Априлки 2018

  • 59 350
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 39
Момичета, тази сутрин бях на преглед в Добрич при Стоилов / живеем във Варна от 2 седмици, но приятелка ми го препоръча/ . Видяхме сакче с ембрион 5мм, чухме сърчице и чувството е неописуемо! Всичко останало при мен ок към момента.
Това ми е първа бременност и се надявам всичко да е наред!

Момичета, това, че имате зацапване, не е добре, но не означава и най-лошото със сигурност! Най-важното е да сте спокойни! Вашето бебче има нужда от вас! Мислете позитивно и се пазете!

https://www.facebook.com/groups/293119564496154/

Това е линкът във фейсбук. Заповядайте там, мисля, че е по-лесно за всички и при нужда да се комуникира на лични.

Хубав и усмихнат ден на всички с две чертички Wink

# 61
  • Мнения: 66
Постоянно дава,че страницата във фейсбук не може да бъде намерена!

# 62
  • Мнения: 192
Да се отчета и аз, минах на преглед днес-плоден сак 7мм. Кафеникаво зацапване имам оскъдно, изписаха ми задържаща терапия ( един куп лекарства) и ме пращат на изследване за тромбофилия. Слава Богу няма отлепяне на плодния сак  но не се знае със сигурност от какво е кървенето, може да е и от нисък прогестерон. И така от днес много почивка, хапченцата ще си пия и ще се моля всичко да бъде наред. Това е от мен Blush

# 63
  • Мнения: 2
Момичета, привет! И аз вече минах на преглед и се видя сакчето, а след 2 седмици ще ходя пак, за да видим точицата Simple Smile
Доктора ми изписа Огестан и като цяло каза, че за момента всичко е наред Simple Smile

Стискам палци при всички ни да бъде леко и спокойно в следващите месеци Simple Smile

Относно FB групата - явно има рестрикции и затова не можем да я видим. Моля да ме добавите понеже това за мен е абсолютна новост и си признавам, че ще разчитам на вас Simple Smile

Поздрави и усмихнат ден

# 64
  • Мнения: 39
Момичета, не става ли с линка?

Да, групата има рестрикции, за да сме само ние бъдещите мами Simple Smile
Ако не става с линка, давайте имейл да ви добавя!

Последна редакция: пт, 04 авг 2017, 13:52 от LuLuRaKi

# 65
  • Мнения: 6
Да се отчета и аз, днес бях на лекар доктора каза, че за сега всичко е наред и да отида пак след две седмици. Общо взето за сега ми каза какво да ям, какво да избягвам, да не вдигам тежко и да се пазя, за всички други въпроси които имах каза че е много рано и да не се натоварвам с излишна информация. Само че бях малко притеснена на прегледа и чак сега се сещам, че не ми каза в коя седмица съм.

# 66
  • Мнения: 39
Момичета, които вече сте преминали първата си бременност, колко е важно да си при един лекар от самото начало до раждането?
Имам колебания кой лекар да следи бременността ми и къде да родя. При единия вариант мога да ходя в Добрич при Стоилов, който е един от малкото в България с 4D ултразвук и после да родя във Варна, или да ходя при Славчев във Варна и при него да родя - предупредиха ме, че много се чака, че е много зает, но и е много добър.

Та колко е важно един лекар да ти следи бременността и да раждаш при него?

# 67
  • Мнения: 1 049
Лулураки, аз съм от априлка 2017, от време на време ви хвърлям по някой поглед и на вас, че ми носите приятни спомени за нашите вълнения от миналата година. Аз се следях при лекарката ми, която посещавам от години и от която съм супер доволна. Обаче тя не изражда нормално, а само секцио. В началото ми беше пълна каша в главата, че даже и за самото раждане да мисля, но походих на разни лекции и училища за бременни, което ви препоръчвам силно и в един момент реших, че нормалното раждане е най-добрия вариант. Бебето седеше до 37 г.с. напречно и това означаваше секцио по медицински причини, но тогава се обърна сама. В крайна сметка родих нормално доста след термин, заради цикъл не на 28 дни, в Майчин дом, без избор на екип. В последните дни моята лекарка много настояваше да ми направи секцио, за да не преносвам. Аз обаче се отказах, на 2.05 отидох да ме приемат за предизвикване, вечерта ми изтекоха водите и попаднах на страхотна лекарка там. Чак не мога да повярвам от къде я събрах тази смелост, но за мене да избера лекар означава да го познавам и да му имам доверие. Съветът ми към теб е следи се при лекар, който не само ще те изражда, а изражда както нормално, така и секцио. А на прегледи си ходи за допълни консултации при колкото други искаш. Hug

