В 8 клас съм вече зная - на ваканция да се порадваме накрая(10.07-16.07)

  • 50 218
  • 385
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 057

Без свободни места в 1ЕГ и МГ, 3 места с френски в 5ЕГ, 3 места и в 4ЕГ, по 1 място в 3ПМГ и Пушкин, да, във Варна 3-то класиране си е пълен хазарт.

# 61
  • Мнения: 11 963
      Имаше една потребителка Плами, ето, сега е моментът да пробва за Ис Е в ІV ЕГ, но наистина си е риск. Макар че едва ли толкова голям, ако второто класиране е нещо, което не е "от сърце" и балът е сравнително близък до крайния във ІІ класиране, защо не.

      Странно ми е, че няма особен интерес и дори се появява на ІІІ класиране РЕ с НЕ, струва ми се интересно съчетание, особено за деца, които са учили до момента АЕ. А всъщност тази паралелка е с най-нисък бал в "Пушкин"

# 62
  • Мнения: 1 194
Хайде на осмокласната тема  Simple Smile

Успех на всички, които ще се пробват на трето класиране!

Любопитно ми е и на мен да видя свободните места  Wink
Детето се пробва с Илиада, но не особено успешно. Каза, че четял и нищичко не разбирал  Crazy
Връчих му два пътеводителя и "Шестото клеймо", че ни предстои пътуване.
Толкоз - сили нямам вече за повече, цяла година ми стига, че го притисках...

# 63
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Успех на всички деца и родители, които ще кандидатстват на 3-то класиране!

# 64
  • Мнения: 1 433
Ако едно дете е вече записано, но вижда че при трето класиране, има своб. места в специалност, която повече му харесва може ли да участва в трето класиране? За риска ясно, става въпрос чисто административно има ли това право?

# 65
  • София
  • Мнения: 3 679
Ако едно дете е вече записано, но вижда че при трето класиране, има своб. места в специалност, която повече му харесва може ли да участва в трето класиране? За риска ясно, става въпрос чисто административно има ли това право?

Има да, трябва да си изтегли документите от там, където се е записало и не му се пази местото. Играе само за новите места.

# 66
  • Мнения: 1 437
     

      Странно ми е, че няма особен интерес и дори се появява на ІІІ класиране РЕ с НЕ, струва ми се интересно съчетание, особено за деца, които са учили до момента АЕ. А всъщност тази паралелка е с най-нисък бал в "Пушкин"
Два трудни езика са си предизвикателство. Ние я бяхме писали на n-то желание , въпреки , че от първи клас учи руски език.

# 67
  • sofia
  • Мнения: 8 946

  Веси, нали АГ-то. Щот ние сварихме да сменим не само училището, а и къщата от последния път, когято беше тук.
Амбър, да, за Английската гимназия говоря. Ние, тогава и там ходихме. Насред парка, една стара колежанска сграда, много ме впечатли.

# 68
  • Мнения: 1 433


Има да, трябва да си изтегли документите от там, където се е записало и не му се пази местото. Играе само за новите места.

Благодаря.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 18 000

Има нелоши остатъци. Изненадана съм, колко места са останали в морската гимназия. Навремето беше елитна.

# 70
  • Мнения: 8 137
ПП: в preiem.mon.bg започва "да се пълни" План-прием по области. Засега има за Враца, Добрич, Пазарджик,  Силистра, Търговище Simple Smile
Публикували са в приема и местата за Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Плевен, Разград.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 679
ПП: в preiem.mon.bg започва "да се пълни" План-прием по области. Засега има за Враца, Добрич, Пазарджик,  Силистра, Търговище Simple Smile
Публикували са в приема и местата за Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Плевен, Разград.

Лека полека напредват с пълнежа явно  Simple Smile
Прави ми впечатление обаче, че свободните места трябва да са написани така:Места общо/мъже/жени, а дефакто има бройка само на общо и после са чертички. Не ми се вярва във всички вече излези градове да няма квоти  Thinking

# 72
  • Мнения: 11 963
Скрит текст:

Има нелоши остатъци. Изненадана съм, колко места са останали в морската гимназия. Навремето беше елитна.

Елитен беше ТКК, който се намираше в сградата на техникумите, а в Аспарухово СПТУК беше емблематично като изоставащо училище.Вероятно поради местоположението на Морската гимназия, повечето го свързват със СПТУК, което се намираше на същото място, а не с ТКК. Всъщност не зная доколко новата морска гимназия е приемник на ТКК и доколко на СПТУК, но от години е с много ниски балове.

За мен са изненада останалите места в ІV ЕГ, особено при сегашната мода на испанския език. Къде ли са отишли тези деца и къде- тези, чиито места са заели в още по-високобаловите паралелки. Интересно е, защото във Варна няма много училища със самостоятелен прием.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 18 000
Елитен беше ТКК, който се намираше в сградата на техникумите, а в Аспарухово СПТУК беше емблематично като изоставащо училище.Вероятно поради местоположението на Морската гимназия, повечето го свързват със СПТУК, което се намираше на същото място, а не с ТКК. Всъщност не зная доколко новата морска гимназия е приемник на ТКК и доколко на СПТУК, но от години е с много ниски балове.
Специалностите Корабоводене и Корабни машини и механизми със сигурност са от ТКК.

# 74
  • Мнения: 1 295
ПП: в preiem.mon.bg започва "да се пълни" План-прием по области. Засега има за Враца, Добрич, Пазарджик,  Силистра, Търговище Simple Smile
Публикували са в приема и местата за Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Плевен, Разград.
Би ли ми дала линк за местата в Разград, че на страницата на нашето РУО няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт