На море в Гърция 2017 - III

  • 102 373
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 642
Попаднах на хубаво място за настаняване в Йерисос, малко извън населеното място, до плажа. Като гледам картата в началото на плажа с пада.
На снимките плажа изглежда с едър пясък на чист.
Може ли мнения да споделите за плажа?
На 3 км.от центъра на селото е.

Това е пясъка на на Йерисос и Какудия https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208200862199634&se … ype=3&theater

Не е много каменист, но не е и фин. Като цяло не е поддържан, няма и барове и таверни. Дори и в активния сезон плажът е слабо зает.
Точно така изглежда пясъка на снимките от хотела. Ние предпочитаме свободно плажуване, няма да ни липсват барове и таверни, само ме притесни един от коментарите за хотела, че плажа бил мръсен, иначе водата била кристална.

# 721
  • Бургас
  • Мнения: 641
Замърсен е с клонки, листа и др. подобни естествени неща. Не се почиства, защото няма барове. Но не е нещо фрапиращо.
На тази снимка се вижда горе-долу как е ивицата https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208200658274536&se … ype=3&theater

# 722
  • Мнения: 306
Къде близо до Солун можем да плажуваме?Или в Солун,защото ще ходим за първи път до там на тръгване към България.

# 723
  • ново
  • Мнения: 6 040
Къде близо до Солун можем да плажуваме?Или в Солун,защото ще ходим за първи път до там на тръгване към България.
Преди няколко страници ви отговориха.

# 724
  • Мнения: 306
Къде близо до Солун можем да плажуваме?Или в Солун,защото ще ходим за първи път до там на тръгване към България.
Преди няколко страници ви отговориха.
Ммм да.Плажната ивица съм я пропуснала,иначе препрочитам поста,благодаря!

# 725
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
И аз съм доволна от Касандра. Обиколихме почти всички места, приятно, с хубави плажове. За пореден път, обаче се убеждавам, че нагоре около Кавала, по нищо не отстъпват плажовете на тези в Халкидики.

Не съм ходила на плажове около Кавала, но съм чувала, че има доста хубави и там. Следващото лято може би ще отидем.

# 726
  • София
  • Мнения: 12 011
И в петък вечерта, и вчера през Илинден се минаваше много бързо, въпреки че за първи път ми проверяваха документите и на колата.
Въпреки че бях с голямо комби и с каяк на покрива, физическа проверка на колата нямаше.

# 727
  • Мнения: 3 642
Замърсен е с клонки, листа и др. подобни естествени неща. Не се почиства, защото няма барове. Но не е нещо фрапиращо.
На тази снимка се вижда горе-долу как е ивицата https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10208200658274536&se … ype=3&theater
bouquet
Платих капарото вече, дано ни хареса.
Ние сме с две деца, които тогава ще са на 6 и 1 г. и 5 месеца, трябва ли да им нося плажни обувки за този плаж? До сега сме били само на Амуляни и Санта Барбара на Корфу, където пясъка беше ситен и нямаше нужда от обувки.

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 641
Нашите деца там ходеха без обувки. Таралежи има само по скалите. Иначе заливът не е плитък като на Амуляни, малкия беше с плувки на ръцете.

# 729
  • Мнения: 459
Здравейте момичета, харесала съм едни студия до плажа Валти на Ситония, някой да е ходил на този плаж и да ми даде отзиви относно чистота, населеност и дълбочина. Предварително Благодаря

# 730
  • София
  • Мнения: 710
Здравейте,
Другата седмица заминаваме (семейство с почти 3 год. хлапак) за Олимпиада. Препоръчайте ми места в района подходящи за деца, моля ви:)

П.С. Имате ли представа дали информацията от този сайт от заглавната страница е валидна към момента? Има ли някакви промени в законите?

Скрит текст:

Последна редакция: вт, 12 сеп 2017, 12:38 от Yoanny

# 731
  • София
  • Мнения: 1 691
Изкарахме прекрасно море на Халкидики и всички сме много щастливи и доволни Simple Smile
Разказвам, ако на някой му е интересно.
Тръгнахме на 6ти в 7:30ч сутринта и минахме бързо границата, без да чакаме повече от 5-10 минутки.
Запътихме се към Солун, където пообикаляхме за място за паркиране и накрая спряхме до крайморската улица в платен подземен паркинг.
Отидохме да видим Бялата кула и там се повозихме на корабчето Арабела (благодаря за препоръките от тук), което срещу минимална консумация те разхожда 20-30 минутки и за Ники беше много интересно.
След това пообиколихме в центъра и хапнахме страхотна порция Гирос и Сувлаки в ΔΙΑΒΑΣΗ.
След това си взехме колата и потеглихме за Халкидики. Стигнахме в хотелчето ни, което е близо до Неа Скиони към 17ч, приятно местенце с голям двор, красиви палми и гледка към морето. Стаичката ни беше малка, но уютна, имахме си кухничка, на която си готвихме и прекрасна гледка към морето Simple Smile
Останалите гости бяха главно руснаци и гърци, тихи и кротки хора Simple Smile
За залеза се разходихме в Неа Скиони, където имаше крайбрежна улица с ресторантчета, пристанище и детска площадка на плажа.
На следващия ден се запътихме на плаж, но наблизо не открихме такъв с хубав ситен пясък, без камъни и с по-голяма ивица.
Ходихме на Посиди, където пясъка е леко боцкащ, но се разходихме по пясъчната коса в морето, където от двете ти страни се сблъскват вълни и разходката си заслужаваше.
Посетихме още 5-6 плажа, разходихме се във Афитос, Калитеа, Полихроно, Пефкоходи и накрая чааак на края на ръкава си намерихме прекрасен плаж с оргомна плажна ивица, ситен, ситен уникален пясък без никакви камъни и много красива синя, плитка вода. Плажчето се казва - Хрусо (Крузо) и се намира до Палиури.
Имаше няколко плажни бара с шезлонзи и чадъри и голяма свободна зона (но ние не си носихме чадър и се настанявахме на шезлонзите срещу 2 кафета) Simple Smile
На следващия ден отново цял ден се излежавахме на плажа, а вечерта се разхождахме пак в Афитос, където хапнахме много вкусни гироси, а в Калитеа кремчета с шам фастък от една страхотна сладкарница.
Следващия ден беше определен за обикаляне на Ситония, но за съжаление времето беше мрачно и облачно.
Разгледахме Никити, Вурвуру, Сарти (портокали бийч). Изключително ми беше криво, че беше облачно и морето сивееше, сигурна съм, че при ясен ден е прекрасно, за задължително ще отидем отново там следващия път, харесах си много Сарти.
На Вурвуру пясъка беше ситен и прекрасен, а морето много много плитко, имаше много деца.
На връщане минахме през Ормос Панагиас, където бяха паркирали малките круизни корабчета и много ни се искаше да се разходим до съседните острови - Диапорос и Амуляни, но нямахме време, защото на следващия ден се прибирахме за България, а карабчето тръгваше в 9ч сутринта и трябваше много рано да станем и тръгнем за Ситония.
Преди да тръгнем за България пак отидохме на Хрусо и стояхме до следобяда, изкъпахме се, облякохме се и късно вечер се прибрахме в България.

