Ваканционна на мамите от ИБ

  • 34 706
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 410
Ах, тази Лия...

Моме - не знам дали ще те успокои, но тази вечер случайно разбрах, че детето на една приятелка на 4г и 9м все още отказва да си каже за акото и му слагат памперс за навън. Не посмях да попитам как стои въпросът с памперса за сън.

# 46
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 11 043
Мецо - педиатърката ми каза да продължавам с Вигантола по 1 капка, защото аз много го пазя от слънцето заради фотоконюктивита. Имай предвид, че се сещам през ден-два за него и давам направо 2 капки. Случва се и по цяла седмица да не давам. Той не пие АМ и отказва кашите, така че няма храна, в която да има добавен вит. Д и да се притеснявам от предозиране.
ти прочети листовката на вигантола специално и пак ела да ми кажеш, че няма .. освен това колкото и да го пазиш лятното слънце си казва думата ..
Сигме не се ядосвай, по-добре, че е имитация, отколкото реален проблем ..

# 47
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
sigma знаех си, големи са манипулатори... не се впечатлявай, защото ще продължи още по-настоятелно... знам колко е дразнещо и неприятно за теб, но тя го прави като реакция на нещо, защото си мисли че няма влияние над теб и по този начин проверява... говорих с психолог тогава като ми правеше номера Ема, Та тя ме успокои, че ще премине и ме трябва да й дам време, за да свикне със ситуацията и да не съм рязка... Hug
Mometo* важното е, че имаш помощ и се справяте... за памперса - при нас Ема пожела и за дневния и за нощния, дори бях върнала нощния след като се напишкваше доста... ще стане Hug

# 48
  • Сливен
  • Мнения: 2 787
Сигме, знам че се ядосваш за инатите на Лия и прищявките и, но и аз като другите се радвам много, че и няма нищо. Ивайла например като иска да привлече внимание почва да говори по бебешки, много ме нерви и правя по сто пъти забележки. Нерви ме, защото говори изключително добре от много малка и сега да тръгне да ми се лигави  ooooh!
Моме, и аз бих върнала нощния памперс.
На Тео вече от втора седмица нощния памперс е сух, а на обяд въобще не му слагам - направо ме изуми това дете, колко бързо се научи. От първите две деца разбрах, че няма смисъл от ранното приучаване към гърне и реших, че него няма да го слагам рано. Но и той ми е много изпълнителен и много разбран.
Хубав ден на всички  Hug

Последна редакция: пт, 21 юли 2017, 08:54 от roxanna

# 49
  • Северозапада
  • Мнения: 5 934
Рокси, вие обратно но общоприетото - момчетата кротки и изпълнителни, момичето - щуро за двама Smile
Сигма сигурно знае, че колкото повече се ядосва, толкова повече Лия ще прави номера, но понякога не се издържа.
Моме, вашето ежедневие ме умори само докато те чета. Кога успяваш и да готвиш между активностите 😰

# 50
  • Мнения: 12 569
Ще го върна нощния, благодаря ви  Hug Но имам чувството, че аз ако не го подтикна, може да си седи с памперс до гимназията. В този ред на мисли, вчера си размишлявах - как няма да са ми енергични и вироглави децата - това са двете ми най-борбени ембриончета  Heart Eyes Нали върнахме и двата пъти по 2 ембриона, и двата пъти само по едно се имплантира и износи - ами ето ги упоритите момчета на мама  Mr. Green И наистина всеки ден благодаря, че има кой да ми помага, че инак съм жива загинала  Laughing Вчера свеки говори на малкото - "Ама ти си още по-отворен и от батко си бе, баба!!!" - много бърбори в момента по бебешки, обяснява си се, даже и физиономиите прави с вдигане и бърчене на вежди, много е сладък. И само пълзи след нас, особено вечер като сме си всички вкъщи, само някой да мръдне извън хола, примък-примък. А пък пълзенето му е като на жабче - седнал на пода, ръцете пред кръстосаните крака, и се извлачва само на тях. Идва до теб и почва да те щипе по краката, което е знак да го хванеш за ръце, за да ходи, а тръгне ли, само топките гони и рита  Laughing Отплеснах се.
Арвенче, постоянно те мисля, че за мен си майка-героиня - и с дете със силен характер се справяш, и учиш, изпити взимаш, и то много тежка специалност! Та само да посмее някой нещо да ти каже....
Така де, може да не успявам да пиша, но размишлявам върху това, което споделяте Simple Smile

