Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 932
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 959
Миоки,
А третиноина всяка вечер ли го ползваш?
Аз киселина ползвам тази :
https://www.amazon.com/Cosrx-Whitehead-Power-Liquid-100ml/dp/B00OZ9WOD8

# 31
  • Мнения: 18 542
Вече три седмици ползвам всяка вечер, да.

В началото имах усещане като от слънчево изгаряне при триене на кожата, но последните два дни усещам, че отшумява съвсем.
Нямам и сухи ъгълчета на устните и в гънките на носа вече не усещам чувствителност.

Не съм се белила нито веднъж до сега, което ме изненадваше в началото, но после четох, че и други са били така.

Изглежда доста добър състава на тоника. 7% гликолова киселина си е нормална концентрация. Ползвай го толкова често, колкото се чувстваш добре. Няма смисъл да си раздразваш кожата излишно.

# 32
  • Мнения: 337
Аз през летните месеци използвам през вечер, макар че при мен ефекта е по-добър когото се мажа всяка вечер. След известно колебание дали да преустановя за лятото, все пак реших да не спирам напълно. През останалите дни ползвам различна козметика, предимно висок клас (към момента не съм открила нещо със забележителен ефект и затова сменям постоянно) или си правя процедури в домашни условия.

# 33
  • Мнения: 302
Аз съм на Ретин А   0,5 вече пети месец. Въведох го постепенно, в момента съм всеки ден с него. Схемата ми е следната: Измивам със Cerave, след него тоник с хамемелис и алое- задължително без алкохол, изчаквам около половин час и слагам ретин А. само на лицето. За шията,деколтето и горната част на ръцете полвам серума с ретинол на Cerave. На лицето продължавам с лосиона на Cerave, който е със серамиди, редувам го със серамидите на Елизабет Арден-капсулите.След него понякога завършвам с шипково масло или сквалана на The Ordinаry.
Лицето ми се избистри,порите посвиха, много съм доволна, има видима промяна.
За сутрешната грижа не съм много сигурна,че ми е ок. Измивам , слагам тоник и след него млечната киселина на The Ordinаry. Следва Cerave лосиона и капсулите серамиди на Елизабет Арден. Завършвам с някой 50+ ( редувам 5-6 различни )

# 34
  • Мнения: 18 542
LennyGF, по принцип съветът е да не се спира, а да се спазва стриктна слънцезащита.

Сигурно при някои ситуации е по-добре да се спре, но това пък те връща, кажи-пречи, в изходна позиция и ако първоначално адаптацията е била по-трудна, не знам дали си струва усилията.
Мисля, че няма категорично мнение трябва или не трябва да не се ползва лятото. Повечето мнения са да не се спира, но всеки може да вземе друго решение за себе си.
 
Аз взимам astaxantin добавка и ще го ползвам и летните месеци.
Ползвам продукти с niacinamide и matrixyl. Все още не съм открила "моите" та и аз ги сменям, но за сега гледам да взимам неща от средния и ниския ценови клас. За слънцезащитата не се скъпя само.

Christian G, и аз съм хвърлила око на серумчето на CeraVe за шията, но не съм го пробвала още, че имам тук една торба с разни кремове с ретинол които искам да измажа. Как ти се отрази на шията в началото той? Имаше ли някакво раздразнение?

# 35
  • Мнения: 337
Аз също взимам астаксантин от два месеца, а слънцезащитни продукти с SPF 50 + ползвам целогодишно. От доста години имам пигментни петна, които в летните месеци доста се влошаваха. Честно казано тази година, откакто съм с третиноин, не само че не наблюдавам да са нарастнали и потъмнели, а по-скоро ми се струват редуцирани. Ще видим какво ще бъде положението в края на лятото.

# 36
  • Мнения: 18 542
Аз съм си взела азелеинова киселина крем да пробвам върху петната. Четох, че няма проблем да се комбинира с третиноин.
Моите не са много, но като цяло лицето ми е един-два тона по-тъмно от шията - тоест пигментацията е цялостно на лицето с тук -там бели (нормалният ми цвят) петна и искам цялостно изсветляване.
Надявам се до следващата година да го постигна. За малките тъмни петна ползвам друго, но съставката е с противоречива, за това няма да я споменавам тук.

