СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 6

  • 66 467
  • 735
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 182
Докато други деца навремето са ги водили на полето, мен са ме водили в техникума на баща ми или в гимназията на майка ми. "  newsm78

...а нашите деца учат в училището МУ  newsm78

# 166
  • София
  • Мнения: 18 162
Ех, как не се чете.. Каква злоба Ви гони, Биомол.. Та аз  нищо лошо не съм казала срещу СМГ, тъкмо обратното. Върнете се, осмислете какво пише и после ще коментираме. Кое от умни деца, с потенциал, със стабилни знания  и позитивно отношение към математиката не разбрахте? А за да има някакъв сантимент човек към СМГ, не е необходимо непременно децата му да са учили там..Но защо ли да Ви обяснявам причините за това, че симпатизирам на СМГ, при положение, че не сте в състояние да откроите злоба от положителна нагласа?

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 23:11 от пенсионирана русалка

# 167
  • Мнения: 4 204
И моите деца казват"офиса на мама", вместо офиса,  в който работи мама. А аз казвах навремето " училището на баща ми". ...ясно е.
Не виждам абсолютно нищо нередно,  освен издребняване на тези,  които въобще обръщат внимание на тези неща.
Как не Ви омръзна?!? Flushed

Биомол, нещо се обърка или е прочел/а по диагонал мнението на Русалка,  след като е останал/а с такова погрешно впечатление.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 768
Ех, как не се чете.. Каква злоба Ви гони, Биомол.. Та аз  нищо лошо не съм казала срещу СМГ, тъкмо обратното. Върнете се, осмислете какво пише и после ще коментираме. Кое от умни деца, с потенциал, със стабилни знания  и позитивно отношение към математиката не разбрахте? А за да има някакъв сантимент човек към СМГ, не е необходимо непременно децата му да са учили там..
пенсионирана русалка аз много добре Ви разбрах, предполагам и много други. Уважавам Вашето мнение и с удоволствие Ви чета. Вие винаги се аргументирате, като същевременно изразеното становище е сдържано и деликатно и никога не съм усещала злоба, независимо по коя тема пишете- Изглежда има хора, на които им куца умението "четене с разбиране" Peace

# 169
  • Мнения: 2 182
И моите деца казват"офиса на мама", вместо офиса,  в който работи мама. А аз казвах навремето " училището на баща ми". ...ясно е.
Не виждам абсолютно нищо нередно,  освен издребняване на тези,  които въобще обръщат внимание на тези неща.
Как не Ви омръзна?!? Flushed
Директорът не е дете...Няма как да ми омръзне да обръщам внимание. Обръщайки внимание, човек вижда нередните неща.

# 170
  • София
  • Мнения: 7 673
И моите деца казват"офиса на мама", вместо офиса,  в който работи мама. А аз казвах навремето " училището на баща ми". ...ясно е.
Не виждам абсолютно нищо нередно,  освен издребняване на тези,  които въобще обръщат внимание на тези неща.
Как не Ви омръзна?!? Flushed

Биомол, нещо се обърка или е прочел/а по диагонал мнението на Русалка,  след като е останал/а с такова погрешно впечатление.
Аз също винаги съм казвала "училището на майка ми".

# 171
  • Мнения: 4 204
И моите деца казват"офиса на мама", вместо офиса,  в който работи мама. А аз казвах навремето " училището на баща ми". ...ясно е.
Не виждам абсолютно нищо нередно,  освен издребняване на тези,  които въобще обръщат внимание на тези неща.
Как не Ви омръзна?!? Flushed
Директорът не е дете...Няма как да ми омръзне да обръщам внимание. Обръщайки внимание, човек вижда нередните неща.


Човек сам решава в какво да се вгледа.
Въпрос на личен избор и мироглед е. Дали ще търси красивото и доброто в света наоколо или... Ти си знаеш, Warwick.

# 172
  • София
  • Мнения: 752
Интервю с Антони Стоянов, някъде от началото на учебната година.

https://gspace.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0% … %D0%BC%D0%B3.html.

Изглежда визионер.

"...и че в момента не са удовлетворени от самия начин на кандидатстване, защото обикновено тук действат посреднически фирми и от профила на даден ученик не виждат, че идва от СМГ, а виждат фирмата, която му посредничи. Не могат да разберат на момента в кое училище е учил дадения кандидат."

Мисля, че това няма как да е вярно. Училището се вписва в профила в UCAS, а също и в академичната справка, в препоръката от учител, а доста често и в мотивационното писмо.
Има едни статистики, в които фигурира организацията, от която са подадени документите.
http://www.undergraduate.study.cam.ac.uk/sites/www.undergraduate … re_2016_cycle.pdf
Виждам АК, Златарски, Интеграл, ама СМГ го няма, защото поне до миналата година децата си кандидатстваха самостоятелно. Не знам как е било от тази година. Може те това да са имали предвид, а директорът да се е изгубил в превода.

# 173
  • Мнения: 6
Интервю с Антони Стоянов, някъде от началото на учебната година.

https://gspace.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0% … %D0%BC%D0%B3.html.

Изглежда визионер.
Визионер?! Един цитат за размисъл-"Прадядо ми в епохата на Възраждането е бил учител и директор, а моите родители също са учители. Баща ми е бил и директор, а майка ми е била инспектор в Регионален инспекторат. По този начин съм израстнал с проблемите на образованието. Докато други деца навремето са ги водили на полето, мен са ме водили в техникума на баща ми или в гимназията на майка ми. "  newsm78

А случайно да Ви е известен друг ДИРЕКТОР от епохата на ВъзражданетоJoy

# 174
  • Мнения: 719

А случайно да Ви е известен друг ДИРЕКТОР от епохата на Възраждането ?  Joy
Панайот Волов, класните училища са имали главен учител, директор

Последна редакция: чт, 20 юли 2017, 10:51 от One of you

# 175
  • Мнения: 2 692
Хора, пак сме офф топик...

# 176
# 177
  • Мнения: 5 425

"Научихме магарето да не яде. Тамън го научихме и да не пие вода и то зе, че навири петалата, подлото"
...

# 178
  • Мнения: 131
Днес е имало среща на родители в министерството.  Дано скандала в СМГ е за добро , за принципното  решавне на проблема със срочните договори.

# 179
  • Мнения: 5 425

Днес е имало среща на родители в министерството.  Дано скандала в СМГ е за добро , за принципното  решавне на проблема със срочните договори.


Скандалите твърде рядко са за добро. И проблема със срочните договори се решава не с принципи, а с достатъчно финансиране. По принцип.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт