НПМГ - 2

  • 104 101
  • 785
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 5 072
Не знам дали ще успее да стегне учителските редици, но се надявам да зачекне темата с тоновете извинителни бележки от доктор М. Галев и компания. Не знам доколко има смисъл да се влиза в часовете, но все си мисля, че е по-добре да се влиза, отколкото да не се.....

Кои класове имаш предвид? Доколкото знам, в почти всички училища още от 11 клас учениците вече са на вълна кандидатстване и си гонят своите задачи - езикови сертификати, специализирани уроци, проучване на университети и пр.
Ако учениците отсъстват, те поне не пречат на останалите в часовете. Още по-тегаво ми се струва един клас от 26-28 незаинтересовани и шумни ученици, вързани насила с дисциплинарни мерки в часовете.

# 541
  • Мнения: 864
Изглежда аз не съм в час как трябва да е. Не съм останала с впечатления много ученици да търсят чуждестранни университети, да уреждат документи и да вадят сертификати. Но и така да е, какъв е смисълът от последните два класа тогава?   

# 542
  • Мнения: 6 924
Изглежда аз не съм в час как трябва да е. Не съм останала с впечатления много ученици да търсят чуждестранни университети, да уреждат документи и да вадят сертификати. Но и така да е, какъв е смисълът от последните два класа тогава?   

Сега в този вид 12 клас е безсмислен.
В бъдеще с новата програма, деветокласниците като станат 12 клас, ще учат само профилирана подготовка и няма да имат излишни неща в програмата.

Моята дъщеря също не е ходила в 12 клас на училище и е носила бележки (истински при това хаха). Умишлено не влизаше на история, география и философски цикъл, защото тези предмети не й трябваха при кандидатстването и тя запълваше това време с подготовка за изпитите като сядаха в стола на НПМГ или в някое кафе половината клас и решаваха задачи по химия.
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата. Госпожата им по история им беше предложила, който ще кандидатства с история, да идва в час и да води записки, останалите да не влизат. Госпожата по география същата работа.
Естествено най-голямо присъствие имаше в час по химия, 26 присъстващи от 26 деца в класа.

# 543
  • София
  • Мнения: 27
Изглежда аз не съм в час как трябва да е. Не съм останала с впечатления много ученици да търсят чуждестранни университети, да уреждат документи и да вадят сертификати. Но и така да е, какъв е смисълът от последните два класа тогава?   

Сега в този вид 12 клас е безсмислен.
В бъдеще с новата програма, деветокласниците като станат 12 клас, ще учат само профилирана подготовка и няма да имат излишни неща в програмата.

Моята дъщеря също не е ходила в 12 клас на училище и е носила бележки (истински при това хаха). Умишлено не влизаше на история, география и философски цикъл, защото тези предмети не й трябваха при кандидатстването и тя запълваше това време с подготовка за изпитите като сядаха в стола на НПМГ или в някое кафе половината клас и решаваха задачи по химия.
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата. Госпожата им по история им беше предложила, който ще кандидатства с история, да идва в час и да води записки, останалите да не влизат. Госпожата по география същата работа.
Естествено най-голямо присъствие имаше в час по химия, 26 присъстващи от 26 деца в класа.
Marinadp, предлагам най-учтиво да изтриете поста си, защото хора могат да загубят работата си заради него. А не мисля, че целта Ви е такава, тъй като очевидно одобрявате описаните от Вас практики. Онези, които не са съгласни учебният процес да се случва по този начин, е редно да отправят забележките си по каналния ред: учител, класен ръководител, ръководство.

# 544
  • Мнения: 864
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата.

Не се бях сещала за този термин. Но аз по принцип съм супер задръстена и винаги съм си мислила, че основното задължение на ученика е да ходи на училище, все пак.
Отсега усещам обаче, че 12-ти клас ще е най-безсмисленото губене на време. Здраве да е, закъде да бързаме да порастват пък, като се замисли човек.

# 545
  • София
  • Мнения: 5 072
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата.

Не се бях сещала за този термин. Но аз по принцип съм супер задръстена и винаги съм си мислила, че основното задължение на ученика е да ходи на училище, все пак.
Отсега усещам обаче, че 12-ти клас ще е най-безсмисленото губене на време. Здраве да е, закъде да бързаме да порастват пък, като се замисли човек.

Първо трябва да се изяснят съществуващите практики, кое и кой  ги налага и чак тогава може да се очаква някой да се пребори с тях. Когато родители и ученици разчитат на това "свободно" време, когато учителите не успяват да се справят с дисциплината и мотивацията (това са 17-18-19 годишни младежи), не знам какво може да направи директорът.
Мнението ми е, че времето в училище трябва да се ползва пълноценно, но когато това не се случва, вече става загуба на време.

# 546
  • София
  • Мнения: 8 318
Faithy, няма смисъл да си трие поста. Ако ще уволняват някого, ще намерят информация и във вашия Joy

Не знам как ще е в бъдеще, но тази година аз лично съм освобождавака детето си от училище с бележка по домашни причини преди НВОто. Детето въпреки това ходеше в тези дни по БЕЛ, Мат и Химия... голямо освобождаване, но пак е нещо.
Същото щях да направя и в дните преди състезанието на НПМГ, забравих да напиша бележка и той трябваше да помоли за освобождаване от 3 часа - 2 математика + 1 физическо, за да се прибере по-рано, тъй като е 2 смяна, а сутринта започваше рано.
Детето не си тръгна просто (отсъствие от закъснение дори нямаше през годината) а ходи да пита, аз говорих по телефона с учителите и потвърдих думите му, че ще е на изпит, че се прибира в къщи и че аз съм там.
Познайте кой бе толерантния учител и кой му пожела успех.
... само ще подскажа, че по математика бе оформен и нямаше нужда от него, а учителя знаеше за предишната бележка, а и по математика в училище нямаше какво да научи още преди НВО...

Ако има повече дни по домашни причини, обективни или т.н., няма да има нужда да се "разболяват". Не виждам причина да не е регламентирано, щом спортистите могат да бъдат освобождавани за лагери, защо и за учещите да не може.

# 547
  • Мнения: 864
Обикновено и на нас ни се е искало повече дни да могат да отсъстват децата по основателни причини и винаги сме използвали трите дни, на които имаме право и за двамата. Но като стане въпрос за месеци отсъствия с явно фалшиви бележки, аз лично не мога да го приема за нормално.

# 548
  • Мнения: 11 900
Изглежда аз не съм в час как трябва да е. Не съм останала с впечатления много ученици да търсят чуждестранни университети, да уреждат документи и да вадят сертификати. Но и така да е, какъв е смисълът от последните два класа тогава?   

Сега в този вид 12 клас е безсмислен.
В бъдеще с новата програма, деветокласниците като станат 12 клас, ще учат само профилирана подготовка и няма да имат излишни неща в програмата.

Моята дъщеря също не е ходила в 12 клас на училище и е носила бележки (истински при това хаха). Умишлено не влизаше на история, география и философски цикъл, защото тези предмети не й трябваха при кандидатстването и тя запълваше това време с подготовка за изпитите като сядаха в стола на НПМГ или в някое кафе половината клас и решаваха задачи по химия.
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата. Госпожата им по история им беше предложила, който ще кандидатства с история, да идва в час и да води записки, останалите да не влизат. Госпожата по география същата работа.
Естествено най-голямо присъствие имаше в час по химия, 26 присъстващи от 26 деца в класа.
Като майка на завършил през последните години НПМГ- еец ми се струва,че дъщеря ви здравата ви е пуснала по пързалката!

# 549
  • Мнения: 6 924
Изглежда аз не съм в час как трябва да е. Не съм останала с впечатления много ученици да търсят чуждестранни университети, да уреждат документи и да вадят сертификати. Но и така да е, какъв е смисълът от последните два класа тогава?  

