Майчинството счетоводно-74

  • 48 858
  • 763
  •   1
Отговори
# 60
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 395
Здравейте,
Имам въпрос относно осигуряването повреме на 45-дневния болничен и останалите дни в отпуск до навършването на 2г. - работодателя плаща ли социални осигуровки за целия период или само здравни и здравните на брутната заплата ли се изчисляват? Само здравни върху 460 лева, в момента. И още нещо.. Ако фирмата фалира / приключи работа повреме на майчинството ми, то това ще се отрази ли по някакъв начин на мен? - Ако по някаква причина се прекрати договорът ти, то няма да имаш право на отпуск за гледане на дете до 2 год. възраст.
Благодаря предварително!

Здравейте, от 2 юни съм в майчинство от 135 до 410 ден. Имам платен един ден за юни от изравнителния болничен и до сега нищо
Здравейте, от 2 юни съм в майчинство от 135 до 410 ден. Имам платен един ден за юни от изравнителния болничен и до сега нищо повече.
 Възможно ли е такъв голям период без да има плащане и кога мога да се надявам на такова?


Декларацията кога е подадена при работодателя? През юни ли? Ако е тогава, то е трябвало до 10.07. работодателят да представи данни в НОИ. До сега би следвало да има плащане за м.06. Пишете един мейл до НОИ.

# 61
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте!
Днес е 10-ти ден от представен болничен лист от работодател за месец юни, а още няма превод. Как да разбера дали няма някакъв проблем?

Трябва да минат 10 работни дни. Hands V

На 20-ти е представен, днес е десетия ден.
Вземи си ПИК и го следи. Срокът на работодателя да го предаде в НОИ е 10.08.. От датата на подаване в НОИ изплащането става в рамките на 10 работни дни.

# 62
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, от 2 юни съм в майчинство от 135 до 410 ден. Имам платен един ден за юни от изравнителния болничен и до сега нищо повече.
 Възможно ли е такъв голям период без да има плащане и кога мога да се надявам на такова?
За юли би следвало да ти изплатят обезщетението в началото на август, вероятно вчера...провери ли дали имаш вече плащане?
Отново пиша, извадете си ПИК и си следете датите за плащане, има опция и за изпращане на мейл или смс. Обикновено го правят предишния ден.

# 63
  • Мнения: 719
А къде се гледат тези дати? Аз влизам на едно място, където виждам подадените болнични. А там където можеш да видиш за постъпили плащания, страницата не ми зарежда изобщо.

# 64
  • Мнения: 259
А къде се гледат тези дати? Аз влизам на едно място, където виждам подадените болнични. А там където можеш да видиш за постъпили плащания, страницата не ми зарежда изобщо.
https://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/

# 65
  • Мнения: 719
Радостина, точно тази страница не ми се отваря. Като въведа ЕГН и ПИК и забива. На теб зарежда ли ти?

# 66
  • Мнения: 259
Радостина, точно тази страница не ми се отваря. Като въведа ЕГН и ПИК и забива. На теб зарежда ли ти?
Да, преди 10 мин. влязох.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 63
Здравейте, от 2 юни съм в майчинство от 135 до 410 ден. Имам платен един ден за юни от изравнителния болничен и до сега нищо повече.
 Възможно ли е такъв голям период без да има плащане и кога мога да се надявам на такова?
За юли би следвало да ти изплатят обезщетението в началото на август, вероятно вчера...провери ли дали имаш вече плащане?
Отново пиша, извадете си ПИК и си следете датите за плащане, има опция и за изпращане на мейл или смс. Обикновено го правят предишния ден.
Имам ПИК и следя всичко. За юни нямам все още, камо ли пък за юли.

# 68
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
Имам ПИК и следя всичко. За юни нямам все още, камо ли пък за юли.

Определено има проблем с документите ти, за да нямаш превод.Пиши мейл на НОИ с твоите данни, за да проверят и да ти кажат какъв е проблема.
Питай в счетоводството също да си проверят дали всичко е подадено коректно.

# 69
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
massari
Имаш подадена декларация за периода 135-410 дни нали?
Иначе както е казала pantera, пиши в НОИ.

# 70
  • Мнения: 94
Здравейте,

Извинявам се предварително, но бих искала да Ви помоля за разяснение относно застъпването на майчинства,и обезщетението за 2ро дете и по-конкретно следния случай.
В момента съм в отпуск за отглеждане на дете (1вата година) и ми предстои да се върна на работа през декември.
Планираме братче/сестриче на бебо, но не ми става ясно съгласно  този чл.49 ал.2 от КСО, кой би бил по-благоприятния вариант за мен.
Да се върна на работа след 1вата година, за да се запази досегашния ми осигурителен доход и тогава да се надяваме на бременеене (т.е. нова бременност след като съм се върнала на ранота) или да се застъпи дай Боже бъдеща бременност с връщането ми на работа (т.е. вече бременна да се върна на работа)? Може би и аз не успявам да го формулирам точно Embarassed Blush
Да уточня, че се налага да се върна след 1вата година (т.е. нямам вариант да използвам 2рата година за гледане на дете).

Благодаря предварително за съдействието Simple Smile

# 71
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 395
Щом имате само планове за нова бременност нищо не може да се каже със сигурност. Но, ако се върнеш след изтичането на 410 дни, то няма да имаш намаление на осиг. доход.

# 72
  • Мнения: 112
Момичета, може ли някой да ми каже колко точно дни е платеното майчинство от началото на 45- дневния болничен преди раждането до края на първата година на детето?

# 73
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 029
410 дни

# 74
  • Мнения: 166
Здравейте ако след майчинство пойскам да ме съкратят и да се запиша в борсата колко ще получавам?

Общи условия

Активация на акаунт