Повръщане, разстройство, температура.

  • 5 529
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Да, ама на следващия ден левкоцитите са в норма, детето се подобрява, а АБ не е бил даден, доколкото разбрах. Т.е. каквото и да е организмът се справя сам.

# 16
  • Мнения: 68 676
Не знам, може да е лабораторна грешка - едно от двете изследвания. Авторке, колко ви бяха левкоцитите втория път, писала си, че са в норма, но какво число бяха?
За един ден да спаднат толкова много, не съм чувала...странно е.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Ами де да знам, никога не съм пускала кръвни в първия и втория ден от боледуване, нямам идея могат ли да паднат толкова бързо.

# 18
  • Мнения: 46 526
Левкоцитите са повишени първия ден - 21 са били. Това насочва към бактериална инфекция, като прибавим и високото ЦРП - 65, това е накарало лекаря да изпише АБ.
А не е ли било по-логично да се пуснат уточняващи вече диагнозата изследвания. Все пак докторът не е пророк да знае какво е и кой АБ ще подейства. Ако не го нацели положението ще се влоши. Какъв е смисълът да чака и да налучква?

# 19
  • Мнения: 68 676
Обикновено ги нацелват АБ. Ако е грешен,си проличава на 3 ден и се сменя. Така е попротокол. А и трябва да се локализира инфекцията. Тук какво...освен а..о да се изследва за бактерии и антибиограма,друго не виждам какво.
 Диагноза реално нямат. Бактериална инфекция,но къде е тя? Неясно остава.

# 20
  • Мнения: 46 526
Именно - досега да са излезли резултатите и да е ясно има ли нужда от АБ и какъв.

# 21
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
Принципно ако не се е усъмнил в нещо друго , не знам защо е поискал изследвания доктора на първи ,пък и втори ден да е на разболяването .А и е казал да потърсят второ мнение .
То ок левкоцити общи са в норма ,но диференциалното е каша .

# 22
  • Мнения: 105
За изследване на ако не и ставало въпрос. Аз днешното го изпуснах... може би утре. Но детенце сега е добре, играе си, търси да яде, пие вода. Друг е въпроса, че у дома вече има други дето са с разстройство, но... прихванали са.
Такива изследвания стават за 2-3 дни или?

# 23
  • Мнения: 68 676
Аз повече вярвам на кръвните изследвания, принципно, отколкото на МБ на носен, гърлен или друг секрет. При МБ може да има замърсяване на пробата и фалшиво положителни резултати, или неправилно вземане на секрета и фалшиво отрицателни. Но така или иначе никой лекар не лекува само и единствено на база изследвания, а се гледа и общото състояние на детето.

Щом детето е живо, храни се, няма вече Т, не повръща и няма разстройство - това звучи обнадеждаващо. Но предвид обърканите кръвни резултати, бих го наблюдавала отблизо следващите дни.

Междувпрочем, при вирусно боледуване при детето ми левкоцитите винаги са били 6-7-8. Скочат ли над 10, даже не над 15, при нас е знак за бактериално и почваме АБ.  Това съчетано с Т винаги, ако няма Т, дори не пускаме кръвни де...

Аниа, по описание ми прилича на чревен вирус лично на мен. Не знам защо обаче кръвните са такива, насочващи към бактериална инфекция. В интерес на истината при чревен вирус никога не съм пускала кръвни, винаги минава бързо при нас с някаква много ниска, мижава Т от порядъка на 37.2...
Според мен следи за Т, има ли, колко е - за ориентир дали е оздравяло детето...

# 24
  • Мнения: 105
Да, това и правя - следя детенце. Ако не бяха изследванията може би сега щях и да съм забравила, че е била болна. 
Благодаря за мненията.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 25 252
Тет, може би ако се задържат левкоцитите високи или се повишат в хода на болестта навеждат за бактериално. И при моя са били винаги ниски, даже на два пъти доста ниски, но сме ги пускали на 4-5 ден, никога на първия, така че нямам идея какви са били тогава. Важното е, че детето е ок, и на мен на чист вирус ми прилича историята.

# 26
  • Мнения: 68 676
Да, да....за това се пускат контролни изследвания към 2-3 ден. Да се проследи как се движат левкоцитите, а и не само те.
Може и в лабораторията да са объркали резултатите,знаеш ли...

# 27
  • Мнения: 105
Днес пуснах пълна кръвна картина, броене на левкоцити и CRP - само при броенето има 3 неща, които не са в норма. Левкоцити и CRP са в  норма. Може би не трябваше да пускам изследвания веднага, но той като ги даде и аз нали съм изпълнителна.

# 28
  • Мнения: 68 676
На мен ми се струва, че са сгрешени тези първите изследвания  Confused
Иначе няма проблем да се пуснат и в началото на болестта, ние сме пускали, когато влязохме в болницата...на първи ден се падаше от боледуването, и си показа отклонение...

Да те помоля да ми кажеш колко са левкоцитите от днес? За статистиката просто...че си ги следя Blush

# 29
  • Мнения: 105
"teta75"   левкоцити 5.8  при норма 3.50 - 10.50
                  CRP 2.27 норма до 6
Не са Ок  Seg 25 \50 - 70\
                   Mo 11 \1 - 10\
                    Ly 58 \22 - 45\
Сега па тях ще ги мисля, може би трябваше да питам в лабораторията, но имаше много хора и ми беше неудобно.

Общи условия

Активация на акаунт