Сега в този вид 12 клас е безсмислен.
В бъдеще с новата програма, деветокласниците като станат 12 клас, ще учат само профилирана подготовка и няма да имат излишни неща в програмата.

Моята дъщеря също не е ходила в 12 клас на училище и е носила бележки (истински при това хаха). Умишлено не влизаше на история, география и философски цикъл, защото тези предмети не й трябваха при кандидатстването и тя запълваше това време с подготовка за изпитите като сядаха в стола на НПМГ или в някое кафе половината клас и решаваха задачи по химия.
Учителите в НПМГ са много толерантни и влизат в положението на децата. Госпожата им по история им беше предложила, който ще кандидатства с история, да идва в час и да води записки, останалите да не влизат. Госпожата по география същата работа.
Естествено най-голямо присъствие имаше в час по химия, 26 присъстващи от 26 деца в класа.
Като майка на завършил през последните години НПМГ- еец ми се струва,че дъщеря ви здравата ви е пуснала по пързалката!

Едва ли “се е пуснала по пързалката” след като влезе медицина с отлични оценки в Медицинския университет без никакви уроци, а само благодарение на невероятната й госпожа по химия и господин по биология, който даде всичко от себе си на децата.
Това е реалността в 12 клас в българското образование и трябва да я приемете.
Не съм казала нищо лошо, напълно обективна съм и нищо не смятам да трия. Във абсолютно всички училища е така.
Пожелавам ви децата ви да стигнат до 12 клас и ще видите, че съм абсолютно права. Дори и детето да иска да идва на училище, като в час няма никой, само ли да седи Grinning
А и не виждам нищо лошо в случващото се... На дъщеря ми в живота й който й предстои дали някога ще й потрябва какво е казал Хегел или през коя година сърбите предприели някакво въстание.
Децата си имат приоритети и за тях това беше да ги приемат в медицинския университет.

# 550
  • Мнения: 1 582

При кои учители е била по Х/Б?

# 551
  • Мнения: X
Програмата все още е налична на сайта.

marinadp, не си прочела внимателно petiaivanov по отношение на пързалката.
Не правите услуга на учителите, независимо дали написаното е вярно или не.

# 552
  • София
  • Мнения: 18 281
Дори да има голяма доза истина в това, че  учениците в 12 клас не във всички, но в много училища, се скатават от учебни занятия и си гонят целите, не мога да приема, че това става с "благословията" на толерантни учители. Имам дете, минало през 12 клас, макар и другаде. Регулярно по мейла или на родителски срещи родителите биваха подканяни да накарат децата си да ходят на училище, най- малкото от уважение, че човекът срещу тях не е заслужил да стане в 6,30,  та в 7,30 да намери макс 5-6 души в клас. В друго столично училище тази година беше инициирана проверка от РУО от родители, на които подобна безхаберност явно им беше дошла в повече. И вместо виновни да са неходещите на училище деца и подкрепящите ги родители в начинанието "фалшиво болен в името на подготовката за изпити", са го отнесли толерантните учители...Дано не правите мечешка услуга на тези в НПМГ.

Последна редакция: пт, 27 юли 2018, 08:52 от пенсионирана русалка

# 553
  • Мнения: 864
Колко беше допустимият максимален брой отсъствия, извинени и неизвинени?

# 554
  • София
  • Мнения: 18 281
Не зная как е в НПМГ, но едва ли е по-различно от другаде. За неизвинените има нива - при толкова следва забележка, при толкова следва предупреждение за преместване, при толкова - реално преместване, на върха с > 15-20 неизвинени  май стои мярката смяна на формата на обучение от дневна в самостоятелна. А за извинените едва ли има брой закован, то затова се злоупотребява. Има някакви прагове в проценти, тоест каква част от часовете през срока по даден предмет трябва да са посещавани, за да може ученикът да бъде оформен.
Безсмислен или не, 12 клас е факт и е задължение на ученика да ходи на училище.

Общи условия

Активация на акаунт