На море в Гърция 2017 - III

  • 101 899
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 275
Нашата почивка също мина, но се надявам да можем да отскочим за 2-4 дни по някое време. Септември най-вероятно също ще идем на море, ни се замисляме дали да не пробваме All Inclusive-a на другата ни съседка.

И да кажа нещо, за което се сетих сега. Тази година беше страшно на Вурвуру. За по-запознатите, знаете, селцето е дълго и пътят, който минава през него става да се разминат две коли. Този път обаче навсякъде по пътя имаше паркирани коли и разминаването без изчакване беше невъзможно... От 5 години ходим и за първи път го виждаме толкова пренаселен

# 16
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте!
Бих искала да попитам пуснато ли е допълнително трасе за преминаване през Маказа? Съобщиха, че ще командироват допълнително служители, за да работят всички гишета за проверка, съответно да няма опашка.
Пътуването ще е съботен ден и се замисляме дали да не минем през Кулата. Да се движим поне, да не стоим в задръстване.

# 17
  • Мнения: 4 292
Привет и от мен в новата тема, Параход , благодаря за нея Blush
След много сменени дестинации и липса на време, за организация, днес запазихме тук. На сляпо, пък каквото дойде. На някой да му е познато или да каже мнение за района? Минавали сме само транзит.
http://www.hotelthea.gr/hotel/index.php
Да си бях написала и мястото- Посиди.

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 12:17 от Zoι

# 18
  • София
  • Мнения: 11 987
В Посиди съм била преди 6-7 години около 24 май.
Беше доста малко населено място. Имаше таралежи в морето. Плажът пред хотела (бяхме в Посиди Парадайз) не бе много широк. Пресичаше се крайбрежната улица, за да се стъпо на пясъка.

Но беше съвсем извън сезона и не знам в разгара му как ще е.

# 19
  • Мнения: 4 292
Мерси, Змия. Септември ще ходим живот и здраве, юли-август Халкидики не мога да си го причиня, колкото съм нервна, още повече да се изнервя Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 275
Ама Посиди също е на Халкидики Hug

# 21
  • Мнения: 4 292
Ама Посиди също е на Халкидики Hug
Именно, затова септември Wink

# 22
  • Мнения: 4 275
Овца съм Satisfied

# 23
  • София
  • Мнения: 1 180
Ние сме почивали в Possidi Paradise Hotel. Лично мое мнение - на мен това село не ми хареса. Малко и безлично. Къса крайбрежна улица с няколко таверни, един магазин си спомням, че имаше. Плажът - каменист, а дъното на морето един огромен камък пълен с таралежи, където можеше да се стъпи само с обувки. Почти нямаше плажуващи. Ние ходихме към фара или във Фурка.

# 24
  • Мнения: 4 275
Ние бяхме в Посиди преди година-две. Уцелихме една оферта в сайтовете за колективно пазаруване на добра цена с All Inclusive пакет. Пресичаш една уличка и си на плажа. По спомен беше пясъчен, но наистина във водата си е един голям камък Grinning Но пък ние сме "шнорхелджии" и ни беше интересно да зяпаме дъното. Беше пълно с рибки и там видях най-голямата риба за целия ми шнорхелджийския живот Satisfied

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 393
Миналата година бяхме в Посиди. Още в края на юни си беше доста натоварено. Селото е малко и не е нищо особено. Изядоха ни направо комари-мутанти. Mr. Green Плажът в Посиди не ми хареса особено. Има и един бийч бар - Кокус - там плажът е добре и има и място за свободно плажуване. Юни обаче много духаше - вятърът ми обърна и двата чадъра - такова нещо не ми се беше случвало. Като цяло плажът не ми хареса. Ходихме на плаж и в Сивири, а също и на пясъчната коса, вдадена в морето близо до селото, а също и в Калитея / но на 20-тина км. /.

# 26
  • Мнения: 60
Здравейте!
Бих искала да попитам пуснато ли е допълнително трасе за преминаване през Маказа? Съобщиха, че ще командироват допълнително служители, за да работят всички гишета за проверка, съответно да няма опашка.
Пътуването ще е съботен ден и се замисляме дали да не минем през Кулата. Да се движим поне, да не стоим в задръстване.

Последните две съботи на юни минавахме през Маказа. Не мисля да повтарям някога. На отиване чакахме точно 2 часа, а на връщане повече от 3. Кошмарно беше, на връщане задръстването ни хвана в началото на последния тунел. Мъжът ми разхожда с количката детето по сенките, докато аз пъплех с колата. Граничните полицаи му бяха казали, че всяка събота и неделя е така от 8 до 20 вечерта, докато през Златоград се минавало без особено чакане.

# 27
  • България, София
  • Мнения: 1 754
Цитат на: Vivi в сб, 22 юли 2017, 00:17:

"Моля, препоръчайте ми симпатична таверна в Кавала. Имаме една нощувка заради ранния ферибот. Ще отседнем в стария град  - тук."

Balaouro ти препоръчвам. Бяхме скоро, чудесна храна, семпла обстановка, до морето е. Там са наредени няколко.
https://www.google.gr/maps/place/Balaouro/@40.938361,24.4182727,2024m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xc25dec9a970467a0!8m2!3d40.9421582!4d24.4251616?hl=el
Не знам защо не ми е активен линка. Като го напишеш в Мапса излиза.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Виви, още една таверна в Кавала за всеки случай - Sousouro - https://www.google.bg/maps/place/So%C3%BAsouro/@40.9363669,24.411677,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14aebb71af37a4af:0x9c12284607377d14!8m2!3d40.9363629!4d24.4138657?hl=bg

Иначе подкрепям и с две ръце предложението на Zoi за Balaouro. Чудесно местенце, до морето с прекрасно обслужване и храна.

П.С. Съжалявам, че така вмъкнах отговорите, но не знам дали мога да вмъкна цитати от предходната тема Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 6
Здравейте!
Търся мнения за FilosXenia Ismaros Hotel  и плажа до него. Става ли за семейство с деца и изобщо някой ако има впечатления моля да ги сподели.

# 29
  • Русе
  • Мнения: 5 347
dabrava79 Благодаря ти! Значи положението не се е променило. Ние 2015г. висяхме така 2 часа на Маказа на излизане към Гърция и беше ужас.
Златоград го гледахме - още му се чудим колко е завоесто. През Илинден минахме миналата година посока Гърция и бяхме единствена кола Simple Smile, но тогава пътувахме от Банско.

Общи условия

Активация на акаунт