Априлки 2018

  • 59 729
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Шумен
  • Мнения: 54
Здравейте момичета, искам да ви попитам някоя от вас има ли бодежи и придърпвания ниско в ляво или в дясно. Не е нещо нетърпимо, но е леко неприятно, бременна съм някъде в 6 г.с.

# 76
  • Мнения: 66
Мисля, че са нормални тези придърпвания .Аз също ги имам от седмица и малко

# 77
  • Мнения: 71
Здравейте, бъдещи мами! Пожелавам на всички ни леко бременеене и само положителни и безгрижни дни!
Да се похваля и аз с две чертички! Уж го бяхме планували, но не очаквах да стане от първия път! Трудно мога да опиша това състояние на приятна изненада и лек шок едновременно 😂

Относно тези придърпвания вляво и дясно-аз също ги имам. Но като че ли вече отшумяват, както и болезнените зърна Simple Smile ( моя с последен цикъл беше на 6ти юли, сега съм с три дни закъснение)

Някоя от девойките беше писала за мнение за Щерев, а аз искам да допълня как стои въпроса със проследяването на бременността по здравна каса и частен доктор едновременно? Защото това което прочетох, за нещата, които се покриват от здравната каса, според мен са силно недостатъчни.(Само два ултразвука и още малко кръвни изследвания) или не съм разбрала правилно?
Та, ако е наистина това е така, то няма как да не се следим и при частен доктор?

# 78
  • Sofia, Младост 3
  • Мнения: 674
Здравей, аз съм от Априлки 2017. Аз се следих и родих в Щерев. Много съм доволна, моят лекар беше д-р Татяна Арабаджи. Бях с платен пакет, който включваше всичко. И раждането там беше хубаво изживяване, престоят също Simple Smile Иначе имах и АГ по ЗК, който само ми оформяше документално нещата, но не съм ходила на прегледи при нея. Позната ни е и затова я избрах. Но само по ЗК рядко се намират лекари, които да преглеждат по-често с ехограф, затова реших да се следя на частно. Но съм чувала и за случаи, в които те поемат и много адекватно следят бременността, д-р Папукчиев в Младост, София ми бяха препоръчали, и д-р Богданова от бившата Тина Киркова, ако не се лъжа. Поразпитай, може да намериш и свестен лекар по ЗК. Ако ли не, то в Щерев също са добри специалисти, но всичко си се плаща. Успех :*

# 79
  • Мнения: 172
Здравейте, бъдещи мами! Пожелавам на всички ни леко бременеене и само положителни и безгрижни дни!
Да се похваля и аз с две чертички! Уж го бяхме планували, но не очаквах да стане от първия път! Трудно мога да опиша това състояние на приятна изненада и лек шок едновременно 😂

Относно тези придърпвания вляво и дясно-аз също ги имам. Но като че ли вече отшумяват, както и болезнените зърна Simple Smile ( моя с последен цикъл беше на 6ти юли, сега съм с три дни закъснение)

Някоя от девойките беше писала за мнение за Щерев, а аз искам да допълня как стои въпроса със проследяването на бременността по здравна каса и частен доктор едновременно? Защото това което прочетох, за нещата, които се покриват от здравната каса, според мен са силно недостатъчни.(Само два ултразвука и още малко кръвни изследвания) или не съм разбрала правилно?
Та, ако е наистина това е така, то няма как да не се следим и при частен доктор?

При нормално протичаща бременност без усложнения, прегледите и изследванията по здравна каса + биохимичния скрининг и феталната морфология са напълно достатъчни. Въпреки, че по здравна каса имаме право на 2-3 прегледа с ехограф, има лекари, които преглеждат всеки път. Ако ще се чувстваш по-спокойна, може да ходиш някъде платено отделно от прегледите по ЗК. За Щерев нямам мнение, знам че има платен пакет за проследяване на бременност.

# 80
  • Мнения: 15
Здравейте бъдещи мами.Да се похваля и Аз,след 10 години борба,операции,инсеминации и в очакване на ин витро този месец,ето че видях тъй мечтаните две чертички и то напълно естествено забременяване.Н преглед съм другата седмица.Дано всичко е наред.А на всички леко бременеене и на финала пухкави здрави бебоци.

# 81
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Честито и благодаря за мнението аз утре към там на преглед  5,6 ден закъснение ще пиша след прегледа. Hug

# 82
  • Мнения: 9
Сигурно за последно се включвам в тази тема.
Ходих на преглед и ми заявиха , че може и да съм била бременна, но е станал "гаф" при определена ситуация.
Имах нещо като нервна криза, и след това дойде и цикъла ми.
След целия преглед и подробни обяснения, ми каза, че всичко се дължи на хормоните ми. С две думи, няма бебе.
Само едни нерви и объркани хормони.

П.п желая на всички бъдещи мами, лека и усмихната бременност!!!
Ще ви следя, за да мога да изпитам вашата радост от това 9 месечно преживяване! ... Simple Smile

# 83
  • Мнения: 15
Момичета след колко време от закъснението се вижда сакчето.Питам за да зная дали да отида по рано на преглед.Имам 10 дневно закъснение.

# 84
  • Мнения: 39
Здравейте момичета!
Днес и аз видях двете чертички на теста:smiles:. Страх, не страх - реших да се запиша при вас. Това за мен е втора бременност. Имам една прекрасна госпожица на 3 години и 9 месеца. Макар да беше планувана тази бременност, много ме изненада, защото стана много бързо на втория месец опити. Трябваше да ми дойде на 04.08., значи имам вече 3 - 4 дни закъснение.
На доктор мисля да хода след 15 дни, направо за сърчице!:purple_heart:
Относно Щерев - много съм доволна от тях. Предната бременност си я следих при тях и по - точно при д-р Юнакова.
Страхотно готина докторка, много внимателна и отговаряше на всичките ми въпроси доста изчерпателно. Но там всичко е платено!
Единственото нещо което ме притеснява, че пак трябва да си бия инжекции Фраксипарин от 0,4 през цялото време. Но всичко се преживява и забравя, когато видиш резултата на края:wink:Smiley!

Приятен ден ви пожелавам!

# 85
  • Мнения: 66
Оказва ,се че повечето добри лекари  наистина не проследяват бременност през здравна каса. Остава варианта някъде платени прегледи и фиктивно някъде женска консултация за документалните неща.

# 86
  • Мнения: 71
Сигурно за последно се включвам в тази тема.
Ходих на преглед и ми заявиха , че може и да съм била бременна, но е станал "гаф" при определена ситуация.
Имах нещо като нервна криза, и след това дойде и цикъла ми.
След целия преглед и подробни обяснения, ми каза, че всичко се дължи на хормоните ми. С две думи, няма бебе.
Само едни нерви и объркани хормони.

П.п желая на всички бъдещи мами, лека и усмихната бременност!!!
Ще ви следя, за да мога да изпитам вашата радост от това 9 месечно преживяване! ... Simple Smile

Съжалявам да прочета какво ти се е случило... Sad
Но задължително си обърни внимание на хормоните. Ако там има нещо, то за една нормална бременност ще трябва да ги вкараш в норми.
Аз съм с Хашимото и за съжаление започнах да пия хормони, но най-накрая започнах отново да имам цикъл!
Така че, обърни си внимание, по-малко нерви и нещата ще се случат! Wink

# 87
  • Мнения: 66
https://pravatami.bg/4625
Споделям списъка с неща, които покрива здравната каса ,може да е полезно за някой!

# 88
  • Мнения: 25
Здравейте мами априлки , и аз вчера видях  две чертички чакаме бебче номер 2. Бебето е планирано, но не очаквах че ще стане от първия път , много приятно сме изненадани но същевременно и малко в шок. Днес имаме годишнина и мисля че получих най- хубавият подарък.Последния ми цикъл беше на 04.07.17г. Благодаря на Бог
 и вярвам, че от тук на сетне предстоят само хубави и  незабравими моменти.

# 89
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен Simple Smile Да се похваля и аз с две чертички, последна менструация на 04.07. Стана от първия път за наше учудване и лек шок... На 02. 08 бях на преглед и се видя сакчето!!! И в очаквана на номер 3, Слава на Бог Grinning.  Имам си момче голямо на 14 г. и момиченце на почти 4г.,та ще ни е весело!

Общи условия

Активация на акаунт