Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 931
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 18 542
Благодаря за споделянето!
Аз съм решила да пробвам някои продукти на Неострата, заради възторга ми от слънцезащитния. И като говоря/пиша за тях, току що пристигна това NeoStrata Pigment Lightening Gel Четох в едни отговори на въпроси на потребители от дерматолози, че го предписват след терапия с хидрохинон за поддържане на пигментацията под контрол.
Тубичката е доста малка - само 20гр та ще видим до къде ще стигне.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 434
....... Аз го ползвах от мостра, но нещо не ми хареса, а ми прави и кир ефект.... Но от тези двете неща на Неострата със доволна:
https://www.neostrata.com/product/neostrata+skin+active+retinol+ … o?sortby=ourPicks - ползвах го допреди месец- месец и половина, като се захлади ще продължа с него
Като и от този нощен крем, влюбена съм в него:
https://www.neostrata.com/product/neostrata+skin+active+cellular … o?sortby=ourPicks

Мисля да си поръчам някои продукти на The Ordinary, но нещо не мога да се ориентирам -  кои, как да ги ползвам, как да ги съчетавам с наличната ми козметика .....

# 47
  • Мнения: 18 542
Надявам се да е полезно това клипче за разликите между третиноин, ретинол и т.н ретиноиди (на английски, но е добре артикулирано и говори бавно човекът)
Difference Between Retin A, Retinoids, Retinol and Renova
Както и това за по-младичките читатели и не само Simple Smile
Should You Use Retin A for Anti Aging

Стари са, но са изчистени от излишна информация и мисля все още актуални.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 959
За третиноин от нормален сайт е това на Обаги, но е много скъпо и минава митница:
https://www.obagi.com/patients/product-line/renova

# 49
  • Мнения: 302
.......А. само на лицето. За шията,деколтето и горната част на ръцете полвам серума с ретинол на Cerave. ...................

Christian G, за този ли става въпрос ... никъде не видях колко % е ретинола Rolling Eyes

https://www.iherb.com/pr/CeraVe-Skin-Renewing-Cream-Serum-1-fl-oz-30-ml/71920
да, за това. Някъде бях чела или чула във видео,че е 1 %, но някаква капсул техология и не дразнел. Аз нямам никакво раздразнение от самото начало. В общи линии, съм се доверила на  две американки, които са на ретин А - едната от 28 години, другата от десетина, с малки прекъсвания. Имат снимки в годините  и... просто съм им се доверила за опита. Та едната ползва този серум за шията, деколтето и ръцете и съдейки по снимките, има промяна откакто го ползва. Някакси не ми се ще да действам проба-грешка с ретина, затова след няколкомесечно четене и гледане, се спрях на техния опит и съм много доволна. Само с киселините не съм много наясно как да ги комбинирам и продължавам да търся

https://www.youtube.com/watch?v=V3bWkKqdvbA това е едната, на 57 години в момента
https://www.youtube.com/watch?v=dqkt9rYtt2Q   това е Мелиса, 62 години, от 29 години вече използва Ретин А

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 17:18 от Christian G

# 50
  • Мнения: 18 542
И аз търся други варианти да включа киселините малко по-сериозно.

Преди си правех пилинг с 30% гликолова киселина, но откакто започнах третиноина, не смея, а ми се отразяваше доста добре.
На есен мисля да пробвам на челото само да видим как ще е, че там ми е най-"дебела" кожата. Преди го правех веднъж седмично, сега може би ще е на по-голям интервал, да речем на три или четири, ако всичко е наред. Междувременно, търся още информация по темата.

# 51
  • Мнения: 155
Миоки, аз всъщност забравих да ти благодаря за темата,  намирам я за доста полезна – на български няма чак толкова информация и мнения от потребители.  От ретиноловите продукти, които съм пробвала аз съм доволна от серума на Пола Чойс сивия (1%), а от кремовете  най много от на Сесдерма Ретисес с вит С - 1%. Има и 0.5% и  0.25% ако някой желае по-слаб%.  Аз не виждам някаква особена разлика между ефекта от  него и третиноина и може би ще се върна в един момент пак на него, но при него наистина ми трябваше много бавно въвеждане, въпреки че преди него бях използвала непрекъснато други. Също харесвам ретинол рифейс на  Индийд и Елуаж на Авен, както и един на Нютроджина, но той се доставя сложно в БГ. При мен проблема с ретиноловите кремове е, че често в в състава на тези, който имат по-висок и работещ процент има и масло от карите (шея), от което на мен ми се запушват адски порите и ми излизат големи червени пъпки, затова всячески го отбягвам. Това намалява възможностите за мен. От Авен Елуаж с карите е този за суха и много суха кожа, другия крем за нормална към суха е без, както и лосиона., от двата моите предпочитания са към крема.

