Летните ни местенца за релакс - да си покажем терасите :) - тема 4

  • 81 762
  • 463
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 9 877
Не ти трябва аспиратор на терасата. Simple Smile нали е тераса

# 331
  • Мнения: 6 299

Да ви покажа една хубава тераска на вила, в която съм в момента


# 332
  • София
  • Мнения: 1 678
Привет, включвам се в темата, като се надявам за идеи как да преобразя една много напечена тераса в приятно местенце за релакс и детска игра. Пече я от сутрин до вечер, сложили сме тенти, които явно не са решение, защото почти през нито един период на деня терасата не е в сянка Simple Smile Сравнително голяма е и не особено практична, представлява правоъгълник 150 см на около 8 метра дължина и в единия край има един уширен квадрад 220/220 см. Квадратчето мислим да е с маса и столове, в единия край на дългата част засега сме планирали пясъчник (още се чудя дали да слагаме пясък, да не вземат да се запушат сифоните (някой има ли опит?) - мисля да сложим някаква подложка отдолу + ваничка с вода. Та, предложения за някакви други детски съоръжения? Може би трябва да измисля тема за терасата и около това да се завъртят нещата.. Сега ще върна да чета назад..

П.П. Също, знаете ли кои растения биха издържали на такова слънцегреене?

Последна редакция: пн, 06 авг 2018, 11:25 от jenn_kata

# 333
  • Мнения: 1 787
Кактуси, лавандула, може някоя и друга палма, която да зимува вътре.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 678
Кактуси, лавандула, може някоя и друга палма, която да зимува вътре.

Идеята с лавандулата ми хареса, ще проуча въпроса Simple Smile

# 335
  • Мнения: 1 787
Тя е супер издръжлива, дори изисква постоянно слънцегреене, защото засенчването не й се отразява добре. Не се полива често, а пък колко е красива, кичеста и ароматна, това май всички го знаем. Simple Smile

# 336
  • Мнения: 9 877
само да не вземете да сложите пързалка и нещо, по което детето да се катери. Много ме е страх да не падне.
Пясъчникът е отлична идея, ако имате от онези детски кухни - и момиченца, и момчеца, са луди по тях. Има и детски палатки - които вътре си ги подреждат като къщички и се забавляват.

# 337
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Кактуси, лавандула, може някоя и друга палма, която да зимува вътре.

Идеята с лавандулата ми хареса, ще проуча въпроса Simple Smile
също маслинено дръвче, розмарин. На моите най-много им харесва като ги пече. Растат като луди. Само искат и поливане по-обилно, особено розмарина.

# 338
  • София
  • Мнения: 1 678
Кактуси, лавандула, може някоя и друга палма, която да зимува вътре.

Идеята с лавандулата ми хареса, ще проуча въпроса Simple Smile
също маслинено дръвче, розмарин. На моите най-много им харесва като ги пече. Растат като луди. Само искат и поливане по-обилно, особено розмарина.

Представих си маслинено дръвче! Зариби ме! Как ли мога да се сдобия? Сигурно трябва голяма саксия? Зимата? Дали измръзват лесно?

# 339
  • In transit
  • Мнения: 11 826
Кактуси, лавандула, може някоя и друга палма, която да зимува вътре.

Идеята с лавандулата ми хареса, ще проуча въпроса Simple Smile
също маслинено дръвче, розмарин. На моите най-много им харесва като ги пече. Растат като луди. Само искат и поливане по-обилно, особено розмарина.

Представих си маслинено дръвче! Зариби ме! Как ли мога да се сдобия? Сигурно трябва голяма саксия? Зимата? Дали измръзват лесно?
Моето го купих от Лидл преди два месеца. Пресадих го в глинена саксия ( от Джъмбо/Практикер) около 20см диаметър. Държа го на ЮИ тераса на най-слънчевото място. Само поливам редовно. Порастна с около 10 см за тия два месеца. За зимата още не мога да кажа, но мисля, ако завали сняг да го сложа на остъклената тераса.

тук се вижда в дъното вляво.

а тук е преди 2 месеца като го купих.