# 51
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Аз пък си мисля, че сам ще се откаже от нощния... Wink

# 52
  • NE
  • Мнения: 11 005
Аз също съм в дилема дали не пробвам без нощен памперс, иначе през деня го махнах доста лесно. Както ММ казва, неочаквано добре се получи. Мислях, че ще е голяма драма.
Нямам време да ви следя. Подобна е програмата на Момето, с изключение че оставям бебето само на майка ми и то преди обяд. ММ не може да си дойде на себе си от бачкане, ама много ме дразни това.
Ние ходихме на консултация при една доцентка във Варна - детски гастроентеролог и смята, че имаме хранителен проблем. За целта ще ни приеме 3 дни в болница и ще правим 1 млн. изследвания. Отделно още толкова за хранителни алергии и тежки метали. Честно си признавам, че съм малко в тих ужас какво се случва.
За да не помислите, че съм много свободна и двамата от днес са ми с Т. Какъв вирус пак лепнаха, бебето е с разтройство. На Вилито давам иинфлуцид, на бебето - Биозин. Честно вече забравям и кой какво е пил, колко и кога. А за сън не ми говорене. Вече не помня кога спах.

# 53
  • Мнения: 2 022
Оф,  Феичка....бързо да преминете през това предизвикателство и дано нищо да ви няма.
Моме, още малко като издържиш - да отрасне бебо още малко и ще ти е рахат, щото ще си играят заедно. Само търпение. После чак ще ти у скучно...ще видиш. Дръж се - не остана!  Hug
Сигме, радвам се че Лия е ОК. И как ме изумява това дете със изобретателност.... да си измислиш прозявки  Thinking  А кви тежки думи ти е изрекла, чак ми стана мъчно...аз сигурно бих ревнала. Някой да не и говори нещо против теб?
Арвен, все си мисля че аз на твое място не бих се справила с толкоз много неща.... Та само мога да кажа: евала ти!  ooooh!
Мецко,  Hug Heart Eyes

Ние сме добре - играем, забавляваме се. Толкова ми е хубаво така неработеща и по цял ден с детето, че ще ми липсва после този живот. И за да не сме съвсем айляк, почнахме да подготвяме РД.

# 54
  • shumen
  • Мнения: 22 177
Цвете,да се оправят скоро децата.
Моме,издръж още малко и ще си дойдат нещата на място.
Сигме,ах,колко е изобретателна Лия.А за думите и Дени ми казва понякога и ми става гадно,но стискам зъби и премълчавам.Ето сега вече от месец как идва баща му и направи панаир и си тръгна не се е обаждал и Дени взе да пита за него.На мен ми е гадно,но няма как да го отдалеча от него.
Ние утре рано заминаваме за 2 дни на море на Кранево с още едно приятелско семейство.Надявам се да си изкараме хубаво и детето да остане доволно.

# 55
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Фея при Димитрова ли? Защото ако е тя, точно на няколко познати същите неща беше казала... вярно е, че мн проблеми идват от храносмилателната система, но чак пък всички едно и също...  вс ще е наред Hug

# 56
  • NE
  • Мнения: 11 005
Бени При доц. Георгиева във Варна. Има малко по-широк подход с такива деца, но ще видим. Имам едно тайно чувство за опитно зайче.
Кажете как да отпуша нос? Хърка, нищо не излиза, но не може да диша и спи. Капвам Виброцил, ама все едно нищо не му правя, а такъв сопол досега ненсъм борила.
Бебето рева половината нощ, а другата - брат му.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 25 901
Флауър,
чий нос? За големия Назик кидс. За малкия евентуално капки с адреналин.
момичета, и аз окъсах с прещипан/възпален нерв на врата! От няколко дни ме наболяваше, основно вечер и снощи изведнъж ме заболя много, като легна не мога да се надигна, отива към дясната ръка и тя изтръпва Tired Поспаланче, ти имаше скоро такъв проблем, как се лекуваше? Засега пия Бевит и Миг 400 и мажа с Репарил гел...

# 58
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 410
Ох, Фейче, бързо оздравяване на момчетата и дано изследванията да са наред!

Месечинке - иди на невролог да те видят. На баща ми му бяха изписали някакво ветеринарно мазило като го беше стегнала дисковата херния.

На мен изненадващо вчера ми дойде цикъла, първи след раждането. На 7-ми бях на преглед и лигавицата беше тънка, та не очаквах да е скоро. За сега върви леко, пу-пу!

# 59
  • Варна
  • Мнения: 25 901
Пънче,
на невролог по-рано от вторник - сряда няма как да ида... Затова питам за нещо за спешна помощ така да се каже. Засега не е мега зле, но... Сутринта не можех да се пресегна за лъжица от сушилника Shocked
МЦ след раждането ми стана супер безболезнен, преди това първите ден-два доста ме болеше коремът.

Общи условия

Активация на акаунт