# 68
  • Мнения: 250
И аз като една априлка 2017, да се включа.
Аз си следях бременноста при една лекарка, която пък изобщо не изражда вече, работи си в кабинет, преди е била завеждаща на отделението в АГ във Варна. Много бях доволна при нея, до края си ходих, но като дойде момента за избор на лекар тя ми препоръча. Трябваше тепърва да ходя и при него, все пак да се запознаем, да ме прегледа и той и да погледне бебчо. Еми, в момента, в който почнах да ходя при него - 3 седмици преди термин, почти всеки ден, почнах да получавам разнопосочни мнения от двамата. Исках да родя нормално - единия казва много е голям плода, ако искаш нормално не може да чакаме термина, лекарката казва - аз от теб и 10 кила бебе мога да изкарам 😁 Та, си казах за второто - от началото до самото раждане при един, за да не се чудя и аз какво да правя.

# 69
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Здравейте 02.08 чхг- 168 miu/Ml
 днес 04.08.- 422 miu/Ml

# 70
  • Мнения: 48
Здравейте, да питам тези от вас с по голямо детенце, как се справяте с носенето и висенето върху вас? Моята маймуна постоянно иска да ми седи на корема (сега е при бабите си за вака цията,но ходихме на море и само втрху корема ми седи щом е около мен...) още един месец е при бабите обаче после какво? Казвам и да не се катери по мен ама как да го спреш дете на 3г?

# 71
  • Мнения: 172
Най-добрият вариант е да се следите при лекаря, при който ще раждате. Добре е да  му имате доверие. Първата си бременност следих при лекар, който не изражда и после ми беше много притеснено, 2 месеца преди да родя се срещнах с доктора, при който родих и до датата вече ѝ имах пълно доверие. Мисля отново при същия лекар да раждам, но пък тя не води ЖК. Сигурна съм при кой лекар искам да раждам, консултациите ще запиша на удобно за мен място.

При нас също го има приблема с носенето и сядането на корема, все още не сме казали на каката, че ще има бебе и ми е трудно да обясня защо не трябва да сяда и да скача върху мен. Надявам се като ѝ съобщим новината и обясним защо не трябва да го прави, да разбере и да няма много драми.

# 72
  • Мнения: 479
Момичета как сте, какво става при вас? При мен кафеникавото течение си продължава на преглед съм чак след седмица и полудявам , толкова съм притеснена и изнервена , не искам и този път да приключи като миналия ! Cry

# 73
  • Мнения: 5 134
Момичета как сте, какво става при вас? При мен кафеникавото течение си продължава на преглед съм чак след седмица и полудявам , толкова съм притеснена и изнервена , не искам и този път да приключи като миналия ! Cry
Дано ти подейства малко успокояващо, но съм имала две бременности с такова кафяво течение: първо една неуспешна и после тази с дъщеря ми. Разбирам те добре колко е гадно усещането след като си преживяла загуба и после пак да имаш такива симптоми. Но стискам палци това да е твоето детенце и скоро да се разкара неприятното течение, както и притесненията!

# 74
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Здравейте и аз съм с течение ,но моето е леко жълтеникаво имам от време на време болки, придърпвания  ,като ПМС гърдити все още болят ,но като ,че ли една идея по-малко незнам нормално ли е. Вече съм с официално закъснение 3,4 дни горе долу 4 г.с.+ 4,5 дни

Общи условия

Активация на акаунт