НПМГ - 2

  • 102 903
  • 785
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 024
И aз силно се нaдявaм новият директор дa е по-добър зa възходa нa училището!  Simple Smile

# 466
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте, знаете ли  дали някъде са публикувани списъци с приетите ученици към  момента по паралелки. В сайта на НПМГ за предишните години има такива списъци, но не ги виждам за тази година.

# 467
  • София
  • Мнения: 7 076
Тази година не ги публикуват.
Разлепваха списъци с класираните, на главния вход.

# 468
  • София
  • Мнения: 8 288
Тази година не ги публикуват.
Разлепваха списъци с класираните, на главния вход.
но само с кодове, няма имена - GDPR

# 469
  • Мнения: X
Абе, ... GDPR. През общия сайт на РУО-тата може да обходиш четири области поименно.
Изглежда движението на директори и врид директори между гимназиите е строго пазена тайна. И на сайта на НПМГ, и на сайта на СМГ - ни дума, ни вопъл, ни стон.

# 470
  • София
  • Мнения: 7 076
Да, а това много дразни. В крайна сметка, тези хора идват, за да служат на родителите и децата, ние плащаме заплатите им и т.н. Крайно неуважително е това отношение. Шушнат по кабинетите и в двете училища, а не смятат за необходимо да излязат с едно официално изявление. Какво чакат? Корабът да кацне обратно?
Все още се надявам, че думите "С какъвто се хванеш, такъв ще станеш" са верни и хората ще се увлечат по духът на училищата, а няма да се опитат да ги вкарат в нечий чужд, измислен калъп!

# 471
  • София
  • Мнения: 8 288
GDPR, това е като мантра, трябва да има обяснение.
Цяла учебна година попълвах всякакви декарации за публикуване на резултати от олимпиади  (математики, физики, химии, биологии, БЕЛ) и състезания. Единствено, за което бившето "наше" публикува резултат е ЕК, и то не задруго, но това го има както задължение за училищата, в които се провежда.
(Резултаите от природните науки добре, че ги има на prirodninauki, а тези от математика на РИО с имена)
Независимо, че според РИО-инструкция на любимото синеоко ДжиПи, трябва да се попъкват само ако не желаеш да се публикуват данните.
Другите училища (в които участваше малкото) и без такива декларации има информация.

# 472
  • Мнения: X
Мантрата я знам аз. Това не ми попречи с произволни номера да посетя десетки профили. Писах на журналистка от Дарик, която ме преследваше преди това за промените в НВО. Прочете го и... нищо не каза. К'во толкоз. Всеки може да разгледа класирането на децата от няколко области... Не е като да скачаш срещу МОН.

# 473
  • София
  • Мнения: 11
Може би  промените в училището ще са по-големи, отколкото  ние можем да предположим, защото на сайта на РУО София има обявени свободни места за седем учители  и един заместник-директор  в НПМГ. 

# 474
  • Мнения: 10 597
Може би  промените в училището ще са по-големи, отколкото  ние можем да предположим, защото на сайта на РУО София има обявени свободни места за седем учители  и един заместник-директор  в НПМГ. 

Е това вече е притеснително. Тази година всичките ни учители бяха страхотни, не бих искала да сменят нито един от тях.

# 475
  • Мнения: X
Еее, цял ден проверявах уж. Кога са ги пуснали? Осем са учителите. И датата е вчерашна? Айде, молим.
Така. За физиката знам. За информатиката предполагах. Зам. директор АСД не е страшно.
Обичам училището с цялото си сърце, ученикът ми също, но ще излъжа, ако кажа, че не се радвам, че ни остава само една година там.

Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 22:53 от Анонимен

# 476
  • София
  • Мнения: 7 076
Аз ще съм благодарна, ако някой се включи с преки наблюдения и впечатления, относно обучението в паралелките Софтуерни и хардуерни науки. Интересува ме, до колко е застъпена математиката, до колко децата се увличат в това, което изучават по специалните предмети, до колко е застъпено програмирането и какво е развитието и бъдещето на завършващите я. Ами, въобще всичко, за което се сетите...

# 477
  • София
  • Мнения: 7 076
9 учителя търсят.
Математика, трима по информатика, физика, география... Ужас, сериозна работа!

# 478
  • Мнения: 5 228
Това е доста притеснително, все пак не са един или двама. Интересно каква ли е причината...

# 479
  • Мнения: X
Е, сега....Предполагам, че се досещате. Но мисля, че изглежда по-страшно, отколкото е всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт