Какво У4илище , Детска градина , ясла посещава детето ви ?

  • 2 564
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Моята дъЩеря ходи на 4астна детска градина,която се управлява от монахини.  Rolling Eyes
Не съм си поставяла за цел наро4но да я записвам в такова у4илиЩе ,но просто така се слу4и по ред при4ини.  Thinking
В съЩата детска градина ходеШе допреди две години племеницата ми а в момента и децата на една моя колежка са там и отзивите бяха добри.  Peace
Градината се намира на няма и 10 мин път пеШа от свекърва ми,т.е и тя може да ходи без проблеми да я заведе или прибере ако се наложи.
За обЩинските детски градини обикновено има дълга листа за прием и понякога се налага да се записват деца,които оЩе не са се родили (знам,4е не само тук е така  Confusedooooh!
В 4астната детска градина таксата е еднаква за вси4ки докато в обЩинската се определя на базата на доходите и ако си малко над средните плаЩаШ бая...
Като ка4ество на обу4ението засега не мога да се опла4а,персонала е на ниво,детето ходи с желание,занимават ги,спят следобяд ( което за мен е важно ).  За съжаление нямам познати с деца в обЩинска детска градина та затова нямам и база за сравнение. newsm78
Единственото неЩо,което не одобрявам е,4е не ги извеждат хи4 навън.  Crossing Arms Вярно,4е напоследък времето е малко променливо ама пък може ли като не вали да седят все вътре. Или може би 4акат да стане 30 градуса навън за да ги изкарат. А ина4е имат хубава градина с по4ти нови игра4ки,лЮлки и пързалки. Тези дни мисля да говоря с възпитателката за това.  Thinking 


.....Но и не мисля,че частно училище в Италия ,е по-добър вариант на обучение.Може би е оправдано по-скоро от гледна точка на бъдещи контакти и връзки.  Wink
 

АбсолЮтно вярно  Peace

# 16
  • Мнения: 167
Моят син посещава chастна детска градина защото тук държавните градини са отворени само до 15h.А аз и съпруга ~ми работим и няма как да го вземем толкова рано.Доволна сан от частната но идва малко скапиchко-210евро на месец.През сепtемvри трябва да започне предучилищна,тук е от 4-годишна възраст.За съжаление в държавнa поръчка не може понеже няма места.Доколкото разбрах португалците си записвали децата още преди да се родят за предучилищна група,та след 4 години да има място и за тях!!!
Така че пак варианта ни е частна предучилищна,Тя е още по-скапа-235 евро на месец,като ние си носим следобедната закуска!
 Confused

# 17
  • Мнения: 263
Дъщеря ми посещава частна ясла. Много сме доволни, защото всеки ден ми дават писмен отчет какво е правила, колко е  яла, колко е спала, какви песни са пели, какви приказки са им чели. Колко пути са и сменили памперсите. В яслата ежедневно се рисува и в къщи се напълнихме с произведения на изкуството в стил Пикасо  Laughing

Други неща, които ми харесват: учителките са млади и много амбициозни, хранят ги само с храна приготвена от родителите, по време на следобедния сън им пускат страхотна успокояваща музика и им правят масаж докато заспят. Имат много хубави образователни играчки, изграждат им добри навици. Яслата е слунчева. Стаите редовно се проветряват.

# 18
  • Мнения: 314
Тук (почти) няма частни детски градини. Има т.нар. родителски кооперативи, но там родителите трябва активно да участват - да помагат с чистене и пр. или да гледат децата ако учителката е болна, за което нямам време и желание в момента, или Монтесори-детски градини, но за тях трябва да се редиш на опашка още преди да забременееш за да имаш шанс да получиш място;) . Моят син си ходи в общинска детска градина на 3 минути от къщи и сме много доволни.

# 19
  • Spain
  • Мнения: 3 750
... сега се 4удя за у4илището (защото тук се тръгва на 3 години )...

Герганче, съжалявам че се отклонявам/ аз си гледам Дана вкъщи/ от публикацията ти, но ми стана интересно за уч- щето от 3г възраст. Какво е това уч-ще? Thinking
това е нещо като градина ..преду4илищна, само 4е е в сградата на у4илището .. и обикновено децата където запо4нат там  си и остават . тук е пълно с наи разли4ни колежи , колеж4ета .. пък аз хи4 не съм запозната с у4илищата им и много се 4удя  , а май трябва ве4е да записвам Гери някъде .
специално за детските градини има такива в които се записват неродени още деца .  големи опашки са и ако е така и с у4илищата .. ужас . по принцип детето е записано в държавното у4илище, което ти се пада по квартал .. там му се пази място .. ако оба4е родителя иска нещо друго трябва да се поинтересува по- отрано .

# 20
  • Мнения: 456
В частна детска градина. Mного съм доволна.  Grinning Grinning Grinning

# 21
  • Мнения: 826
любопитно ми е да разбера ..дали е обществена или 4астна ?
 пуснах тук теми4ката защото бих искала да 4уя ва6ето мнение за 4астното и държавното в страните от които сте ?
 поради какви при4ини детето ви ходи именно в това у4илише , градина , ясла .... какво гледате като го записвате .
 доволни ли сте .. какво ви харесва и какво не .. .


Децата ми ходят на 4астна градина.
Обиколих доста заведения преди да се спра на нея.
Ли4но аз гледах да е 4исто,да готвят на място(има градини които дават храна отвън),групите да са малки и да имат мед.сестра на разположение .
В групата на Алекс и Влади общия брой на децата е осем,имат у4ителка и асистентка.
Най-голямата ми тревога беше свързана с това 4е  не говорят английски.
Трябваха им то4но два месеца  на детска и  сега техния английски е по-добър от моя. Mr. Green
Всеяко дете си има файл в който се описва какво са правили и у4или през деня.
Скъпо е,но си заслужава.

# 22
  • Мнения: 1 370
В момента синът ми ходи в обществена детска градина. Мизерията не мога да ви я опиша ooooh! Записах го там, защото това беше единственото място, което можех да му уредя и то чрез една позната. Не съм избирала, предложиха ми и тъй като нямах друг избор, го дадох. Но за сметка на това съм много доволна от учителките. Занимават се постоянно с децата, учат ги, сменят памперсите редовно и са много внимателни. Това обаче ще продължи само още 2 месеца, тъй като ще се местим. От септември съм го записала в частна детска градина, която няма нищо общо със сегашната. То и не се води ясла ами училищен център, който е към училището към което сме се насочили за в бъдеще дай боже. Няма нещо, което да не ми харесва(освен цената де). Мога доста да изпиша, но ще се опитам да бъда кратка. Чистота, само 8 деца в група, всеки има собствено легло и столче на масата, дъска за рисуване, градината е огрома и има абсолютно всякакви видове забавления, кухнята е домашна, учат си на английски и френски едновременно, плуване, тенис, голф, гимнастика, танци и карате. За всеки празник, организират тържество. Ами това е накратко - определено я предпочитам

Общи условия

Активация на акаунт