Водя си снимков дневник с прогреса  Laughing Имам чувството, че вече имам друга кожа  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 980


Catalano, попадала съм на мнения, че някои хора понасят по-трудно ретинол, отколкото р.к. особено от ретинола на Пола.Ѝуяеѝ
Аз от него не съм се белила, но има силен специфичен мирис и при първата апликация се зачервих, докато зачервяване от третиноина не съм имала и като цяло го понасям повече от отлично. Освен ретинол в него има и доста други неща, така че е възможно да имаш реакция към някоя от другите съставки. Ако в някакъв момент решиш, че искаш да пробваш, само го отбелязвам да го имаш предвид.
Ако пък решиш да се придържаш към ретинола, гледай да не е ретинил палмитат.
Да, благодаря ти, по принцип съм с особено мнение за нещата на Пола.
И вярно, че мирише. На химия,  на нещо средно между обезмаслител и лакочистител.
Аз искам да пробвам третиноин, но искам да си го взема по нормален начин от нормален сайт, доставящ от нормална държава. Smiley

# 38
  • Мнения: 18 542
Ох, това с нормалния начин е трудна задача Simple Smile поради простата причина, че в България няма. Най-"нормалната" държава, от която може да се снабдиш е Гърция. Направи си една разходка до там и си го купи от аптека Simple Smile

А продуктите на Пола за мен се оказват голям провал. Слънцезащитните им ми правят кир ефект или ми щипят. Ретинолът го понесох сравнително добре, но не го ползвах достатъчно дълго, за да видя ефект от него. Имам пълен флакон. Ще се пробвам да го измажа на шията, ако там не стане на деколтето.
Пробвах някакъв серум от резист серията и серумът с ретинол в сивия флакон - всичко е доста силиконово и не особено приятно като финиш. Единственият продукт, който мога да кажа, че ми хареса е гелът с 8% гликолова киселина. Мисля, че приключих с нейните продукти.

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 13:07 от Миоки

# 39
  • София
  • Мнения: 2 434
.......А. само на лицето. За шията,деколтето и горната част на ръцете полвам серума с ретинол на Cerave. ...................

Christian G, за този ли става въпрос ... никъде не видях колко % е ретинола Rolling Eyes

https://www.iherb.com/pr/CeraVe-Skin-Renewing-Cream-Serum-1-fl-oz-30-ml/71920

# 40
  • Мнения: 337
При мен за петната добър ефект има един крем с хидрохинон от Израел, който ползвам веднъж или два пъти седмично през зимния период от няколко години. Но може и да се откажа от него следващата зима, ако постигна добър резултат с третиноина, тъй като съставката се смята за "опасна" и е забранена в доста държави.

# 41
  • Мнения: 18 542
Извинявам се, че се намесвам и отговарям аз, но това е серумът, да.
Не пише колко % е, но е в долната част на списъка със съставки, така че не е много.

LennyGF, да, противоречиви са мненията за нея, но в Америка се счита за безопастна при концентрация 2%, а по лекарско предписание ползват 4%-8%, но за ограничено време.

Проблемът идва от някакво изследване правено на мишки, на които е давано веществото, но мисля са го приемали вътрешно, което дало като резултат развитие на тумори, но няма такива данни за подобно влияние върху хора.
Другият проблем е, че при дълго използване, в големи концентрации на хора с тъмна кожа, може да предизвика т.нар. Ochronosis което е потъмняване на кожата в следствие нарушено производство на меланин. Състоянието е перманентно и доста неприятно. Като цяло се наблюдава при тъмнокожи и много рядко при хора със светла кожа.

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 13:26 от Миоки

# 42
  • София
  • Мнения: 2 434
Извинявам се, че се намесвам и отговарям аз, но това е серумът, да.
Не пише колко % е, но е в долната част на списъка със съставки, така че не е много.

Миоки, благодаря за отговора, а и за темата Smile за мен е много полезна, защо тепърва се запознавам с ползите на производните на витамин А.

# 43
  • Мнения: 18 542
 Hug надявам се да сме си взаимно полезни.

# 44
  • тук и там
  • Мнения: 11 540
Да се запиша и аз.Ползвала съм лилавият серум на Пола и бях доволна.Ползвала съм и серумът на Ordinary-от него не останах впечатлена никак.В момента не ползвам нищо със ретинол и "ползите" изчезнаха и те.Докато ползвах ретинола на Пола -имах доста по-добър тен,кожата ми беше със доста повече блясък,но не ми се рискува лятото да ползвам продукти със ретинол,защото съм склонна към пигментация.Хвърлила съм око на едно кремче на Неострата.Ползвала съм го поне преди 5 години и тогава бях  много доволна..Ама гледам че и той е със киселини,та май за лятото не е подходящ.Споменавам го-защото има Retinyl  във състава.
https://apteka.framar.bg/30062841/%D0%BD%D0%B5%D0%BE%D1%81%D1%82 … C-30-%D0%B3%D1%80

Общи условия

Активация на акаунт