Борба с ранното остаряване... Как? – 4

  • 108 210
  • 770
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 118
35г. не е рано за ботокс.Ефектът е около 3-4 месеца.Всичко зависи по колко единици се слагат,това е токсин и доколкото знам максимума за целия живот е 3000 единици. Затова се прави само в една клиника,където ще ти направят досие и ще знаят всеки път по колко да ти сложат.По груби сметки цената е 10-15 лв/единица, а на финала оставяш около 200 лв за процедура.Значи смятай по колко единици ти слагат.
Полезна информация за броя на единиците за живот, не знаех. Благодаря!

Ако ще слага само и единствено на гневна бръчка, там са от порядъка на 10-12 единици примерно, зависи от преценката на доктора. Също така ефекта е индивидуален - може да трае четири-шест месеца, може и година.
Не е задължително клиниката да е една, дават ти малка книжка като паспортче, там се описват единиците и вида на ботокса. Съответно, ако идеш на друго място - я представяш нея за информация.

Последна редакция: вт, 25 сеп 2018, 11:49 от Пит

# 436
  • Мнения: X
.......... Интересувам се от процедури за стягане на контур

Много съм доволна от радиочестотния лифтинг.

# 437
  • Мнения: 3 272
Пилингът е без видимо лющене, с лечебен ефект за мазна и акнеична кожа.

# 438
  • Мнения: 18 542
Не се гневете. Simple Smile От какъв зор ги правите тия пилинги? Искате да се сдобиете с петна и да си изгорите кожата или сте убедена, че парите, дадени на козметик са добре вложени пари? Независимо, че може да ви нанесе големи щети.
Пилингите подпомагат обновяването на кожата и са много хубава процедура, ако се правят правилно и се грижиш за кожата си правилно след това и като цяло по всяко време. Изобщо не е задължително да се сдобиеш с петна или да се изгориш  Grinning

# 439
  • Мнения: 10 264
Доста пилинги отхвърлих, нито съм с петна, нито изгорена. Друг е въпроса дали виждам някакв видим ефект. Но продължавам да правя от време на време.

# 440
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Пилингите вкъщи /с купени или домашни продукти/ ли правите или в козметичен салон?

# 441
  • София
  • Мнения: 4 878
Да си гориш кожата с киселина всеки месец ми се струва изключително опасно. Положителен ефект със сигурност няма, та не виждам никаква причина някой да си го причинява. Кожата се обновява сама, няма нужда да се гори с киселина за целта.

# 442
  • Мнения: 18 542
Alexandria*, пилинги има всякакви. Има такива които може да се правят и всяка седмица. Всичко зависи от кожата и нуждите ѝ. Обновява се сама, но с възрастта това обновяване значително се забавя и киселините са много ефективни в разграждането на връзките между мъртвите рогови клетки и подпомагат отпадането им, така че крайни и ктегорични мнения като твоите не са особено акуратни.

Ваня1975, аз пилинги съм правила само вкъщи с гликолова киселина. Не съм се горила и определено имаха ефект. Кожата става по-гладка и сияйна.
TCA пилингите се правят само в салон или от човек, който има опит. Това е пилингът, след който кожата се бели значително и се прилага при белези и петна. Тъй като беленето е сериозно и времето за възстановяване е около седмица (може и повече), се прави през няколко месеца няколко пъти или пък само веднъж, зависи от състоянието на кожата и резултатите, които се гонят.
Домашните пилинги със слаби концентрации на гликолова или салицилова киселина могат да се правят всяка седмица или при нужда.

# 443
  • София
  • Мнения: 4 878
Alexandria*, пилинги има всякакви. Има такива които може да се правят и всяка седмица. Всичко зависи от кожата и нуждите ѝ. Обновява се сама, но с възрастта това обновяване значително се забавя и киселините са много ефективни в разграждането на връзките между мъртвите рогови клетки и подпомагат отпадането им, така че крайни и ктегорични мнения като твоите не са особено акуратни.

Аз пък си държа на "крайното" мнение, че кожата няма нужда от горене с киселини, за да се обновява. Според мене, нуждата е психологическа най-вече - да отидеш в салона и да се подложиш на процедурата с идеята, че ще се "подмладиш". 35 год. изобщо не е такава напреднала възраст, в която обновяването да се забавя значително. А когато възрастта наистина напредне, няма спасение от бръчките. Пък ако ще цялата кожа да си смъкнеш с киселина.

