира, защото е инверторен.  Peace Сами можете да сметнете - 21 лв. на месец при сегашните цени на тока. И със сигурност не е ОСАКА
  Wink
Не се доверявайте на това устройство, защото то вероятно не отчита вярно. Ако сметнем 0.70 лева на денонощие то на час излиза, че вашия климатик изразходва по 3 стотинки, или в нергия това е около 200Вата (по 15 ст на киловат/час дневна). САмо ще направя сравнението че 3-4 крушки по 60 вата гълтат толкова.
Поздрави!

# 88
А какво ще кажете за инверторен Toshiba 255SV, втора употреба - ще се справи ли през зимата и какви сметки за ток да очакваме. Благодаря

# 89
  • Мнения: 2 196
А какво ще кажете за инверторен Toshiba 255SV, втора употреба - ще се справи ли през зимата и какви сметки за ток да очакваме. Благодаря
Аз мнение за модела,за който питаш,не мога да изкажа,но пък Тошиба за мен са №1.
По-добре Тошиба втора употреба,отколкото разните му там Осака и т.н./това си е мое мнение,разбира се/. Peace

Общи условия

Активация на акаунт