# 732
  • Мнения: 813
Завърнахме се от Пелион, бяхме отседнали в Агиос Йоанис. Определено мога да кажа, че останахме впечатлени от селцето, плажовете, гледките, атмосферата…абе всичко беше невероятно. Бяхме отседнали в Eleana hotel: https://www.booking.com/hotel/gr/eleana ... is.bg.html или http://www.eleana-marina.com/ . Страхотно непретенциозно за цената си хотелче. Много чисто, много отзивчиви собственици, приятно местенце. Закуската е една и съща всеки ден, но има достатъчно разнообразни продукти. Хотелчето има добър WIFI и безплатен подземен паркинг, който е на принципа – ако си намериш място. В случай, че няма места за паркиране в подземния паркинг на 20 м. от хотела има и много голям безплатен обществен паркинг. Селцето има страхотна крайбрежна алея с десетина таверни, няколко супермаркета, магазинчета за сувенири и т.н.
Пътя до Агиос Йоанис е около 650 км, като до Волос е само магистрала ( такси около 14 евро в посока). След това има две алтернативи – или през Portaria и Chania и оттам се слиза от планината – този път е най-кратък, но пък с много завои, изкачвания и слизания. Другият път е през Агиос Георгиос – Тцакграда – този път е по-дълъг, но пък се заобикаля планината ( не че няма завои и по него). Общо взето в района пътищата навсякъде са теснички и с доста сериозна денивелация, но пък гледките и изживяването си заслужават.
Плажовете в района – бяхме на няколко различно плажа, почти всички са със ситни камъчета и по-едър пясък, с малко ивица с фин пясък. Точно до хотела са плажа към селцето, който не е лош, но не е нищо особено. От другата му страна е един от известните плажове – Папа Неро, лично нас не ни впечатли много, но става. От лявата страна на селцето се намира един от най-приятните плажове, които посещавахме – Плака. Много спокойно място, кристална вода, има места с пясък, има места и със скали, за всекиго по нещо. Проблемът е достъпа до плажа – вариантите са два – пеш или с кола до пристанището на Аг. Йоанис и от там по едни скали се стига за няколко минути. Вторият вариант е с кола до хотел Еден ( на около 5 мин с кола), където може да се паркира срещу 6 евро/ден+ ползване на чадър и шезлонги. Другият плаж, който посетихме беше Агиос Саратас – доста широк и пуст, много спокоен на около 30 мин с кола от Аг. Йоанис. Ходихме и до Милопотамос – отново на 30 мин. на юг – уникален плаж, страхотно място. В сезона, обаче със сигурност става пренаселен.
Задължителна е разходката до съседното селце – Ntamushari ( снимани са кадри от филма Мама мия) – минава се по няколко доста стръмни обратни завои, но си заслужава. Колите се оставят на малък паркинг и в селцето се влиза пеш, има няколко уникални таверни с изглед към залива и старото пристанище.
Таверните в Агиос Йоанис са десетина, цените почти навсякъде са еднакви. Останахме най-очаровани от Akti и Galeos Tavern.
Други селца, които е хубаво да се посетят по пътя са Макриница, Катохори и Портария.

# 733
  • Мнения: 810
Здравейте, след като четох тук добри отзиви за Акти Урануполи реших да резервирам за края на май 2018 г, чудя се дали да е само закуска , или със закуска и вечеря, как е вечерята, на блок маса или сет меню, какво ще ме посъветвате?
 И още един въпрос : какво значи Free Cancellation, което е по-скъпо, като опция, аз го тълкувам, че ако се откажеш, ще ти върнат цялата сума без проблеми, която си дал дотук, или само капарото. Резервацията ще направя през сайта на хотела, защото ми е много чудно, че за този период в букинг ми дава 2500 лв оферта , а в сайта е по-малко от хиляда, втори път ми се случват такива работи с бикунг и там вече го ползвам само да чета отзиви и да търся хотели.
Благодаря предварително на отзовалите се!

# 734
  • Мнения: 3 048
Не може да има такава голяма разлика в цените. В Букинга има различни стаи, апартаменти, за различен брой хора. Може и да сте се объркали.

Общи условия

Активация на акаунт