Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 80 000
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 542
Аз съшо виждам моментален ефект от киселините и се чудя дали да не мина и аз два дни на  киселини. Но дали да са поредни два? Само вечер ли  е задължително? Не излизам без 50+, а и не се излагам на слънце. Никога.

Първо пробвай един ден и ако си чувстваш добре кожата, пробвай и втори. То зависи и какъв точн опродукт използваш.
Не е задължително само вечер. В момента сутрин ползвам млечната на Ординери 5% и понякога на Пола 8% гел, а вечер р.к. За мен е добре така за момента. Ако мина на варианта два дни само на киселини, вероятно ще пробвам нещо по-силно, но още нямам изградена идея какво точно.

# 61
  • Мнения: 302
Млечната на Ординъри засега 10%.Останалите ще въвеждам постепенно.

# 62
  • Мнения: 337
Момичета, продуктите на The ordinary само в интернет ли мога до открия или си предлагат някъде в България. Препоръчайте ми, моля, такива съдържащи вит. С и киселини, които бих могла да намеря във физически магазин или аптека.

# 63
  • Мнения: 18 542
На Ординери за България, само онлайн. Някои неща ги има в ASOS.

Нямам представа продукт с гликолова или вит.С, които могат да се намерят във физически магазин. Най-добре обиколи аптеките и питай, но изрично гледай да няма алкохол в състава. Ампулките с вит.С за пиене не стават за мазане.

На Биотрейд щяха да са им прекрасни нещата, ако не блъскаха алкохол навсякъде.

# 64
  • тук и там
  • Мнения: 11 638
Извинявам се за въпроса-100 процента сте го обсъждали или го има във старите теми,но не ми се връща назад да търся .Как се казва кремът със  третиноин ,който се продава без рецепта в аптеките във Гърция?Мои близки ще почиват там-та да поръчам.Благодаря предварително и се извинявам още веднъж!:hibiscus:

# 65
  • Мнения: 337
Ползвала съм тоника на биотрейд с киселини, но е доста агресивен за мен. Ще потърся нещо друго.                     Кремчето с третиноин от Гърция е Airol 0.05%.

# 66
  • Мнения: 18 542
Ползвала съм тоника на биотрейд с киселини, но е доста агресивен за мен. Ще потърся нещо друго.             
Да и аз спрях да го ползвам след като започнах да го чувствам доста агресивен, разтърсих се за пълния състав и разбрах, че е с алкохол.

# 67
  • Мнения: 337
На Ла рош има някакви кремчета с вит. С, чудя се дали да пробвам. Иначе съм ползвала Филорга, С-recover, но не бях очарована, да не кажа, че не видях абсолютно никакъв ефект.

# 68
  • Мнения: 18 542
На Ла Рош има, но са слабички, а не са евтини.

# 69
  • Мнения: 337
Вероятно все пак ще поръчам по интернет. А какво би ми препоръчала, Миоки, ако ме насочиш към конкретни продукти, ще бъда много благодарна!

# 70
  • Мнения: 18 542
Ако искаш на Ординери пробвай киселините. Хубави са и не са скъпи.
Аз имам
The Ordinary Lactic Acid 5% + HA 2% - доста мека и приятна за употреба.

Ако искаш малко по-силна млечна киселина
The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2%

Тоникът им Glycolic Acid 7% Toning Solution също е хубав, но оставя малко лепнещо усещане, което се оправя като се намашеш с крем. Няма го в Асос в момента.

# 71
  • Мнения: 337
Ще пробвам по силната, че с моята плътна и мазна кожа слабите обикновено не дават резултат. А с витамин С ползваш ли нещо? И как комбинираш, предполагам че киселините ги слагаш сутрин, щом вечер си на третиноин. Благодаря ти за отзивчивостта!

# 72
  • Мнения: 18 542
Вит.С още не съм намерила "моят" тези които искам да пробвам ми идват малко скъпи, а от по-евтините не виждам кой знае какъв ефект.

Очаквам да ми щипе леко като го нанасям, а това прави само един крем, но той е с доста силикон и не се комбинира с почти нищо друго - все едно се пресича и остават едни бели парцали. Мъча се да го измажа и няма да го повторя.
Пробвах няколко варианта от Амазон, но нищо уау.
Серумите пък на Ординери като цяло ми правят кир ефект... все още съм в търсене и не мога нищода препоръчам.

Киселините ги слагам сутрин в момента и съм си взела един измиващ крем с киселини. Доста е мек, не щипе въобще, даже се чудих дали наистина има някаква киселина в него  Laughing но явно има нещо, защото го пробвах под мишниците и сухият ми дезодорант се пресече  hahaha
Ето този Facetheory Clarifying Cleanser C2 AHA/BHA for Combination and Oily Skin

# 73
  • Мнения: 337
Моята кожа е доста мазна и всичко, което сложа сутрин под слънцезащитния ми утежнява допълнително. Но е възможно с киселините да не е така, особено когато е серум. Ще опитам. Другият ми вариант е да остана на третиноин през вечер и в свободната вечер да мажа нещо с киселини и вит. С, като ги рисувам.

# 74
  • Мнения: 18 542
Моята е смесена, но мазните участъци са си маазни. На Ординери със сигурност няма да ти утежнят. Те попиват и не оставят филм с изключение на тоника, който оставя едно лепкаво усещане, но в никакъв случай не мазно.
Мисля, че ще успееш успешно да ги ползваш сутрин, но пробвай различни варианти и виж кой ти пасва най-добре.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт