Априлки 2018

  • 60 335
  • 731
  •   1
Отговори
# 90
  • SOFIQ
  • Мнения: 402
Днес бях на прегред в Щерев при др Ралица Милчева на 05.07 ми беше последния цикъл днес видяхме много малко сакче в матката което си отговаря на седмицата 5г.с. изписа ми неофолик мета и дуфастон 2×1 до края на 12г.с. за някакво жълто тяло било по голямо нещо, като кистичка на която  да спре развитието щастлива съм, че видяхме точицата. Имам едно друго въпросче следващия час за сърчицето след колко седмици трябва да е ? И малко извън темата,  с мъжа ми  имаме резервация за море от 20.08 до 28.08 подходящо ли е да отида според вас?

# 91
  • Мнения: 39
Monikaaaaaaaaa - браво за добрите новини. При предната ми бременност, видях сърчице в 6 г.с и 3 дни. Тогава изчаках 15 дни след закъснението и като отидох на доктор чух сърчицето! И сега мисля да направя така. Ще ходя на доктор, чак на 21.08. направо да видя всичко наведнъж:wink:.
Относно, морето според мен няма проблем да отидеш, но трябва да се пазиш от слънцето и най - вече от водата да не си докараш някоя инфекция.
Ох, днес си направих първата инжекция с Фраксипарин.......Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 479
Здравейте момичета,
Много се радвам като чета хубави новини! Честито на всички нови момичета, лека и безпроблемна бременност до финал! Моника за сега си супер сърчице за по-сигурно след две седмици . Аз си продължавам да имам кафеникаво течение цял ден се наблюдавам като луда, утре съм на преглед за да видим дали се развива и много се притеснявам да не се окаже пак мисед. Но да не помрачаваме темата с лоши мисли успех на всички и дано има все повече хубави новини! 🍀💐

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 34
Здравейте,
Мисля че и аз мога да се класирам в групата,ако всичко е ок.Преди ти дена разбрах,че съм бременна с второто си дете,като още не знам точно къде се намирам и какво се алучва.Първото ми детенце е момче и е родено на 8.09.2016,тоест е на 11 месеца и сами разбирате в какъв шок съм. Stuck Out Tongue Winking Eye
Така или иначе последния цикъл беше на 5.07.2017 и мога да кажа,че хванах новината съвсем скоро след случката.
Ходих на лекар,но беше много рано и не се видя нищо.Иначе сме с два положителни теста и един кръвен със стойност 370 в понеделник.
Така че успех на всички бъдещи мамчета и леко бременеене.
От време на времв ще се радвам да си споделяме състоянията.

# 94
  • Мнения: 70
Здравейте дами. Колко е хубаво човек да вижда толкова много радост. Аз видях двете чертички преди 3 седмици и още го осъзнавам, но реших че е време да се представя. На 04.07 последна менструация, на 14.07 доказана ову с един не много валиден тест Joy но свърши работа понеже само тогава работихме по въпроса. Общо взето около 3 месеца опити. 6 дни преди очаквана М на 29.07 имах болки в гърдите които не бяха нормални и от там направих тест с втора бледа черта. Имах зацапване около 10 дни след ову, което е било имплантацията, след това изчаках 5 дни закъснение и отидох на доктор, за да видя как са нещата и се видяха предполагаеми две сакчета, изписаха ми фолиева киселина и ми казаха при леки зацапвания да не се притеснявам. Няколко дни по късно отново имах леко зацапване (9дни закъснение), но понеже почнах нова работа се притесних, че може да е от това, че съм на крак по цял ден и отидох до болницата. Погледнаха ме и казаха, че едното сакче е с размер 1,55см и вече се образува жълтъчно мехурче, и явно кървенето се е получило от предполагаемото второ сакче (хематом), което огранизма изхвърлял, понеже се видя и една малка точка встрани от сакчето. И така отново ми казаха да не се притеснявам за момента няма нищо страшно и всичко се развива добре. Зацапването за 4 дни намаля значително и вече се ориентира към края си (точно като при имплантацията беше). В момента съм 5г.с. + 1ден и като цяло се чувствам леко изтощена понеже усещам как гърдите ми са като камъни и как тялото ми се подготвя за напред плюс новата ми работа... Вечер наваксвам с почивките Joy Joy Joy В момента не пия нищо друго освен Витамини и фол. киселина и да се надявам, че повече зацапване няма да видя и няма да ми се налага да пия и Дуфастон.
Пожелавам на всички лека бременност и дано в следващите 9 месеца да споделяме преживявания.

# 95
  • Мнения: 3
Здравейте, мили бъдещи мами!
Присъединявам се към темата. Като ви чета постовете и ей така ми се насълзяват очите от радост.
Последена менструация на 29. юни. Двете чертички се разкриха пред мен на 31. юли. Ходих на лекар и ми потвърди. Терминът ми е 6. април.
Пожелавам на всички ни лека, безпроблемна и изпълнена с любов бременност! Simple Smile))

# 96
  • Мнения: 71
Я, да попитам има ли бъдещи мами тук с Хашимото?
Как ви се промени TSH в първите седмици и какво ви казаха ендокринолозите?
Онзи ден си пуснах изследвания на TSH и другите щитовидни хормони, но естествено TSH от 1.45 преди бременността, сега е 2,158..... МАТ - както винаги е над 200, поне ТАТ е в норма от няколко месеца. И ендокриноложката ми е в отпуска..... чак на 16.08 ще е на работа. А тя ми е казвала, че в моя случай (с Хашимото) при бременност не трябва ТSH да надвишава 2.00.
Та се чудя дали да ни си увилича дозата на еутирокс с 12,5, докато дойде часа за преглед?



# 97
  • Шумен
  • Мнения: 54
Здравейте, мили бъдещи мами!
Присъединявам се към темата. Като ви чета постовете и ей така ми се насълзяват очите от радост.
Последена менструация на 29. юни.
Двете чертички се разкриха пред мен на 31. юли. Ходих на лекар и ми потвърди. Терминът ми е 6. април.
Пожелавам на всички ни лека, безпроблемна и изпълнена с любов бременност! Simple Smile))

Честито! Моят термин е на 5 април 😊😊

# 98
  • Мнения: 479
Момичета колко са големи вашите сакчета , а и самите ембриони? Как сте? Някакви нови усещания? 💐

# 99
  • Мнения: 172
Я, да попитам има ли бъдещи мами тук с Хашимото?
Как ви се промени TSH в първите седмици и какво ви казаха ендокринолозите?
Онзи ден си пуснах изследвания на TSH и другите щитовидни хормони, но естествено TSH от 1.45 преди бременността, сега е 2,158..... МАТ - както винаги е над 200, поне ТАТ е в норма от няколко месеца. И ендокриноложката ми е в отпуска..... чак на 16.08 ще е на работа. А тя ми е казвала, че в моя случай (с Хашимото) при бременност не трябва ТSH да надвишава 2.00.
Та се чудя дали да ни си увилича дозата на еутирокс с 12,5, докато дойде часа за преглед?




Трябва да се следите, но според мен без лекар е опасно да се увеличава. Освен по телефона да се пита! Успех!

# 100
  • Мнения: 6
Здравейте, мили бъдещи мами!
Присъединявам се към темата. Като ви чета постовете и ей така ми се насълзяват очите от радост.
Последена менструация на 29. юни.
Двете чертички се разкриха пред мен на 31. юли. Ходих на лекар и ми потвърди. Терминът ми е 6. април.
Пожелавам на всички ни лека, безпроблемна и изпълнена с любов бременност! Simple Smile))

Честито! Моят термин е на 5 април 😊😊

Моят термин е 4 април. На мен доктора пропусна да ми каже в коя седмица съм, а и аз бях доста претиснена и аз не питах. На вас казаха ли ви в коя седмица сте?

# 101
  • Шумен
  • Мнения: 54
Здравейте, мили бъдещи мами!
Присъединявам се към темата. Като ви чета постовете и ей така ми се насълзяват очите от радост.
Последена менструация на 29. юни.
Двете чертички се разкриха пред мен на 31. юли. Ходих на лекар и ми потвърди. Терминът ми е 6. април.
Пожелавам на всички ни лека, безпроблемна и изпълнена с любов бременност! Simple Smile))

Честито! Моят термин е на 5 април 😊😊

Моят термин е 4 април. На мен доктора пропусна да ми каже в коя седмица съм, а и аз бях доста претиснена и аз не питах. На вас казаха ли ви в коя седмица сте?

 На мен последният ми цикъл беше на 28.06 Първо сама си сметнах термина за 04.04, но докторката каза 05.04.  На 08.08 ходих на преглеглед и ми казаха че съм в 5 г.с + 3 дни

# 102
  • Мнения: 15
Здравейте мами,днес видяхме плодното сакче ,Доктора каза,че е на 28 дни,4 г.с. но не ми каза термин,а и аз забравих да попитам.

# 103
  • Мнения: 192
Здравейте мами,днес видяхме плодното сакче ,Доктора каза,че е на 28 дни,4 г.с. но не ми каза термин,а и аз забравих да попитам.
Здравей и честито!!! А кога ти е последния МЦ?

# 104
  • Мнения: 6
На мен последният ми цикъл беше на 28.06 Първо сама си сметнах термина за 04.04, но докторката каза 05.04.  На 08.08 ходих на преглеглед и ми казаха че съм в 5 г.с + 3 дни

И моят последен цикъл беше на 28.06, аз си сметнах термина в интернет 5.04, а доктора каза 04.04 Grinning

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 18:03 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт