Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 80 082
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 337
Благодаря ти за съвета, ще опитам как е и ще преценя. Ти слагаш ли киселини на шията и деколтето? Аз до сега не съм пробвала и не знам какъв би бил ефекта. Иначе третиноин мажа смело и до сега не съм имала дори и малко раздразнение или излющване.

# 76
  • Мнения: 18 542
На шията слагам от време на време от млечната 5% и всяка вечер ретиноидния серум на Ординери. Понеже ми е много чувствителна кожата и непрекъснато имам сърбеж и зачервявания от по-агресивни продукти, за момента не ползвам друг активен продукт там. Но планирам да изградя толерантност и да си изразходвам ретиноловите серум и 1% крем на Пола, които в момента не ползвам.

На деколтето нямам проблем. Мажа киселини (тоникът на Ординери, че е голямо количество, а евтин), но за сега се въздържам от третиноин, защото не искам да го хабя. Пазя го за лицето.  Laughing

# 77
  • Мнения: 337
Да, за съжаление свършва бързичко, но аз мажа шия, деколте, ръце. За сега съм се заредила, но не знам как ще бъде за напред. Нещо и в Гърция трудничко се намира Airol в последно време.

# 78
  • Мнения: 18 542
Ще карам на индийски аз. Не съм чула оплаквания до сега.

# 79
  • Мнения: 337
Аз също си бях поръчала някакъв индийски в началото на годината, но не успяха да ми го доставят и ми върнаха парите. Четох, че индийският е добър. За сега имам Airol и ще му мисля като започне да свършва. Ти с 0.05 % ли си или вече си на 0.1 %? Аз съм доволна от 0.05 и за сега мисля да не минавам на 0.1 %.

# 80
  • Мнения: 18 542
Все още съм с 0,05%. Имам две тубички които искам първо да измажа и след това ще пробвам 0,1%. Тъкмо ще е минало достатъчно време, за да мога да го включа без сериозни сътресения.
Мисля към средата на втората тубика да започна да използвам в някои дни 0,1%, докато заменя всички дни с по-високия процент.

# 81
  • Мнения: 337
Ще очаквам отзиви, като го започнеш. А дали включваш околочната зона? При мен там резултатът е най-добър. Но една идея се притеснявам, макар че внимавам, гледам да не е съвсем близо, да ползвам костната подложка, но знам ли все пак е око, а и веществото мигрира.

# 82
  • Мнения: 18 542
Слагам възможно най-близо до миглите на долния клепач. На горния минавам само по линията на костта, не мажа на самия горен клепач/подвижната част.

# 83
  • Мнения: 302
Все още съм с 0,05%. Имам две тубички които искам първо да измажа и след това ще пробвам 0,1%. Тъкмо ще е минало достатъчно време, за да мога да го включа без сериозни сътресения.
Мисля към средата на втората тубика да започна да използвам в някои дни 0,1%, докато заменя всички дни с по-високия процент.
не е ли прекалено рано/. Разбрах,че от по-малко от година си на 0,05. Аз ако трябва да чакам да измажа тези,котио имам,мисля,че ше са ми нужни 5 години. Някой ,ако е на зор, имам 0,5 от тайландския Ретин А. Взех си от Турция и 3 опаковки 0,1, но ...мисля да изкарам до следващото лято на 0,05 май

# 84
  • София
  • Мнения: 2 439
Все още съм с 0,05%. Имам две тубички които искам първо да измажа и след това ще пробвам 0,1%. Тъкмо ще е минало достатъчно време, за да мога да го включа без сериозни сътресения.
Мисля към средата на втората тубика да започна да използвам в някои дни 0,1%, докато заменя всички дни с по-високия процент.
не е ли прекалено рано/. Разбрах,че от по-малко от година си на 0,05. Аз ако трябва да чакам да измажа тези,котио имам,мисля,че ше са ми нужни 5 години. Някой ,ако е на зор, имам 0,5 от тайландския Ретин А. Взех си от Турция и 3 опаковки 0,1, но ...мисля да изкарам до следващото лято на 0,05 май

Christian G, кой е този, който си взела от Турция, ако може снимка или какво точно пише на кутията .....

# 85
  • Мнения: 18 542
Ами не знам честно казано. От два месеца го ползвам, като минах на всяка вечер в края на първия месец. Просто не изпитвам почти никакви странични реакции.

Започнах на всеки трети ден още от началото, защото в общи линии не забелязвах почти никакъв ефект. Така бях две седмици. Следващите две седмици, мазах през ден и отново нито белене, нито сухота, но започнах да виждам резултат.
След това минах на всеки ден и от тогава съм с него всяка вечер. В началото имах повишена чувствителност и малко сухота основно в гънките на носа и ъгълчетата и устата + щипане при ползването на някои продукти като киселини и слънцезащита с Оксибензон около очите, във външната част към косата.
Тези усещания отшумяха преди няколко дни и в момента нямам нито прекалена сухота, нито усещане като от леко слънчево изгаряне.

Слънцезащитните с оксибензон ми щипят и не ги ползвам, но тези без него, не ми създават проблеми.
Като цяло кожата ми е една идея по-суха, но го усещам само като сложа слънцезащитите. Моята по принцип е смесена, така че нямам против лекото засушаване на мазните участъци.

Имам две тубички 0,05% и три 0,1%. Чакам да ми донесат от гръцкия Airol и ако това стане ще използвам първо тях, но ако се обърка нещо, минавам на 0,1% и не мисля, че ще имам проблеми на база опита ми до момента.

# 86
  • Мнения: 302

това е турският Ретин А

# 87
  • Мнения: 302
Аз  също започнах в края на февруари през три дни, през два дни и от началото на юни минах на всеки ден, Не съм имала проблем, освен 1 път, като сложих по-голямо количество. Но от това, което съм чела и гледала от жени, които го ползват от мноого години, споделят,че са минали на 0,1 след 3-4 години и затова се озадачих. 

# 88
  • Мнения: 18 542
Ами няма правило или определен срок който трябва да се спази.
Всичко зависи от индивидуалните усещания. Може да си ползваш 0,05% без да минаваш на 0,1% изобщо, особено, ако имаш белене на кожата непрекъснато дори и в малки количества.

При някои хора беленето не преминава, само сухотата, но непрекъснато има по малко пилинг. Аз до сега не съм се "обелила" нито веднъж, дори на по-сухите участъци.
Обикновено се започва с по-ниска доза, за да се избегнат страничните ефекти, но има и такива започнали с 0,1% без проблеми. Има и такива, които не могат да мръднат от 0,05%. Всичко е до кожа.

# 89
  • софия
  • Мнения: 119
Здравейте, много интересна темичка. Пролетта ползвах крем с 12% гликолова киселина-Глико А. Много добре ми понесе. Имах неблагоразумието обаче веднъж да мацна от него под лявото око и на другата сутрин беше много сухо. В момента ползвам серум с вит с на Madre Labs, но не мога да забележа някаква разлика. Смятам да взема Lactic Acid на Ординари и 2% Ретинол, но въпросът ми е има ли продукт от обсъжданите тук, който може да се ползва в зоната около очите-контурът ми е доста сух и склонен към бръчки. Годините ми са 40+.

Общи условия

Активация на акаунт