Продажбите в ОЛХ законни ли са?

  • 8 989
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 439
Лично предаване на стоката. И съответно на срещата се извършва плащането, без куриери.


О, но тогава се ограничаваш само с един регион.
Също така не мога да осмисля колко продажби ще направя ако търча със стока под мишница из града...

# 16
  • Мнения: 46 573
За големите градове не е толкова страшно, ще си имат доста купувачи.
Но и не мисля, че правят кой знае какъв оборот, нито търчат, казват ела еди къде си и само излизат да го предадат.
Абе ще си намерят начин. А всичко може да се пресече още като просто не се активира обявата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 309
За мен продажбите в OLX са също толкова легални/нелегални, колкото тези във Фейсбук. Всъщност зависи от това, дали отсрещната страна ще пусне документ за продажбата. Аз през Фейсбук три доставки имах миналия месец, две от тях нямаха касови бележки. Пускат фишчета някакви, но не и фискален бон. В този смисъл като потребител, имам ли права, ако поръчам през OLX?

# 18
  • Мнения: 19 041
За мен продажбите в OLX са също толкова легални/нелегални, колкото тези във Фейсбук. Всъщност зависи от това, дали отсрещната страна ще пусне документ за продажбата. Аз през Фейсбук три доставки имах миналия месец, две от тях нямаха касови бележки. Пускат фишчета някакви, но не и фискален бон. В този смисъл като потребител, имам ли права, ако поръчам през OLX?

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarante … urns/index_bg.htm

Ако сте купили стока или услуга онлайн или извън магазин (по телефона, с поръчка по пощата, от амбулантен търговец), също имате право да отмените покупката и да я върнете в рамките на 14 дни по каквато и да е причина и без да е необходимо да се обосновавате.


Не ми е ясно обаче кой реално може да контролира една такава продажба...

Общи условия

Активация на акаунт