Ретиноидите работят, но както е писано е добре да не не се разчита само на тях и  да се включат и други работещи съставки  – вит С, АХА/ БХА, пептиди, серамиди, хиалуронова  к-на.  Аз карам основено по схемата на мацката от хотандфлаши50 и почти същите продукти позвам. Понякога върху третиноина слагам крем regenerist на Olay, понякога корейски night pack маски - зависи колко време след почистването имам преди да си легна, понеже изчаквам  30 мин за третиноин и после поне час след него да сложа крем или маска, и не винаги имам време, така че повечето време е само третиноин.  В руския космо форум има голям клон за ретиноидите и десетки страници изписани. Коментират се и много съпътсващи продукти основно вит С серуми и пептиди, къде по-лесно, къде по-трудно достъпни в БГ. Там (ако не са се променили нещата, че отдавна не съм чела) за третиноин основно се прилага схемата през вечер, като в другите вечери се слага вит Ц и един път АХА/БХА, а сутрин пептиди. Има теории, че пептидите не е добре са се прилагат след вит С, но аз ги слагам така. Както и че вит С трябва да се слага вечер – аз го слагам сутрин. Понеже има и теории, че е по-добре сутрин Simple Smile. Във форумите за азиатска козметика също често се коментират ретиноиди, но там схемите са още по-сложни.  Най-добре всеки трябва да си избере тази, която най-добре му подхожда, но май за да се уцели тярбват доста проби Simple Smile.  

Този серум на СераВе в ретинол и аз съм го купила, но го бях забравила. Ще го извадя за деколтето и аз Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 20:23 от Margherita09

# 52
  • Мнения: 18 542
Margherita09, мерси за изчерпателната информация  Hug

Оставам с впечатлението, че комбинацията между вит.С и ретинол е доста агресивна. И двете съставки са дразнещи и когато са в един продукт, а кожата е по-чувствителна, се получава греда. Вярно е, че има дебат кога е по-удачно да се слага вит.С. Четох, че той "усилва" слънцезащитата. Не знам дали е вярно, но ми звучи логично, защото е антиоксидант и аз го ползвам сутрин (когато успея да го класирам, че в момента е някаква боза и чуденка кое по-напред да ползвам, при мен .

Оказва се ,че моята кожа е "дебела" и носи спокойно на регулярните АНА и ВНА продукти. Даже ползвах един тоник на Биотрейд, който е се оказа с алкохол. Спрях го, щом разбрах че съдържа, защото се оказа и трета или четвърта съставка мисля.
Черните точки ми се изчистиха, но разширените пори по челото и около носа останаха, и ми се иска да ги свия до колкото може с киселини.
 
Има и схема, в която пет дни ползваш третиноин и два дни киселини, а сутрин вит.С. Аз мисля нея да пробвам скоро. В момента съм се концентрирала към избледняване на петната. Ще третирам всеки отделен проблем целенасочено един по един, че при мен са много и просто няма кога да вкарам всички продукти, които искам  Crazy

Шията ми е друга бира. Там киселини не се толерират за момента, за това се опитвам да градя ретинолова толерантност и като че ли има напредък. Там поне, за сега е прост режимът, поради естествените ограничени, които кожата ми поставя.  Laughing

# 53
  • Мнения: 2 276
И аз да кажа.
Третиноин с рецепта (моят доктор е много як и общо-взето ми угажда, дори казва, че не съм дебела ами - идеална  Laughing)0,05%. Отначало слагах пред ден, но много ми изсушаваше кожата. Започнах по веднъж седмично, увелечих на два пъти, сега съм на режим - през ден, но скоро ще започна да слагам всяка вечер.
Не съм забелязала голяма промяна, но сигурно има.
Слънцезащитата ми е целогодишна, че при нас си има слънце и през зимата дори.

