Майчинството счетоводно-74

  • 48 914
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 25 795
За да си със статут на самотна майка, мисля че не трябва детето да е припознато.
Колко мъже са припознали децата, но не живеят с майката и нямат брак...тези жени с какъв статут са? newsm78

# 721
  • Мнения: 13 082
Незнам. Но ако се водят самотни, значи че и аз се водя. С ММ не сме на един адрес, по простата причина, че живеем на квартира. Детето е припознато. Имам близки счетоводителки и щяха да ми кажат ако ми се полагаше някаква помощ при това положение. 

# 722
  • Мнения: 25 795
Незнам. Но ако се водят самотни, значи че и аз се водя. С ММ не сме на един адрес, по простата причина, че живеем на квартира. Детето е припознато. Имам близки счетоводителки и щяха да ми кажат ако ми се полагаше някаква помощ при това положение. 
Ами там е работата, че няма такива помощи. Освен детските, за които вече писахме че се взимат доходите. Но ако ти се наложи за нещо да се водиш самотна майка, можеш, щом не сте на един адрес. Peace

# 723
  • Мнения: 592
От друггата страна са всички майки чийто мъже са ги напуснали заради любовници и не дават развод заради подялба на имущество. Определението за самотен родител е в допълнителните разпоредби на зсп
"(доп. - ДВ, бр. 54 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 89 от 2016 г., в сила от 11.11.2016 г.) "Родител, отглеждащ сам дете/деца" е лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда сам деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст."
Но в случая детето е припознато, а живеете на различни адреси, то в този случай на майката се полага издръжка за детето ( което също ще се смята за доход ).... И става наистина много сложно, само човек с правно образование може да каже точно или друг който е минал по този път, дали няма в по- голям филм да се забъркаш.

# 724
  • Мнения: 13 082
Да, можех да подам документи поне за детските, но честно казано не ми се занимава. А и вече и тях не мога да ги взимам благодарение на “високия ми доход”. Тези с неприпознатите деца обаче имат разни облаги, например за ДГ. В София е голям проблем това с градините и не се и съмнявам, че много майки умишлено записват децата си на свое име само заради това.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 415
Имам въпрос. Терминът ми се пада на 13.02. Т.е 45 дневния болничен трябва да е от 30.12(събота). АГто ми съответно не е на работа през почивните дни. Възможно ли е този болничен да се извади със задна/предна дата - например 29.12 или 02.01?

# 726
  • Мнения: 25 795
Имам въпрос. Терминът ми се пада на 13.02. Т.е 45 дневния болничен трябва да е от 30.12(събота). АГто ми съответно не е на работа през почивните дни. Възможно ли е този болничен да се извади със задна/предна дата - например 29.12 или 02.01?
Може със задна дата, на мен 45 дневния ми започва на 22/12, моята лекарка не работи тогава, каза че ще ми го даде след НГ, и без това срока за представяне на болничния е 10-то число.

# 727
  • София
  • Мнения: 522
Възможно ли е този болничен да се извади със задна/предна дата - например 29.12 или 02.01?
Да, моя трябва да почне на 28.12, АГ ме вика на 03.01.

Относно самотните майки, имам приятелка при която бащата не припознава детето (въпреки че живеят заедно) за да може да взима помощи за отопление зимата и разни други. Ако бащата го припознае майката може да го осъди за издръжка, но няма право на тези за отопление и т.н.

# 728
  • Мнения: 173
Момичета, искам да попитам в 40-дневния болничен, който се полага на година влизат ли и дни, издавани от гинеколог, заради бременност или само тези от личния лекар?

# 729
  • Мнения: 13 082
Знам, че няма да съм по темата ама ще питам. Ами тези мъже как се съгласяват. Аз ако кажа на ММ, че няма да запиша детето на него за нещо такова никога няма да се съгласи.

ivanova, мисля че влиза всичко. Но нека и някой друг каже, неискам да те подведа.

# 730
  • Мнения: 25 795
Знам, че няма да съм по темата ама ще питам. Ами тези мъже как се съгласяват. Аз ако кажа на ММ, че няма да запиша детето на него за нещо такова никога няма да се съгласи.

Именно, за един кубик дърва, детето да няма баща цял живот, документално при това...не го проумявам...Или да кажа на бащата, че ще го запиша с моите имена за да влезе в градината по лесно... Shocked Shocked Shocked

# 731
  • София
  • Мнения: 522
Знам, че няма да съм по темата ама ще питам. Ами тези мъже как се съгласяват. Аз ако кажа на ММ, че няма да запиша детето на него за нещо такова никога няма да се съгласи.

Именно, за един кубик дърва, детето да няма баща цял живот, документално при това...не го проумявам...Или да кажа на бащата, че ще го запиша с моите имена за да влезе в градината по лесно... Shocked Shocked Shocked
И аз не го разбирам и останах меко казано потресена, но явно на хората не им пука.

# 732
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Момичета, искам да попитам в 40-дневния болничен, който се полага на година влизат ли и дни, издавани от гинеколог, заради бременност или само тези от личния лекар?
Какъв е този болничен от 40 дни?

# 733
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Момичета, искам да попитам в 40-дневния болничен, който се полага на година влизат ли и дни, издавани от гинеколог, заради бременност или само тези от личния лекар?

Всички първични влизат.Независимо дали от ЛЛ или от специалист.След тях имаш 180 календарни дни болничен с комисия

Ала-Бала,предполагам се пита за полагащите 40 дни първични болнични в годината

# 734
  • Мнения: 415
Моят въпрос не е свързан пряко с майчинството, но предполагам, че ще може да ми отговорите. Днес ММ се опита да отиде при ЛЛ за преглед и болничен, но него го нямаше... Не питайте защо... От качвам само като се сетя за това, какви лекари има. Болен е и не е в състояние да отиде на работа. Въпросът ми е може ли в понеделник да му се издаде болничен с дата от днес?

Общи условия

Активация на акаунт