едно въпросче за секса

  • 1 859
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте отново мами!!!Имам един въпрос за секса. GrinningНие с мъжа ми не се въздържаме макар и да сме поразредили сеансите Laughingаз съм в 9 г.с. та това което искам да питам е дали е опасно ако той свършва в мен или е по-добре да ползваме презерватив????Вашто мнение какво е???Споделете моля

# 1
  • Мнения: 513
Кое да му е опасното  newsm78

# 2
  • Мнения: 535
 От какво да е опасно?Правете си секс спокойно без презерватив,сега ви е паднало!  Wink

# 3
  • Мнения: 49
Именно, нали вече сте направили бебето  Grinning
Сега през целия период на бременността може да си правите секс без предпазни мерки  Wink

# 4
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
за самия секс няма опасно само да не е много интензивен Laughingиначе си правете.........но за свършването в теб не съм съгласна, че няма нищо опасно,в смисъл,че се нарушава пх-то на влагалището и на него му е нужен 1 ден за да си възвърне нормалното пх.А когато то е нарушено всички знаем,че микробите и гъбичките това чакат.Много е неприятно по време на бременност да се лекуват такива неща....
Така,че моят съвет ,е съпругът  ти да не свършва в теб.Поне сега......След като родиш давайте...... Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 401
От както съм бременна, се наслаждавам на невероятни усещания и секс, като въобще не се пазя!А гъбички и инфекции от всякъде можеш да хванеш - не се втилявай прекалено! Peace

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 956
От както съм бременна не е свършвал вътре!

# 7
  • Мнения: 2 040
Правете си секс спокойно и изобщо не се притеснявайте ...  Peace
Леко бременеене ти желая!  Grinning

# 8
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Незнам, но нали в по-късен етап от бременността препоръчват изпразването вътре в жената за предизвикване на раждането.  newsm78 Та, ако спермата има подобен ефект, който незнам точно с какво е свързан, не е ли по-добре в първите месеци когато трябва да се внимава повечко, да се избягва изпразването вътре . Просто разсъждавам гласно, но нека и други майчета да кажат. Ние лично с мъжа ми не сме го практикували в първите 3 месеца (за по-сигурно)  - секса де, но това е въпрос на личен избор. 

# 9
  • Мнения: 596
От какво да е опасно?Правете си секс спокойно без презерватив,сега ви е паднало!  Wink

  Peace

# 10
  • у дома
  • Мнения: 1 581
аз знам, че бебетата трябва да се поливат за да растат в корема на мама Wink първите 3 месеца, не е желателно много да се прави секс, но след това няма проблем Simple Smile ние първите 3 месеца се въздържахме, но след това  Embarassed  а скоро видях и тази статия

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
От какво да е опасно?Правете си секс спокойно без презерватив,сега ви е паднало!  Wink
Точно така!
 


# 12
  • София
  • Мнения: 39 816
Не сме се въздържали изобщо.

# 13
  • Мнения: 252
От какво да е опасно?Правете си секс спокойно без презерватив,сега ви е паднало!  Wink
Точно така!
 



И аз съм на това мнение

# 14
  • на село
  • Мнения: 3 965
Кво въздържане, чо то това бяха моментите, в които не мислехме за никакви презервативи .
Не сме се въздържали и през двете бременности.
Ако нямаш проблеми, дерзайте  Hug.

# 15
  • Канада
  • Мнения: 264
Без да ви плаша, само като инфо, в спермата се съдържат простагландини, вещества, които причиняват контракции на матката.Разбира се, не знам каква е точно концентрацията  Laughing
Простагландините са съставна част на веществата, които се използват при предизвикване на раждането.

Мен ме предупредиха лекарите, но става въпрос за по -късните месеци.

За началните месеци не знам дали матката би се контрахирала...
И Все пак всеки решава за себе си.

Поздрави
 baby_neutral baby_neutral  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Без да ви плаша, само като инфо, в спермата се съдържат простагландини, вещества, които причиняват контракции на матката.Разбира се, не знам каква е точно концентрацията  Laughing
Простагландините са съставна част на веществата, които се използват при предизвикване на раждането.

Мен ме предупредиха лекарите, но става въпрос за по -късните месеци.

За началните месеци не знам дали матката би се контрахирала...
И Все пак всеки решава за себе си.

Поздрави
 baby_neutral baby_neutral  bouquet
Много точно казано  Hug  Peace   bouquet

# 17
Не сме се въздържали, а вече съм в 9 месец. До сега усложнения не е имало поради секса. Сега най-много да родя  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 270
до колкото аз съм се интересувала, няма срашно по време на бременност да се прави секс без предпазни средства. колкото до гъбичките е много вероятно да се получат и на хормонална основа (за съжаление често се случва при бременните жени). но със сигурност знам, че когато влезеш в 7-ия месец е добре да ползвате презервативи, защото спермата съдържа хормони, предизвикващи раждането и тогава вече има някакъв риск от преждевременно раждане!

леко бременеене и успех!

