НПМГ - 2

  • 104 113
  • 785
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 3 539
Не съм си и помисляла, че хлапето може да научи език в училище, но със сигурност езикът може да му създаде проблеми.
Малкото започна да учи руски и английски на шест. Хич не харесва руския, но произношението му е перфектно. Големият започна в пети клас и произношението му е покъртително. Явно всички песнички и стихчета, които малките учат, си имат значение.
Не зная как ще е с немския, ще видим.

# 451
  • Мнения: 6 938
За часовете по спорт не се притеснявайте, тези графици са проформа и никой не ги спазва. Ръководството се стреми на децата да им е удобно, затова тези, които са първа смяна, остават за първи час на втора смяна и обратното, тези които са втора смяна идват малко по-рано преди часовете и играят.

# 452
  • София
  • Мнения: 7 097
Момичета, благодаря ви за уточненията.
Аз вече си представях, как ще е на училище до 13.30, след това до 16.30 в Парадайз, докато дойде време за фитнеса! Satisfied

# 453
  • Мнения: X
За часовете по спорт не се притеснявайте, тези графици са проформа и никой не ги спазва. Ръководството се стреми на децата да им е удобно, затова тези, които са първа смяна, остават за първи час на втора смяна и обратното, тези които са втора смяна идват малко по-рано преди часовете и играят.
Да речем, че досега беше така. Ще видим как ще е тази учебна година. След цирка с удостоверенията за преместване имам неприятно предчувствие. Дано да се лъжа.

# 454
  • Мнения: 10 720
За какви удостоверения става въпрос? Уж чета темата пък съм изпуснала newsm78

# 455
  • Мнения: X
Откакто гимназията има нов директор, изискват удостоверение за преместване на новозаписаните деца. До средата на второ класиране нямаше такова изискване, оттам нататък се появи, заедно с новия директор. И този човек току-що е издържал конкурс.

# 456
  • София
  • Мнения: 8 327
Откакто гимназията има нов директор, изискват удостоверение за преместване на новозаписаните деца. До средата на второ класиране нямаше такова изискване, оттам нататък се появи, заедно с новия директор. И този човек току-що е издържал конкурс.
Ние се записахме на 2ро класиране на 13ти и не го поискаха, попитах дали е нужно и ги похвалих на г-жата, която ни взе документите, че са от малкото училища запознати с Наредбата

# 457
  • Мнения: 10 720
Откакто гимназията има нов директор, изискват удостоверение за преместване на новозаписаните деца. До средата на второ класиране нямаше такова изискване, оттам нататък се появи, заедно с новия директор. И този човек току-що е издържал конкурс.


Ясно, разбрах! Благодаря! Те бюрокрацията да я борят, както си искат, но децата да не товарят излишно, че времето за нищо няма да стига...

# 458
  • София
  • Мнения: 3 539
Те бюрокрацията да я борят, както си искат, но децата да не товарят излишно, че времето за нищо няма да стига...
На кого няма да му стига времето и защо?
В старото училище “бюрокрацията” си беше на ниво, всичко се правеше в срок, документи се носеха и се издаваха в срок, а не забелязах децата да страдат много от това. Докато Брауновото движение на деца и документи в това училище ми идват вповече.

# 459
  • Мнения: 320
Откакто гимназията има нов директор, изискват удостоверение за преместване на новозаписаните деца. До средата на второ класиране нямаше такова изискване, оттам нататък се появи, заедно с новия директор. И този човек току-що е издържал конкурс.
Ние се записахме на 2ро класиране на 13ти и не го поискаха, попитах дали е нужно и ги похвалих на г-жата, която ни взе документите, че са от малкото училища запознати с Наредбата
Ние се записахме на 16-ти след второ класиране и с това изискване ни посрещнаха 😂😁😂. Още не съм го занесла, но до края на седмицата ще трябва да се замъкна и до там.

# 460
  • Мнения: X
И аз още не съм го занесла - според мен и да не го, нищо няма да стане. Едва ли някой ги следи, още повече, че на половината не са искали.

# 461
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз ги чакам да се обадят, да ми кажат, че трябва да се занесе. Bowtie

# 462
  • Мнения: 5 228
Точно си мечтаех някой да ме накара да се върна от морето, за да разнасям хартийки из София.

# 463
  • София
  • Мнения: 27
Здравейте, включвам се по повод удостоверенията за преместване. Струва ми се, че е напълно възможно от 16.07. да са застъпили други дежурни учители по записване на новоприетите и от тях персонално да е дошло това "изискване". Да речем, че години наред са били в тези комисии и тази година продължават да го карат по стария ред. Навремето, когато работех като учител в едно столично училище, нямаше никакви инструктажи от страна на ръководството. Оставят един наръч документи, четеш, информираш се и действаш. Та един от вариантите е просто дежурните учители, които са били на работа на 16.07., да не са се запознали достатъчно добре с нормативната уредба, а директорът да няма нищо общо.
Сега само някой да не си помисли, че лобирам за Ушагелов - не го познавам. Голямата ми дъщеря учеше в СМГ до 7-ми клас. Попитах я вчера какво е мнението й. Каза, че не й е преподавал, само е замествал в няколко часа. Всявал респект, нея специално дори я е било страх от него Simple Smile. Но с години е движел СМГ и нещата са му се получавали по думите й. Така че аз съм по-скоро оптимист за бъдещето на НПМГ Simple Smile

# 464
  • София
  • Мнения: 8 327
Дано

Общи условия

Активация на акаунт