# 444
  • Мнения: 18 542
Аз пък си държа на "крайното" мнение, че кожата няма нужда от горене с киселини, за да се обновява. Според мене, нуждата е психологическа най-вече - да отидеш в салона и да се подложиш на процедурата с идеята, че ще се "подмладиш". 35 год. изобщо не е такава напреднала възраст, в която обновяването да се забавя значително. А когато възрастта наистина напредне, няма спасение от бръчките. Пък ако ще цялата кожа да си смъкнеш с киселина.
Сериозните пилинги не се правят за да се махнат бръчки, за бръчки има други процедури. Специално ТСА пилингът е за борба с белези и пигментни петна.

След 25 год. възраст, обновяването на кожата прогресивно се забавя. От обновяване на около 28 дни, се забавя до 45-60 дни на 40-50 годишна възраст. Гликоловите пилинги пък стимулират производството на колаген и еластин, което също намалява с годините.
Сега ако имаш хубава кожа без проблеми, няма нужда да си правиш пилинги вероятно. На 35г в голям % от дамите първите признаци на стареене започват да се появяват, а на 40 вече започваш и да ги виждаш в огледалото.
Ти като не искаш, не си гори кожата с киселини, но твърдението, че не са от полза не е вярно. За различните хора с различни проблеми се ползват различни процедури. Всичко е според необходимостта. Някои имат, други нямат нужда. 

# 445
  • Мнения: X
В духа на пилингите,някой ползвал ли е ежедневната пилинг пяна на PHYTOMER с ензима Протеаза?

# 446
  • Мнения: 345
Alexandria*, пилинги има всякакви. Има такива които може да се правят и всяка седмица. Всичко зависи от кожата и нуждите ѝ. Обновява се сама, но с възрастта това обновяване значително се забавя и киселините са много ефективни в разграждането на връзките между мъртвите рогови клетки и подпомагат отпадането им, така че крайни и ктегорични мнения като твоите не са особено акуратни.

Аз пък си държа на "крайното" мнение, че кожата няма нужда от горене с киселини, за да се обновява. Според мене, нуждата е психологическа най-вече - да отидеш в салона и да се подложиш на процедурата с идеята, че ще се "подмладиш". 35 год. изобщо не е такава напреднала възраст, в която обновяването да се забавя значително. А когато възрастта наистина напредне, няма спасение от бръчките. Пък ако ще цялата кожа да си смъкнеш с киселина.

Подкрепям.
Мили момичета,в каква хубава възраст сте само ако знаете...! Мислете и за след 50-те...след такова третиране на кожата още отсега...???

# 447
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Alexandria*, пилинги има всякакви. Има такива които може да се правят и всяка седмица. Всичко зависи от кожата и нуждите ѝ. Обновява се сама, но с възрастта това обновяване значително се забавя и киселините са много ефективни в разграждането на връзките между мъртвите рогови клетки и подпомагат отпадането им, така че крайни и ктегорични мнения като твоите не са особено акуратни.

Аз пък си държа на "крайното" мнение, че кожата няма нужда от горене с киселини, за да се обновява. Според мене, нуждата е психологическа най-вече - да отидеш в салона и да се подложиш на процедурата с идеята, че ще се "подмладиш". 35 год. изобщо не е такава напреднала възраст, в която обновяването да се забавя значително. А когато възрастта наистина напредне, няма спасение от бръчките. Пък ако ще цялата кожа да си смъкнеш с киселина.

Подкрепям.
Мили момичета,в каква хубава възраст сте само ако знаете...! Мислете и за след 50-те...след такова третиране на кожата още отсега...???
А от кога? Като се сбръчка ли? Какво значи "такова третиране"? Какво му е таковато на третирането и с какво такова третиране влияе негативно в дългосрочен план? Сериозно питам. 

# 448
  • Мнения: 2 129
За здрава,свежа и хубава кожа,напред в годините,грижи трябва да се полагат още от 25 годишна възраст!Въпрос на гени и качествена поддръжка!😊

# 449
  • Мнения: 13 298
Много лесно се посяга вече към силни продукти, които са създадени за  обострени състояния на кожата, без нужда от тях. Това безкрайно наслагване на продукти един върху друг, незнам доколко е добро като идея, може ли въобще кожата да диша под всичко това.
За пилингите къде е мярката и баланса, дали само се махат мъртвите клетки или се стига до нарушаване на клетките в желанието за изчистване на кожата и премахване на несъвършенствата.
Взеха да се промъкват доста статии от онколози и кожни лекари, че разпространението на рака на кожата не се дължи чак толкова на слънцето, а на използването на силни продукти.
Опитвам се да държа някакво средно положение с комплексна грижа без крайности. След едни години вече колкото и да се "лъскаш" те просто си личат - плюс минус 3-4 вече не е от съществено значение.


Понеже съм обиколила доста дерматолози - по тяхно мнение химическите пилинги и киселините не са подходящи за кожа с петна, зачервявания или предразположена към спукване на кръвоносни съдове, което идва неминуемо с възрастта.

Общи условия

Активация на акаунт