# 340
  • София
  • Мнения: 1 678
Хмм като си го представях беше вече пораснало Smile

# 341
  • Мнения: 797
Привет мадами! Ох, Фаталинка, много ми хареса тази тераса. Точно за такова облицоване с дърво съм си мечтала ама трябва да имам мъж  айляк (моя работи много и няма време за такива подробности) в семейството да го лъска, чисти, маже с лак.
Ето справка за моята тераса. Два месеца и нагоре минаха сега тепърва ще монтираме въпросната дограма, все още съжалявам за това че нямах пари вън да е дъряесен светъл тон. Ще в бяла, навътре ще са дървесни. Първо ми загубиха два пъти номера после не мога да намеря майстор да ми изолира желязото на терасата. Казват че е най-добре с вата и отгоре с итонг мисля, 5 см да се изолира желязната ограда.

Моля ви давайте ми някакви идеи в снимки че направо полудях.

Искам да облицовам цялата тераса в плочки или гранитогрес, или поне половината височина от стеничките, защото ми е омръзнало да гледам грозни замазки и да мажа с латекс!
Споделете някакъв гранитогрес тип светло дърво неполиран и не лъщящ, ако може да е с равна повърхност, да имитира някаква от тези красивите мозайки, нагоре също дайте идея какво да слагам. Ще стане ли прекалено грозно ако направя цялата тераса с гранитогрес? То е по-добре да е с дърво, но нямам тази възможност всяка година да го дооправям и лакирам. За цветове на плочките съм избрала два цвята. Светло средно наситено тревисто зелено или фуксия с акценти в аксесоарите лилаво тъмно и оранж. Трябват ми спешно идеи. Не искам да боядисвам и стени. Моя половин пък мърмори и казва че ако го налепим отвсякъде с гранитогрес ще заприлича на баня....ама искам да е чисто, какво има на плочките, само забърсваш и си готова. Аз искам да има и барбекю или обикновена ел скара на терасата плюс разтегаемо фотьойл 70 см широко, което става на легло стол плюс маса, няколко саксии с подправки и това е. Изобщо се оказва че като изолираме вътре ще загубя сигурно половин метър от дължината.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 09:17 от Blagoslovena

# 342
  • Мнения: 6 299
Привет мадами! Ох, Фаталинка, много ми хареса тази тераса. Точно за такова облицоване с дърво съм си мечтала ама трябва да имам мъж  айляк (моя работи много и няма време за такива подробности) в семейството да го лъска, чисти, маже с лак.
Ето справка за моята тераса. Два месеца и нагоре минаха сега тепърва ще монтираме въпросната дограма, все още съжалявам за това че нямах пари вън да е дъряесен светъл тон. Ще в бяла, навътре ще са дървесни. Първо ми загубиха два пъти номера после не мога да намеря майстор да ми изолира желязото на терасата. Казват че е най-добре с вата и отгоре с итонг мисля, 5 см да се изолира желязната ограда.

Моля ви давайте ми някакви идеи в снимки че направо полудях.

Искам да облицовам цялата тераса в плочки или гранитогрес, или поне половината височина от стеничките, защото ми е омръзнало да гледам грозни замазки и да мажа с латекс!
Споделете някакъв гранитогрес тип светло дърво неполиран и не лъщящ, ако може да е с равна повърхност, да имитира някаква от тези красивите мозайки, нагоре също дайте идея какво да слагам. Ще стане ли прекалено грозно ако направя цялата тераса с гранитогрес? То е по-добре да е с дърво, но нямам тази възможност всяка година да го дооправям и лакирам. За цветове на плочките съм избрала два цвята. Светло средно наситено тревисто зелено или фуксия с акценти в аксесоарите лилаво тъмно и оранж. Трябват ми спешно идеи. Не искам да боядисвам и стени. Моя половин пък мърмори и казва че ако го налепим отвсякъде с гранитогрес ще заприлича на баня....ама искам да е чисто, какво има на плочките, само забърсваш и си готова. Аз искам да има и барбекю или обикновена ел скара на терасата плюс разтегаемо фотьойл 70 см широко, което става на легло стол плюс маса, няколко саксии с подправки и това е. Изобщо се оказва че като изолираме вътре ще загубя сигурно половин метър от дължината.
Ами тази тераса по-горе е с гранитогрес, който е като рустикова мозайка.
Ето нещо такова е само, че още по пъстро. https://www.keramo-bg.com/plochki-za-kuhni

# 343
  • In transit
  • Мнения: 11 826
В края на лятото...то есен стана вече всъщностт да покажа и моята тераса. Още е в работен вид, другото лято ще претърпи промени, но и така си ни радва много. 



Това е билковата ми градинка.

# 344
  • Мнения: 6 299
Много свежа и спретната тераска. Продължавай в същия дух. Цветятя са ти разкошни!

Общи условия

Активация на акаунт