# 54
  • Мнения: 18 542
Ша са сетиш тииии. То който си има хубава кожа, не знам какъв ефект очаква точно Stuck Out Tongue

Аз истинският ефект го видях като започнах да се мажа всяка вечер.
Завиждам ти за лекаря (даже не благородно).  Twisted Evil

# 55
  • Мнения: 2 276
Ша са сетиш тииии. То който си има хубава кожа, не знам какъв ефект очаква точно Stuck Out Tongue

Аз истинският ефект го видях като започнах да се мажа всяка вечер.
Завиждам ти за лекаря (даже не благородно).  Twisted Evil
Мерси!
А, да кажа също, че пред деня слагам някакъв хидратант на Юриаж, но си взех и масло от Бабасу и от него слагам когато се сетя.
Четох и за крем с урея, но засега този на Юриаж е една голяма бутилка, като свърши тогава ще го изпробвам този крем с урея. Дали не беше на Юсерин...

# 56
  • Мнения: 302
А кога слагате масла и слагате ли изобщо? Имам предвид шипково, сквалан, липидно...много ми харесват, но ми е трудно да ги съвместявам/ Аз съшо виждам моментален ефект от киселините и се чудя дали да не мина и аз два дни на  киселини. Но дали да са поредни два? Само вечер ли  е задължително? Не излизам без 50+, а и не се излагам на слънце. Никога.

# 57
  • Мнения: 155
Киселините съм ги позанемарила напоследък, че не остава време и за тях, но от тях като че ли има най-бърз и видим ефект. На COSRX  AHA 7 Whitehead Power Liquid ползвах последно, преди това на Пола SKIN PERFECTING 2% BHA Liquid, доста редовно. И от двата имах видим ефект, но напоследък с третиноина нещо много рядко ми се случва да позвам и киселини, а и май нямам особена нужда.

Аз лично масла не слагам като мазане самостоятелно - нямам добър ефект от тях. Но си почиствам лицето с почистващо олио, после с пяна или гел (т.н двойно почистване, това от всички методи за почистване, а аз май съм ги пробвала всички, е най-добрия за мен).

Последна редакция: ср, 19 юли 2017, 22:36 от Margherita09

# 58
  • Мнения: 18 542
Аз маслата ги ползвам основно за измиване. Иначе, ако ми е по-суха кожата на места или усещам, че започва да се раздразва (обикновено започва да сърби леко), капвам няколко капки масло на дланите и притискам на нужните участъци. Правя го вечер, точно преди да си легна след като съм се мазала с третиноина.
В момента ползвам шипково за измиване и арганово за допълнително овлажняване/омазняване където е необходимо.
Не съм стигала до момент прекалено пресушаване и обикновено на следващия ден положението е оправено.

# 59
  • Мнения: 3 774
Melany99, точно на Юсерин е кремът с урея и о, чудо! има го и при нас. Гледах го в Уолмарт и Шопърс Дръг Март, сигурно го има и на други места. В Уолмарт е значително по-евтин. Мислех да го купя, обаче аз вече крем почти не ползвам освен съвсем малко сутрин, а имам няколко дневни за доизхабяване и се отказах, че мразя да трупам.

Аз ползвам 0.1% третиноин всяка вечер на измито лице около 30-40 минути след като съм приключила в банята. Преди слагах серум преди третиноина, но спрях защото колкото и дълго да го чаках да попие не попива добре и като намажа с третиноина имаше кир ефект и кожата ми на другия ден беше раздразнена. Не слагам никога крем отгоре, само по клепача мацвам малко. Установих че за мен е най-добре, ако го поставям на суха кожа без нищо друго под или върху него.

От 4 дни мажа и по цялото деколте и изумително за мен нямам абсолютно никаква реакция. На мен деколтето ми по принцип е добре, нямам проблеми някакви и не очаквам видим ефект, но съм изненадана, че кожата там реагира така добре. Снощи за пръв път от много време намазах и по шията, ама не с изцапани пръсти, ами направо си намазах един слой. Днес е добре, няма сърбежи и червено, довечера ще повторя. Преди известно време пак правих опити а мажа там, но имах силна реакция, а сега е ок. Явно си има период на привикване, който просто трябва да се преживее. Само да знаете, че ако мажете по деколтето, количеството в тубичката направо се топи пред очите ви - доста гел отива там.Frowning1

Маслата някак отпаднаха от моя режим. Мажа с третиноин всяка вечер, а сутрин не върви да се наклепам с масло, а и ползвам обилно слънцезащита. Пък и кожата ми по принцип е мазна, няма нужда от допълнително омазняване. Ползвам ги редовно за маски за коса.

Общи условия

Активация на акаунт