Осветление

  • 11 304
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 600
stasy-bs, благодаря много за снимките, това ми беше идея - да видя, как светят. Значи за банята наистина остава такъв тип осветление, с такива панели, доста светлина правят, само да намеря водоустойчиви. За спалнята,обаче, наистина трябва да взема по-слаби, и, може би, от тия с топло бяла светлина, че това ми идва доста бяло и доста силно. предполагам, ако панелите са по-слаби, ще е по-комфортно за очите, това ми е важно. Благодаря и за названието на марките, ще се поразровя да видя как са цените.
BigCityNights, въпрос на вкус.
 Обзаведохме  един апартамент, и взехме първите осветителни тела, дето докопахме, понеже бързахме, и сега не ми харесва, но в новото жилище гледам да изпипвам нещата. Също така си харесах и такъв вариант:

Говоря за скрита виолетова светлина. И освен скрита светлина в бяло, май ще си направя и във виолетово, защото, след като видях това, просто не мога да устоя на това виолетовото. stasy-bs, Вие каква скрита светлина и къде ще правите? Бих се радвала да споделяте опита си и относно това Simple Smile

# 16
  • Бургас, София
  • Мнения: 216
Как може да слагате вкъщи крушки светещи на 4000 келвинградуса? Все едно си в офис. Ужас...
За Вас може да е ужас, но жилището е мое и е важно на мен как ми е. Страшно доволна съм, че избрахме тези. Писанало ми е от жълта мъждукаща светлина, на която не може да се прочете един ред текст. Не е като в офис, там се слага над 5000 келвина, както съм споменала по-горе вече.
В магазина ми пуснаха панелите и свалиха щорите, за да видя как светят и да си избера. Изборът ми не беше никак случаен, а доста информиран. Хората в магазина също препоръчаха тези.
Asmegin, опит със скритата светлина реално още нямам Laughing Смятаме да сложим в хола, но още не сме го измислили. Имаме няколко идеи и едната е както сте показзаяли в джобове по тавана. Но все още не сме го започнали и сме си дали повече време за размисъл. След голямото бързане по по-необходимите стаи, имам нужда от забавяне на темпото.
А тези приятели, които имат от V-Tac панелите имат скрита виолетова над кухнята, трапезарията и хола. Стаята е цялата в бяло - бели стени, бели мебели, под, всичко. Става доста интересно, мебелите отразяват много ефектно и прилича на нощно заведение на плажа. Поне на мен такова усещане ми оставя. Но е по-скоро по поводи, не е комфортно да гледаш тв примерно на тази светлина. Аз за хола търся усещане релакс, а тази студена виолетова светлина ми е повече за парита.

# 17
  • Мнения: 1 354
Много полезна тема! Аз гледам опънати тавани, но нещо по-семпло с оглед, че все ще се нацвъка с елементи наоколо.
Идеи:

https://cdn.bg-mamma.com/bUul/35425886_029523e1[/img]]

Последното е за коридор

# 18
  • Мнения: 252
И аз пак да се включа. Приключих с таваните и мога да споделя мнение вече. Първо си взех лед панели за вграждане за всички стаи, неутрална светлина(дневна светлина и казват навсякъде) 4000K. Направих таван с вата и свалих някъде 7,8 см нивото. Сложихме тези панели, но въобще не ми допаднаха, като легнах в спалнята или на дивана в хола и ми вадеха очите. Разбрах че не са моето осветление и минах на добрите стари абажури просто такива които са по прибрани към тавана. Сега си стоят нови в кутийките и не мога да ги използвам никъде. За мен тези лед панели са за помещения с големи пространства и с високи тавани.
Но пак казвам това си е моето мнение има хора на които много им допадат.

# 19
  • Мнения: 1 600
stasy-bs , благодаря за още една идея, това за затъмняването на стаята при избора на осветителни тела. Не ми е хрумвало досега. Относно скритата виолетова светлина - мислех си и аз, че ако мебелите са в бяло, от онези, с гланцово покритие, ще е много ефектно. Аз лично не си представям още, за какво ми е тази виолетовата светлина Smile, наистина си мислех за гледане на ТВ, или когато се храним вечер, но ще видим. Исках такава и в спалня да направим, но там ще правим гладък окачен таван, плюс ще има ъглова спалня с надстройка, която ще се прави догодина може би, и която ще е плътно до тавана (не искам да правя нещо високо, а после да катеря и да бърша прах, че както съм 1,57, за всичко ми трябва стълба), и е адски трудно без да знаем размерите на всичките надстройки и гардероби да направим същото таванче, като в хола. Затова ще си избия мерака за виолетовото в хола, а пък там ще видим, кога да я пускам:laughing: А относно скритата светлина при Вас - не бързайте, че от опит знам, като се бърза, после все нещо не се харесва. Ако направите нещо, споделяйте, аз следя тема, любопитно ми е да видя резултата Simple Smile
Magnifique, аз тъкмо по-горе бях публикувала снимката на кухнята, с едни Г-образни светещи панели, та съм в чуденка какви са, защото много ми хареса. stasy-bs изказа догадката, че са лед ленти, покрити с разсейвател, та сега Вашите снимки - говоря за втората - май го подтвърждават. Ще си я запазя, че имам мерак за подобно нещо в коридора със сигурност.
mariq2424, вадиха Ви очите, защото са били силни? Аз колкото и да не искам нещо да виси от таваните, за детската, може би, ще се наложи да търся някакъв прибран абажур. Не знам, дали вградената светлина би била удачна там. А Вие имате ли желание да споделите с нас снимките, как са се получили таваните със абажурите? Нашите също ще са на 8 см приблизително от тавана, плюс и изолация на пода и паркет,  та си мисля че съвсем ще "се изяде" височината на стаята. При това положение, малко ми е трудно да си представя, как висящите абажури ще сидят хубаво.

# 20
  • Мнения: 384
Здравейте, интересува ме мога ли да закрепя лунички на вече измазан таван (има 5 см. фибран) или трябва да се слага гипсокартон. И като цяло какво е най-подходящо за кухня (размери 3,30 на 1,20)

# 21
  • FMSTEREO
  • Мнения: 79
Здрасти на всички ще си позволя да ползвам темата ,за да не отварям нова , моля дайте идеи за соларни лампи ,кои са надеждни с едно зареждане колко издържат колко време е работоспобноста в смисъл докато изгорят  марки модели ако не може тук публично , ми пишете на лични съобщения , мисл,я да пробвам да си заменя поне домашното осветление на части и накрая изцяло , сега съм на едни икономични крушки 10 вата са по сила но светят като за 80 вата . благодаря !

# 22
  • Мнения: 40 924
Здравейте, интересува ме мога ли да закрепя лунички на вече измазан таван (има 5 см. фибран) или трябва да се слага гипсокартон. И като цяло какво е най-подходящо за кухня (размери 3,30 на 1,20)

Да закрепиш можеш някак си, но за да светят трябва да се прокарат жици до всяка луничка и не ми е ясно как ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт