Софиямед - тема №2

  • 92 120
  • 763
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 8 241
Гети75, разбира се, че споделяме лични впечатления. Но при вас не са впечатления а някаква оценка. Която като не специалист не е релевантн.
И какъв беше проблема, който не са видяли, стана ми интерсно?
Иначе за Панадола предполагам, че вие не сте разбрали обяснението на педиатъра от Пирогов. Категирично не вярвам да лекар да говори такива глупости.

# 571
  • Мнения: 35
Здравейте, темата май е основно за раждане в Софиямед, но все пак мението ми касае цялостната организация в болницата, така че може пък да е ползено на някой.
Първо -  чакане в продължение на 3 часа пред приемен кабинет, няма никаква организация, никакъв ред, опашката е огромна. Един човек отговаря и за взимане на кръв, и за документация, изобщо за всичко.
Когато след тричасовото чакане най-накрая са те приели и си се добрал до отделението, никой не идва да даде каквато и да било информация. Сестрите не знаят може ли да се храниш или да пиеш вода, нищо никой не ти казва. Пак в продължнеие на часове. Накрая ти донасят накъв супоподобен буламач, който не става за ядене. Ако все пак си умрял от глад и се осмелиш да го опиташ се оказва, че не са ти дали прибор. Това е само от днес. Надявам се следващите дни да не се налага да допълвам.

# 572
  • Мнения: 190
Здравейте,

Наскоро има ли родили нормално в Софиямед?
Или всичко е секцио?

# 573
  • Мнения: 2
Преди няколко седмици родих естествено в Софиямед, но по време на престоя ми там разбрах, че масово жените избират да родят със секцио.
Наблюдаващият ме лекар беше доктор Георги Кръстев,  той води и раждането. Изключителен професионалист, много съм доволна от отношението му, вдъхва увереност и спокойствие. Препоръчвам да изгледате лекцията му за естесвено раждане и секцио от училището за родители на Софиямед https://www.hospitalsofiamed.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D … 0%B8%D0%B5-/n2176
За обстановката в АГ - отделението - настаняването е в обща стая с още една родилка, рядко има свободна самостоятелна стая. Има оставени единични превръзки за родилки и малко мокри кърпички за бебето, затова си носете ваши, както и крем против подсичане. Дрешки и памперси не е необходимо да взимате, ще ви бъдат оставени в креватчето на бебето при всяко негово връщане при вас. Има фотьойли в стаите, но моят съвет е по възможност, вземете си меко одеало за постелка и удобна възглавница за подпиране, защото тапицерията им е по-твърда. Вземете си поне 2 нощници за кърмене и една за раждането, помпа за стимулиране на гърдите, хавлия, малко ежедневни свободни дрехи, чехли и джапанки.
Бебето стои повечето време при вас, в определени часове ще го взимат за  тоалет, но през нощта е при майката, освен ако не се чувствате добре и сте помолили да не е при вас. В стаята ще видите оставен график на АГ отделението и неонатологията, както и телефон за връзка с последните 24/7. Като цяло съм доволна от АГ отделението, но не ми хареса това, че не ми беше обяснено, как правилно да закърмя бебето. Неонатологичната акушерка Иванка Шилова, която трябваше да го направи, се държа особено грубо и арогантно, караше се на мен и другата жена в стаята, че не можем да се справим с правилния захват на бебето и би трябвало ние вече да сме знаели, как правилно да кърмим. На другата жена даже не беше показано, как се къпе и прави тоалет на бебе, на мен ми показаха веднъж. Храната би могла и да е с по-добро качество, хареса ми, че се дава за хапване кисело мляко (с бисквити или овесени ядки), имаше често супа за обяд, готвеното е основно вариации на ориз и картофи с някакво месо. Не си товарете багажа с храна от ваша страна, носете си сок, ядки и бисквити, за да се подкрепите в първите часове след раждането, винаги може да помолите вашите близки да ви донесат плодове или друго за хапване. Свижданията ставаха само извън отделението. Изписването след естествено раждане е на третия ден, ако всичко е наред с родилката и бебето. Питайте, ако се сетите за още нещо, ще дам информация.

# 574
  • Мнения: 190
Преди няколко седмици родих естествено в Софиямед, но по време на престоя ми там разбрах, че масово жените избират да родят със секцио.
Наблюдаващият ме лекар беше доктор Георги Кръстев,  той води и раждането. Изключителен професионалист, много съм доволна от отношението му, вдъхва увереност и спокойствие. Препоръчвам да изгледате лекцията му за естесвено раждане и секцио от училището за родители на Софиямед https://www.hospitalsofiamed.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D … 0%B8%D0%B5-/n2176
За обстановката в АГ - отделението - настаняването е в обща стая с още една родилка, рядко има свободна самостоятелна стая. Има оставени единични превръзки за родилки и малко мокри кърпички за бебето, затова си носете ваши, както и крем против подсичане. Дрешки и памперси не е необходимо да взимате, ще ви бъдат оставени в креватчето на бебето при всяко негово връщане при вас. Има фотьойли в стаите, но моят съвет е по възможност, вземете си меко одеало за постелка и удобна възглавница за подпиране, защото тапицерията им е по-твърда. Вземете си поне 2 нощници за кърмене и една за раждането, помпа за стимулиране на гърдите, хавлия, малко ежедневни свободни дрехи, чехли и джапанки.
Бебето стои повечето време при вас, в определени часове ще го взимат за  тоалет, но през нощта е при майката, освен ако не се чувствате добре и сте помолили да не е при вас. В стаята ще видите оставен график на АГ отделението и неонатологията, както и телефон за връзка с последните 24/7. Като цяло съм доволна от АГ отделението, но не ми хареса това, че не ми беше обяснено, как правилно да закърмя бебето. Неонатологичната акушерка Иванка Шилова, която трябваше да го направи, се държа особено грубо и арогантно, караше се на мен и другата жена в стаята, че не можем да се справим с правилния захват на бебето и би трябвало ние вече да сме знаели, как правилно да кърмим. На другата жена даже не беше показано, как се къпе и прави тоалет на бебе, на мен ми показаха веднъж. Храната би могла и да е с по-добро качество, хареса ми, че се дава за хапване кисело мляко (с бисквити или овесени ядки), имаше често супа за обяд, готвеното е основно вариации на ориз и картофи с някакво месо. Не си товарете багажа с храна от ваша страна, носете си сок, ядки и бисквити, за да се подкрепите в първите часове след раждането, винаги може да помолите вашите близки да ви донесат плодове или друго за хапване. Свижданията ставаха само извън отделението. Изписването след естествено раждане е на третия ден, ако всичко е наред с родилката и бебето. Питайте, ако се сетите за още нещо, ще дам информация.

Благодаря за споделеното!
Много се радвам, че има и нормално родили там.
Първата ми бременност беше секцио с измислени причини за тесен таз и тн... Като те наплашат и си доброволно под ножа.
Сега много се чудя дали това е правилното място за опит за VBAC.
А може ли да споделите как се случва самото раждане? Имахте ли някаква договорка с доктора - ако той не е на смяна или не дойде навреме какво се случва? Или, ако раждането започне през нощта? С разкритие ли отидохте или имаше и други подпомагащи интервенции - окситоцин, пукане на мехура?

Ако не е удобно тук, може и на лично! Благодаря! ❤️

# 575
  • Мнения: 225
Въпреки че съм раждала секцио ,съм изключително доволна от отношението на др.Кръстев . През 2015 ме приеха в неделя ,с назначена операция за понеделник (защото преносвах ,а бебето нямаше намерения да се ражда) . Оказа се че има предпоставка за спешно секцио ,като се обадиха на др. Кръстев пристигна в болницата и за час събра екипа и извършиха операцията .
Познавам лично няколко майки раждали естествено при него ,също и тези с които лежах по време на престоя и двата пъти - не всичко живо прекарват под ножа .
Предстои ми трети път при него да раждам ,живи и здрави ,отново му се доверявам напълно .
А и нека не забравяме ,че в болницата отиваме да раждаме ,а не да търсим ultra all inclusive отношение  ☺

# 576
  • Мнения: 190
Въпреки че съм раждала секцио ,съм изключително доволна от отношението на др.Кръстев . През 2015 ме приеха в неделя ,с назначена операция за понеделник (защото преносвах ,а бебето нямаше намерения да се ражда) . Оказа се че има предпоставка за спешно секцио ,като се обадиха на др. Кръстев пристигна в болницата и за час събра екипа и извършиха операцията .
Познавам лично няколко майки раждали естествено при него ,също и тези с които лежах по време на престоя и двата пъти - не всичко живо прекарват под ножа .
Предстои ми трети път при него да раждам ,живи и здрави ,отново му се доверявам напълно .
А и нека не забравяме ,че в болницата отиваме да раждаме ,а не да търсим ultra all inclusive отношение  ☺

Ще пробвате ли нормално раждане или директно секцио?

# 577
  • Мнения: 53
Ако искате ВБАК не ви препоръчвам да пробвате там.
Аз сериозно го обмислях втория път, защото и докторът по принцип подкрепяше нормалното, но....с времето се убедих, че няма да ми позволят да опитам, а и дори да бяха ми дали възможност, понеже имах тежко нормално раждане, пак щяха да ме срежат.
Трябва ви опитен лекар, който знае какво да прави, ако се наложи.
За да неразводяваме темата може да ми пишете налично ако искате.

# 578
  • Мнения: 225
Andrea doll ,нямам шанс ,защото съм с две операции ,ще са минали точно 2г от последната. Но и аз не съм наплашена с тесен таз ,а наистина съм си “дребничка” Simple Smile 
Живи и здрави само ☺

# 579
  • Мнения: 2
Преди няколко седмици родих естествено в Софиямед, но по време на престоя ми там разбрах, че масово жените избират да родят със секцио.
Наблюдаващият ме лекар беше доктор Георги Кръстев,  той води и раждането. Изключителен професионалист, много съм доволна от отношението му, вдъхва увереност и спокойствие. Препоръчвам да изгледате лекцията му за естесвено раждане и секцио от училището за родители на Софиямед https://www.hospitalsofiamed.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D … 0%B8%D0%B5-/n2176
За обстановката в АГ - отделението - настаняването е в обща стая с още една родилка, рядко има свободна самостоятелна стая. Има оставени единични превръзки за родилки и малко мокри кърпички за бебето, затова си носете ваши, както и крем против подсичане. Дрешки и памперси не е необходимо да взимате, ще ви бъдат оставени в креватчето на бебето при всяко негово връщане при вас. Има фотьойли в стаите, но моят съвет е по възможност, вземете си меко одеало за постелка и удобна възглавница за подпиране, защото тапицерията им е по-твърда. Вземете си поне 2 нощници за кърмене и една за раждането, помпа за стимулиране на гърдите, хавлия, малко ежедневни свободни дрехи, чехли и джапанки.
Бебето стои повечето време при вас, в определени часове ще го взимат за  тоалет, но през нощта е при майката, освен ако не се чувствате добре и сте помолили да не е при вас. В стаята ще видите оставен график на АГ отделението и неонатологията, както и телефон за връзка с последните 24/7. Като цяло съм доволна от АГ отделението, но не ми хареса това, че не ми беше обяснено, как правилно да закърмя бебето. Неонатологичната акушерка Иванка Шилова, която трябваше да го направи, се държа особено грубо и арогантно, караше се на мен и другата жена в стаята, че не можем да се справим с правилния захват на бебето и би трябвало ние вече да сме знаели, как правилно да кърмим. На другата жена даже не беше показано, как се къпе и прави тоалет на бебе, на мен ми показаха веднъж. Храната би могла и да е с по-добро качество, хареса ми, че се дава за хапване кисело мляко (с бисквити или овесени ядки), имаше често супа за обяд, готвеното е основно вариации на ориз и картофи с някакво месо. Не си товарете багажа с храна от ваша страна, носете си сок, ядки и бисквити, за да се подкрепите в първите часове след раждането, винаги може да помолите вашите близки да ви донесат плодове или друго за хапване. Свижданията ставаха само извън отделението. Изписването след естествено раждане е на третия ден, ако всичко е наред с родилката и бебето. Питайте, ако се сетите за още нещо, ще дам информация.

Благодаря за споделеното!
Много се радвам, че има и нормално родили там.
Първата ми бременност беше секцио с измислени причини за тесен таз и тн... Като те наплашат и си доброволно под ножа.
Сега много се чудя дали това е правилното място за опит за VBAC.
А може ли да споделите как се случва самото раждане? Имахте ли някаква договорка с доктора - ако той не е на смяна или не дойде навреме какво се случва? Или, ако раждането започне през нощта? С разкритие ли отидохте или имаше и други подпомагащи интервенции - окситоцин, пукане на мехура?

Ако не е удобно тук, може и на лично! Благодаря! ❤️

Да, предварително бях говорила с д-р Кръстев, че искам, той да води раждането. Отидох с разкритие, раждането започна през нощта и дежурният лекар му звънна, да идва.  Добре е при наближаване на термина да говорите с наблюдаващия ви лекар, той ли ще изроди детето, дали искате да ви се сложи епидурална анестезия и т.н.

# 580
  • Мнения: 190
@deni_92, за съжаление още от сега ми намекнаха, че имало други места за ВБАК. Поне не ме лъже доктора.

А знаете ли дали мога да направя избор само на акушерка? Знам, че има такава практика в Шейново, но тук не съм запозната.

# 581
  • Мнения: 1
Здравейте,

Наскоро има ли родили нормално в Софиямед?
Или всичко е секцио?
Здравейте,
На 15.10 родих естествено при д-р Георги Стоев. Аз съм безкрайно доволна от отношението на д-р Стоев, екипа му и неонатологията в Софиямед. Както някои друг беше писал голяма част от родилките в Софиямед са с планирано секцио. Ако желаете да родите естествено може да направите консултация с д-р Стоев. 👌🏻

# 582
  • Мнения: 332
Аз доколкото знам , грижата за гърдите и кърменето е задължение на АГ ( във всяка болницата е така) това, че от неонатологията обясняват е бонус- те са там не да ни лигавят ,а да могат да окажат адекватна грижа ако детето ни се влоши и се наложи интубиране, кювьоз и прочие.
Прочетох по горе подобно на моето мнение и рязбирам, че има и други мислещи като мен. Хора за кърменето има консултанти

# 583
  • Мнения: 190
Някой с проблеми след секцио в болницата? Белега добре ли е, добре ли е зашито?
Малко се притеснявам за ресекцио (ако се наложи) и при кой да бъде...

Секцио по Щарк практикува ли се? Едва ли ще ми позволят след едно 'обикновено' секцио, но за инфо ще бъде добре.

# 584
  • Мнения: 21
Аз родих секцио през юни при доктор Нецов. Безкрайно съм доволна! В деня на изписването вече се движих напълно нормално, катерих стълби дори. Възстанових се изключително бързо и нямах никакви проблеми с операцията.

Общи условия

Активация на акаунт