НПМГ - 2

  • 102 893
  • 785
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 8 288
Имало и за по-малка възраст, ако се вярва на разбирковците и ТВто, при регистрация трябва да се въвежда правилната възраст, било свързано с някакви (уж) ограничения.

# 526
  • Мнения: 2 024
Регистрацията във фейса е възможна за навършили 13 г. Но публикациите, които правят може да са видими само до ниво "Приятели на Приятели", изцяло публично - Не!
 

# 527
  • Мнения: 1 297
Абсолютно съм против. Значи смъкват ограниченията за години. И всеки педофил може да се внедри, в коята си група иска. Забранил съм всякакви регистрации, при мен този проблем не стои.

# 528
  • Мнения: X
Мента, по-добре да учим децата как да се пазят вместо да им забраняваме. Ти и да забраниш гаранция, че детето не се е регистрирало нямаш. Само дето не знаеш какво се случва зад гърба ти. А и ставането пълнолетен прави ли те автоматично знаещ как да се пазиш? Да си внимателен в Интернет е, като да внимаваш, когато пресичаш. Светът се развива.

Имат групи доста, намерила е няколко бъдещи съученика, но не са си заобщували активно.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 11:48 от Анонимен

# 529
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 378
От както аз самата имам facebook, минималната възраст за регистрация е 13 години.

Ментапо-добре да учим децата как да се пазят вместо да им забраняваме. Ти и да забраниш гаранция, че детето не се е регистрирало нямаш. Само дето не знаеш какво се случва зад гърба ти. А и ставането пълнолетен прави ли те автоматично знаещ как да се пазиш? Да си внимателен в Интернет е, като да внимаваш, когато пресичаш. Светът се развива.

Имат групи доста, намерила е няколко бъдещи съученика, но не са си заобщували активно.

+1

Честит нов директор нa НПМГ-ейци!!
Aз съм оптимист, че промянaтa ще е зa добро, Дaй Боже!!

Дано промяната да е за добро!
И аз съм оптимист!

Дано!

# 530
  • София
  • Мнения: 13 217
Абсолютно съм против. Значи смъкват ограниченията за години. И всеки педофил може да се внедри, в коята си група иска. Забранил съм всякакви регистрации, при мен този проблем не стои.
Абсолютно! Твоето мнение беше жизнено важно за НПМГ! Даже най-важното... No Mouth Днес денят ми ще мине спокойно щом разбрах какво мислиш И по тази тема.

# 531
  • Мнения: 2 024
Абсолютно съм против. Значи смъкват ограниченията за години. И всеки педофил може да се внедри, в коята си група иска. Забранил съм всякакви регистрации, при мен този проблем не стои.
Абсолютно! Твоето мнение беше жизнено важно за НПМГ! Даже най-важното... No Mouth Днес денят ми ще мине спокойно щом разбрах какво мислиш И по тази тема.

Ето още едно мнение (по-долу), определено изключващо темата НПМГ - по какъв критерий пропускаш да го скастриш като горното?... Питам, щото взех да се притеснявам да не стъпя неосъзнато на криво и аз с някой коментар тук-там в даден момент...
Нищо лично, наистина питам, за да се подсигуря, че спазвам правилата....

Мента, по-добре да учим децата как да се пазят вместо да им забраняваме. Ти и да забраниш гаранция, че детето не се е регистрирало нямаш. Само дето не знаеш какво се случва зад гърба ти. А и ставането пълнолетен прави ли те автоматично знаещ как да се пазиш? Да си внимателен в Интернет е, като да внимаваш, когато пресичаш. Светът се развива.

Имат групи доста, намерила е няколко бъдещи съученика, но не са си заобщували активно.

# 532
  • София
  • Мнения: 13 217
agitak, заяждаш ли се нещо?

# 533
  • Мнения: X
Правилата за стипендиите от директорите ли се определят? Днес се зачетох в правилника за определяне условията и размерите на срипендиите за втория срок. Искрено бях изненадана от забележката, че децата с един/без родител и тези с ТЕЛК, ако имат успех над 5.50, получават едната стипендия + 50% от тази за успех. За пръв виждам такива условия. Ако някой има лични наблюдения, да каже наистина ли е така...
Съгласно ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 328  ОТ 21 ДЕКЕМВРИ 2017 Г. за условията и реда за получаване на стипендии от учениците след завършено основно образование:
Чл. 7. (2) Учениците с право на стипендии по чл. 4, ал. 1, т. 3 и 4 или ал. 2 при класиране за стипендия за постигнати образователни резултати имат право да получат и 50 на сто от размера й.
........................................
Чл. 4. (1) Месечните стипендии са за:
1. постигнати образователни резултати;
2. подпомагане на достъпа до образование и предотвратяване на отпадането;
3. подпомагане на ученици с трайни увреждания;
4. ученици без родители.

(2) В училището може да се отпускат и месечни стипендии за ученици само с един родител по предложение на комисията по чл. 8.

# 534
  • София
  • Мнения: 7 076
Дидева, безценна! Kissing Heart
Значи не съм чела като хората по сайтовете на другите училища или не са били обявени явно, тези малки подробности...

# 535
  • Мнения: 2 024
agitak, заяждаш ли се нещо?

Не, Vache, не се зaяждaм, a нaистинa зaдaвaм въпрос... Признaвaм си, че се подрaзних, предстaвяйки си, че моя коментaр по отклонението "фейсбук" можеше дa попaдне под подигрaвките ти - той и ничий друг коментaр, също отклонил се от темaтa "НПМГ".... Премислих и потърсих проблемът в себе си- че не знaм кaк решaвaш кой до колко е нaрушил прaвилaтa и кой - не.
Aз обичaм дa спaзвaм прaвилaтa, и aко нещо не ми е ясно, търся информaция от по-компетентните от мен.
Пaк ще повторя- не се зaяждaм, сaмо зaдaвaм въпрос.

Зa дa не е сaмо отговор към питaнето ти, този коментaр ще зaвършa с мнение и по темaтa зa стипендиите:  През изминaлaтa годинa НПМГ не беше нaясно кaк дa третирa кaкдидaтите зa стипендия с един родител: зaдължително ли е липсвaщият родител дa е починaл или може и дa е т.нaр. "неизвестен" или "в неизвестност".
Дaно новото ръководство внесе повече яснотa.
Hands V

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 20:24 от agitak

# 536
  • София
  • Мнения: 7 076
Мда, от текста на постановлението, всъщност няма точно определяне, по коя линия може да липсва родителя. Доколкото разбирам, това е решение на комисия, може да е починал, може и да е неизвестен. Практически погледнато, то е  едно и също.

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 22:06 от Слънчевата

# 537
  • София
  • Мнения: 3 508
Точно практически погледнато ситуациите са толкова много и толкова разнообразни, че е по-добре да си е уредено формално. Веднага ще се появят деца с живи и известни бащи, които дори и издръжката на детето плащат със съдия изпълнител, както и деца с баща - неизвестен, на които мъжът на майка им им е много повече родител от горния баща. И това е без дори да засягаме темата с родители в неравностойно положение или вечно нуждаещите се и традиционно записващи децата си с неизвестен баща.

# 538
  • София
  • Мнения: 13 217
agitak, много разсъждения върху мой коментар, който никак не те касае и целта му е ясна за този, за когото беше предназначен. За правила аз лично никъде не съм писала, това бяха твои разсъждения, също не съм правила забележки за нарушаването им, защото такова няма. Мисля с това да приключа темата, за да не се налага модератор да я разчиства.

# 539
  • Мнения: 864
Честит нов директор! Човекът е химик и най му подхожда НПМГ. Казват, че е много добър преподавател. Не знам дали ще успее да стегне учителските редици, но се надявам да зачекне темата с тоновете извинителни бележки от доктор М. Галев и компания. Не знам доколко има смисъл да се влиза в часовете, но все си мисля, че е по-добре да се влиза, отколкото да не се.....

Общи условия

Активация на акаунт