# 19
  • Мнения: 394
Давай-никакво въздържание.
Сега е най-готиния момент-няма страх от забременяване-ти си спокойна,той се кефи 2 пъти повече. Peace

# 20
  • Мнения: 106
няма страшно,по-бременна не можеш да станеш
4увала съм 4е спермата е полезна за мускулите на матката

# 21
  • Мнения: 522
Докато бях бременна изобщо не сме се пазили Rolling Eyes.

# 22
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Стига да е нормално с бременността ти всичко, няма никакъв проблем! И както са ти казали: сега е момента да се наслаждавате , без да мислите за предпазни средства и разни рискове. Simple Smile Simple Smile

# 23
  • Мнения: 184
И аз съм съгласна с това че, ако нямаш някакви усложнения, т. е. ако караш нормална бременност няма страшно, наслаждавайте се спокойно на секса. Това може да ти го каже и твоя гинеколог.
 Ама в тая връзка изкам да ви кажа, че имам много познати мами, които през цялата бременност не са правили секс, защото се заблуждават че това е вредно. #Crazy
Ама една от тях, която е моя близка, дори и пред хората се изтъкваше и се гордееше с този факт. И на всичкото отгоре го повтаряше и вмъкваше във всеки разговор и тема. Сега когато съм отново бременна и към мен има такива намеци, ама само аз си знам как хормоните ми са полудели, и какви си ги върша Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 564
Давай-никакво въздържание.
Сега е най-готиния момент-няма страх от забременяване-ти си спокойна,той се кефи 2 пъти повече. Peace
===================================================
 smile3521

# 25
  • Мнения: 1 403
Да сега ви е паднало  Peace Само да не свикне така  Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 6 261
Според моя доктор сексът по време на бременност трябваше да е с презерватив. Но в крайна сметка наистина всеки се решава сам.

# 27
  • Мнения: 1 035
Давай-никакво въздържание.
Сега е най-готиния момент-няма страх от забременяване-ти си спокойна,той се кефи 2 пъти повече. Peace

smile3521

# 28
  • Мнения: 2 479
Не ви трябва презерватив...сега ви е паднало,наистина. smile3521

# 29
  • Мнения: 4 806
просто трябва да е една идея по - внимателно.
На нас ни бяха забранили. Преживява се. В случая целта оправдава жертвите (ако може да се нарече така изобщо)

# 30
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Ами то си е индивидулно, ние нито се пазим от секс, нито презервативи ползваме и всичко си е вътре, но да чукна на дърво не съм имала оплаквания никакви, нико кървене.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 074
От какво да е опасно?Правете си секс спокойно без презерватив,сега ви е паднало!  Wink
newsm10

# 32
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Че само като е бременна жената ли трябва да се наслаждава на секса newsm78?
Мое мнение е че по време на бременност едва ли насладата е толкова голяма каквато е като не си бременна.А за изпразването вътре аз вече съм си казвала мнението и смятам,че не е задължително да съм бременна и тогава да "позволявам" на съпруга ми да свършва в мен и да си казвам"о,сега му се е паднало на скъпия".При мен сега е точно обратното.Преди да забременея редовно си се празнеше вътре,но не и сега........Въпрос на предпочитания Laughing

Последна редакция: вт, 09 май 2006, 14:24 от danidji

# 33
  • Мнения: 545
Аз пък вижте какво намерих по въпроса

Спермата е най-доброто лекарство за бременните жени


П.П. Е, не на всяка може да се харесат идеите на авторите ...  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 572
Не знам дали сте чували, но аз четох някъде тук в нета, че веднага след зачеването, цервикалната слуз образува тапа на входа на матката, така че спермата няма как да проникне в утробата.

# 35
  • Мнения: 219
Здравейте и от мен,
правете секс стига да имате желание и липса на противопоказания!! Внимавайте да е лекичко. Колкото до контракциите и преждевременното раждане ,всичко е строго индивидуално. Един добре закрепен плод не се влияе от половите контакти. Ето ти пример успявам да пренося newsm53
Леко бременеене!!

# 36
  • Мнения: 335
няма от какво да се страхуваш.

# 37
  • у дома
  • Мнения: 1 581
още нещо да допълня към предишния си пост. вчера попитах гинеколожката си, тя каза че след 27-28г.с. секса вече не е желателен, т.е. каквото правите, правете до 28г.с. - след това никакъв секс  smile3518

# 38
  • Мнения: 4 621
Правете си секс спокойно, няма от какво да се притеснявате!
Това което може да стане, вече сте го направили Laughing
Лека бременост!

# 39
  • Мнения: 660
Действайте !!! Peace Само не много бурно , че в тези ранни седмици шийката е доста чувствителна към докосване и сътресения , иначе за края на бременността и простагландините " отключващи " раждонето са ти писали .

Малко офф от темичката , ама да питам по- знаещите мами - може ли да свършва вътре при положение , че съм без тапа от 1 седмица  newsm78???

Общи условия

Активация на акаунт