Дали мога да пътувам в 8 месец?

  • 1 448
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 426
 Ако нямаш проблемна бременност не е проблем!Аз също доста си пътувах от София до Търново и то с влак,но поне литър вода изпивах!Ако сте кола правете почивки,за да се раздвижиш малко!Успех и весело изкарване!  bouquet

# 16
  • Мнения: 292
Разбира се, аз бях на море в 8-ия месец, въпреки, че имах леки контракции и т.н. и пиех (май магнерот?), лекаря ми даде за всеки случай още някакви хапчета, които пиех в деня преди пътуването, в деня на пътуването и на следващия ден. Чувствах се прекрасно и докато бях там, забравих всички болежки Wink

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
на мен доктора ми забрани още в 6-ти месец,не 4е го послушах... ама...

# 18
  • Мнения: 619
смятам,че ако се чувстваш добре можеш да пътуваш.посъветвай се все пак с док,ама моята специално винаги ме е насърчавала да пътувам.

# 19
  • Мнения: 127
Ако не ти е изрично забранено от докито, не виждам причина да не пътуваш. Аз не съм спирала, а вече съм накрая. Приятно изкарване.

# 20
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз в 7 месец бях на море, а в 8-на планина. До последно пътувах на разстояния 100-150 км и не съм имала проблем. Само спирай за почивка на всеки час и се разхождай около колата.
Леко раждане!

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 82
Благодаря за отговорите!  Hug На мен много ми се ходи,но сега татито се опъва-било го страх за бебо!!!
Ако бебко е мн. едър по-добре не рискувай! Или спирайте мммммноооого често.Успех
А защо?Да по принцип растем големи-2 седмици напред.

# 22
  • Мнения: 648
Пътувай, бре, щом ти е лека бременността Peace
По- добре, отколкото да висиш на едно място Grinning
Аз лично много път минах, до като бях бременна Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 6 260
На мен ми беше забранено да пътувам цялата бременност, но дори и да не беше така, надали щях да се дигна нанякъде в 8-ия месец. Най-добре питай доктора си, иначе наистина всеки си решава сам.  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 2 040
Щом имаш лека бременност - няма проблеми ..   Grinning
И аз в края на 8 месец ходих през Монтана, та чак в Берковица ...  Peace

# 25
  • Мнения: 3 929
Red heart, свекърва ми ми беше казала, че най-рисков бил 8-я месец от бременността, защото плодът бил недоразвит. Можело да родиш в 7-я месец, но в 8-я бебетата умирали, което не е вярно. Аз също пътувах в края на 8-я месец на 550 км от София, чувствах се отлично. А имах един спонтанен аборт и един кръвоизлив преди това и бременността ми се водеше патологична. Страшното е, ако вземеш да раждаш по пътя, да не се ошашкате. Прецени сама, дали си способна да издържиш това разстояние. Зависи ти как се чувстваш.

# 26
  • Мнения: 4 362
Здравейте!
В края на месеца сме канени на сватба,но тя е чак в Монтана което означава най-малко 300км в едната посока и още толкова обратно!!Аз тогава ще съм в 8 месец.Дали няма да ми се отрази зле,по-точно на бебо?Досега не съм имала проблеми с бременността.

Ако ти е безпроблемна бременността тоест нямаш оплаквания и не получаваш контракции и не ти е забранено от лекар пътуването значи няма как во да се чудиш  Wink само си нагласяш седалката малко по в полу легнало положение да ти е по удобно  Grinning
Аз през цялата си бременност ходех напред назад с колата  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 284
няма проблеми да пътуваш само че ще си в напреднала бременост и не се знае може и в Монтана да родиш  bouquet

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей!!!! Grinning
Според мен трябва да говориш с лекаря ти.Той ще ти каже наи-добре.Аз ще ходя на море в 7 и половина(да чукам на дърво всичко да е ок)и моят лекар ми разреши,като не трябва да забравям все пак,че съм бременна. Peace
Успех!!!!

# 29
  • Мнения: 1 107
Ако много държиш - пътувай, но си вземи документите за раждане  Wink
Имам две приятелки, които родиха в осмия месец при перфектна бременност  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт