Домакини 62 / Лятото ни е добре

  • 51 731
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Добро утро!

Пак не ми се получава да кача снимка.

Славе, много гушки Hug

Шефа е добре. Само за 1 ден беше Т, колкото да ми изкара акъла. Отдавна не беше вдигал толкова висока.
Ще видим какво ще правим днес, за довечера само едни спагети ще направя, че това е поръчката.
Хубава седмица Hug

# 76
  • Мнения: 11 658
Добър ден момичета  bouquet
Славе  Hug
Ма ко дано това ви е боледуването за тази година!
Днес е Св. Марина!
Правим годишнина на тати...
Усмихнат ден ви желая  Heart Eyes

# 77
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Калинче, да му е светло на душата на татко ти!
Славче, драсни някой ред
Мария, лятото е за успиване. Като не можем през уч. година

С шефа се разходихме, взехме някои неща, даже прозорците в хола измих. Другите ще чакат, че като гледам пак ще разваля времето. Imp

Ще почиваме днес и ако не се доразвали пак времето може пак да излезем

# 78
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Момичета , имаме ли някой с Хашимото , че искам да питам нещо на лични
   Аз.Питай.
Върнахме се в петък с щерката ..... но не е за разказване нашата история по пътуването и университета.

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 6 622
Плами,сигурно сте успели да я запишете.Какво стана?
Да знаеш,че ще те притеснявам с въпроси догодина,че и аз ще се въртя на този огън с Иван.

Мако,тук съм! Hug
Вирусче е било при шефа,ама и той боец!Браво!

Тази вечер ще пием бира със Смърфи.То вън фучи нещо,ама ще седнем на топличко.
Нямам търпение да я видя!

Чао за сега! Hug

# 80
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
Плами , ще ти пиша на лични

# 81
  • Мнения: 39 612
Плами, какво ви измъчи?
Славе, Смърфи, после на отчет и тук! Ако може и снимки, моля!

# 82
  • София
  • Мнения: 9 887
Лейди, да му е светло на душата на татко ти!

Плами, какво стана, дано всичко да сте свършили!

Славе, разкажи после за срещата!

Аз днес ядох градинските си домати! Много съм щастлива, брей!
Мими си отиде за два дни на София с баща си, нали го играе тийнейджърка и реши, че не и се седи на село. иска да се види с приятелите си, което е супер, само да не ме кара да се връщам и аз в града. Досега не се е делила от мен, освен когато бях в болница сх Бубка и за два селски лагера- първия мина във всекидневно реване по телефона, но пък и беше забавно. Вторият- взехме я на втория ден и имахме много проблеми после- психо-физически.
Та, днес за сефте е без мен в София . Не е имало драми, весела и спокойна е. Но- познайте!!! Скучно и било, повечето деца са извън София, едва е намерила приятелка, с която да се види. На нея няма да и го кажа, но при вас мога: Казах ли и!!!! ??? Stuck Out Tongue Winking Eye
Та те така, дами!
Тя се е записала на Лятна академия и това и беше тренировка, защото аз не смятам да седя три седмици през лятото в София, за да ходи тя на училище. Ще си седи с баща си, ще си идват при мен събота и неделя и вероятно веднъж през седмицата и това е. Аз се превърнах в селянка и много ми харесва! За Бубка- да не говорим!
Днес си правих скален кът- бях напълнила колата с едни грамадни камъни от морето. Засадих в него и първото цвете- карамфилчето от Ма ко. Когато засадя и другите , ще ви покажа.

Джейми къде се загуби?

Айде до скоро!
SunglassesSunglasses

# 83
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Плами, дано все пак сте свършили задачите
Вале, много хубаво си го направила. Аз обожавам алпинеуми, ама няма къде да си направя.
И шефа е така, няма с кой да играе, всички столичани в повече са по селата, особено децата.
Тази вечер ще пием бира със Смърфи.То вън фучи нещо,ама ще седнем на топличко.
Искаме снимки, искаме снимки (не мога да намеря емотикон на мажоретки)

# 84
  • Мнения: 39 612
Добро утро на дамите и селянката! Mr. Green
Признавам си, че и ние за ужас на ММ си мъкнем камъни от морето. Естествено за градината.

Кафе?
Оф, не ми се получи!



# 85
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Момичета не успяхме да я запишем в университета.Независимо ,че получихме писмо ,че е приета , и от фирмата която ни съдейства за приема  ни казаха да тръгваме , нещата малко се объркаха.Оказа се, че са въвели документ с който на място и лично се кандидатства /освен он лайн / и това е само за чужденци. Попълни си молбата и отново подадохме вс.искани документи и сега пак чакаме.Като се върнахме взехме решение да пратим он лайн документи и в още един университет в Австрия- в Инсбрук.Сега чакаме и от там отговор.RageДетето се разстрои и ядоса,пътуването беше кошмарно заради късно преведени пари за билети от страна на патката от фирмата от която купих билети още март месец.Останахме и без телефони ,защото сме към БОБ и няма роуминг.Като ходих да ги патим преди да тръгнем - аа няма проблеми ,вс.е ок.В 5:30 сутринта в Любляна,без телефон и билети към Клагенфурт се наложи да висим 4 часа докато се уреди проблема с превода на парите за билетите.ConfoundedDizzy FaceCold Sweat И още много ,много проблеми ,само дето самолета ни от Варна до София не падна , иначе вс.което можеше да се обърка ,се обърка.Теди ще трябва отново да ходи ,но след получаване на писмо с което я уведомяват ,че трябва да се запише.Този път ще търсим билет за самолет отиване и връщане само за нея до Грац и от там 80 км.до Клагенфурт.

# 86
  • Мнения: 39 612
Егати преживяванията. Тия от агенцията нещо казаха ли в своя защита?

# 87
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Според тях те са си изпълнили процедурите по кандидатстване.Всеки университет в Австрия има право да въвежда и изисква различни документи и процедури независимо един от друг.И от там тръгва лудницата.На сайтовете им не е пълна информацията и се налага лична проверка на място. #Crazy

# 88
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Леле, Плами, егати организацията. Защо тогава бяха сигурни, че е приета, не са ли знаели за допълнителните изисквания или да препратят информацията към вас? Или пък от самия университет защо не са ви предупредили предварително? Дано успее да влезе все пак!

Много е гадно времето навън, задушно, не се диша. Поразходихме се с шефа, започвам да готвя.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 6 622
Плами,голямо премеждие!
Коя фирма ползвахте,ако не е тайна?
Мои приятели във Варна са доволни от Интеграл.
За мен това си е пропуск на агенцията.Те подготвят документите на чуждестранни за Австрия студенти и трябва да внимават точно за тези допълнителни изисквания.
В нашия форум в раздел Висше образование има тема за университетите в Германия и Австрия и аз още отсега смятам да я следя,защото се оказва,че е голяма лудница в момента.Нищо общо с кандидатстването на сина ми преди 5 години.
Ако имаш още притеснения и въпроси,задай ги в темата.Момичетата са много в час и са страшно отзивчиви.Има и група във ФБ-Помощ при кандидатстване в Германия и Австрия.Там все ще тагнат някой,даже от същия университет,който да ви помогне с инфо.Съжалявам,че по-рано не стана дума за това,но мислех че с фирмата всичко ще ви е на шест.

Инсбрук е страхотен град с хубав университет.Градът е като картичка. Heart Eyes
Така че,дори като резервен вариант,пак е добре за детето.
Ако имаш нужда от помощ,пиши!
Ще поразпитам ту-там и аз.
Брей,какво разкаравне,какви нерви! #Cussing out

Ние със Смърфи си изкарахме супер!Още много моехме да си стоим и говорим,но Криста се изкриви
и искаше да си ходи.Обаче днес първата и приказка беше "Кога пак ще видим ....Смърфи,да кажем?"

Мария,аз също мъкна камъни от Гърция за градината на една приятелка. hahaha

Чао за сега.Тръгвам при ветеринарите за последна инжекция.После чак другата седмица.
Котката се е скрила под дивана,хитрушата. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт