Пацата при малките момченца!

  • 14 512
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 785
Към авторката-съветвали сме се с психолог за сходно поведение на същата възраст.Ще предам съветите му,дано са от полза:при забелязване на такова поведение не бива да се караме на детето или да му правим забележка,защото на тази възраст това е несъзнателно и чрез забележките ще му обърнем внимание,ще създадем интерес и може да се фиксира като трайно поведение.Важно е ние самите да не се притесняваме и срамуваме,защото детето усеща и ще започне да се крие,за да се пипа,дърпа,държи или каквото прави.При забелязване на такова занимание следва внимателно да насочим интереса на детето към друго занимание,съвместна игра,разходка,ако времето позволява,излизане на тераста,за да се гледа нещо на улицата,каквото друго се сетите в момента,дори и ядене да е,важното е да е внимателно,а не да се хвърляте със скок отгоре му и с тревожност да реагирате.Период е,ще отмине,понякога се занимават с половите си органи от скука или ако се чувстват притеснени от дадена ситуация или човек или пък от любопитство.
При нас,спазвайки тези съвети,този период отмина,вие си познавате детето,ще намерите подходящите начини да му отвличат вниманието.
Колкото до името,с което наричаме половите органи на децата си,колкото семейства,толкова и варианти,важното е в подходящ момент от нас да научат кое за какво друго още се използва,освен за пишкане.
Авторски,успех с детенцето и не се притеснявай,ще престане,сигурно и ние сме се пипали на тази възраст,не е нещо ново и необичайно.

# 61
  • Мнения: 94
Никой не се заяжда, според мен. Забележките са основно касаещи "пацата". Не е сериозно да учат децата да използват измислени думи, при положение, че си има няколко варианта, специално за това. На авторката на темата бих казала да не се обижда, ами да внимава какви ги пише, за да не се чуди защо вместо съвети получава подигравки. Иначе сега е моментът да се обяснява, че не е ок да си държиш/чешеш/побутваш/наместваш и т.н "пацата" пред хора. Като си малък може и да ти простят, въпреки, че имам две момчета и рано им обясних, че това не се прави, особено навън. Възрастните мъже пък нямат никакво оправдание, но е масово, за съжаление.

# 62
  • Мнения: 92
Единственото което бих могла да ви отговоря е че ако бяхте по запознати щяхте да знаете в коя възраст се въвежда опознаването на половата култура при децата! И не случайно не е на 3 години,но всеки сам си решава Simple Smile

# 63
  • София
  • Мнения: 10 642
Това си е част от развитието ва личността
"...
 фалически стадии – обхваща периода от 3-та до 6-та година – вниманието на детето се премества към нова ерогенна зона, областта на гениталиите, засилва се интереса към половите органи.
....."
З. Фройд

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Единственото което бих могла да ви отговоря е че ако бяхте по запознати щяхте да знаете в коя възраст се въвежда опознаването на половата култура при децата! И не случайно не е на 3 години,но всеки сам си решава Simple Smile
Хубаво де, не разбрах само ти на 3 години ли си, че се срамуваш от думата "пенис".

# 65
  • Мнения: X
Всеки може да си използва каквито думи си иска, къде е проблемът? Това че на някой не му харесва няма значение. Пенис е по-българска или по-правилна дума от паца, пишка, пиле, патка или пачЕ по кой закон? На изгнилите феодални старчета от БАн, синове и внуци на активни борци, които така и не си намериха полезна работа. Но намериха как да окастрят българския език. Които решиха, че македонският диалект е красив и звучен и разрешен, щото македонците са българи, нали, но пък българските диалекти от различните краища на страната са селски, грозни, вулгарни и неправилни.
Майка ти сигурно е казвала пенис с брат ти и баба ти сигурно е казвала пенис като баща ти е бил малък хахахах питай ги и им разкажи какви неграмотни и вулгарни простачки има в този форум.

# 66
  • Мнения: 2 420
Всеки може да си използва каквито думи си иска, къде е проблемът? Това че на някой не му харесва няма значение. Пенис е по-българска или по-правилна дума от паца, пишка, пиле, патка или пачЕ по кой закон? На изгнилите феодални старчета от БАн, синове и внуци на активни борци, които така и не си намериха полезна работа. Но намериха как да окастрят българския език. Които решиха, че македонският диалект е красив и звучен и разрешен, щото македонците са българи, нали, но пък българските диалекти от различните краища на страната са селски, грозни, вулгарни и неправилни.
Майка ти сигурно е казвала пенис с брат ти и баба ти сигурно е казвала пенис като баща ти е бил малък хахахах питай ги и им разкажи какви неграмотни и вулгарни простачки има в този форум.

Фри,
брилиАнтно изказване!
100 плюса от мен

Никой не се заяжда, според мен. Забележките са основно касаещи "пацата". Не е сериозно да учат децата да използват измислени думи, при положение, че си има няколко варианта, специално за това. На авторката на темата бих казала да не се обижда, ами да внимава какви ги пише, за да не се чуди защо вместо съвети получава подигравки. Иначе сега е моментът да се обяснява, че не е ок да си държиш/чешеш/побутваш/наместваш и т.н "пацата" пред хора. Като си малък може и да ти простят, въпреки, че имам две момчета и рано им обясних, че това не се прави, особено навън. Възрастните мъже пък нямат никакво оправдание, но е масово, за съжаление.

би ли споделила тези няколко варианта?
държа да знам кои са сериозните варианти

# 67
  • Мнения: X
Няма начин, когато се заговори за отглеждане и възпитаване на малко дете, да не се намесят бабите и майките. 

# 68
  • Мнения: 11 626
Не говоря за мъже, а за момчета малки деца, на възрастта на детето на авторката. Отгледала съм двама сина, които сигурно са по-големи от petiaivanov и сме използвали и тази дума. Също и наши близки и приятелски семейства.
Това, че не знаеш нещо, не означава, че е вулгарно или грозно.
Вероятно синовете ти са над 45 годишни?
Изчетох и останалите ти писания (толкова не съм била споменавана скоро) - без коментар! 
 
Исках само да  кажа, че когато човек пише пред "целия свят" е добре да спазва правоговорни и правописни норми, а как наричате пенисите и вагините на децата си, си е ваш проблем и не ме интересува какви са ви диалектите! Използвайте книжовен език, ако искате да бъдете разбрани правилно.

# 69
  • Мнения: X
ако тропнеш и с краче два пъти, ще си още по-убедителна ...

# 70
  • Мнения: 54 448
Не мога да разбера толкова ли е трудно да схванеш, че не всичко, което се говори вкъщи, трябва да се ползва в обществени форуми, в писмена реч?
Ако авторката нарича нещото си кукумявка/катерица/слива и т.н разговорни бисери Sunglasses, дали така ще пита в темата? "Сърби ме кукумявката, да ида ли на лекар?"
И щом нейната ЛЛ, пък и не само тя, ползва думата "паца", дали и нейният гинеколог коментира така нещото ѝ?

# 71
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 025
По зададения въпрос - не се пипа особено често, но понякога сутрин отбелязва, че пишката се е събудила, виждаме я, и се прибира пак в бельото, да заспива    Laughing
Още не съм му казала, че има пенис, знае, че е момченце и има пишка, която прави "пиш".

# 72
  • Мнения: 2 420
ДеВа,
има си модератори, които преценят кое е ок и кое не.
Дори и авторката да е написала нещо не по правилата, много е селско да я заливате с упреци.
Не ви харесва - подминавате.
Какъв ви е проблема?

# 73
  • Мнения: 12 666
На тези от вас където държат много на "точния" термин ще кажа че не от един педиатър съм чувала въпросната думичка Simple Smile

Хич не ми се вярва в някое медицинско училище да се употребява точно тази дума. 

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Майка ти сигурно е казвала пенис с брат ти и баба ти сигурно е казвала пенис като баща ти е бил малък хахахах питай ги и им разкажи какви неграмотни и вулгарни простачки има в този форум.

Момиче,
сто пъти написах че едно е как си говориш с детето вкъщи, друго е как говориш с непознати в публичен форум. Откъде накъде намеси БАН и македонците не разбрах. Като те изпитваха в час по биология за пацата ли те питаха? Спирам вече, явно за някои хора е трудно да вдянат разликата.

Общи условия

Активация на акаунт