На море в Гърция 2017 - III

  • 101 890
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 669
В менютата пише ли на английски, или трябва да поръчваме на гръцки? В тая връзка кажете как е мусака, риба, салата....

Ние преди две седмици имахме много смешна случка в Пелион. Сядаме в една таверна, мъжът ми пита има ли меню. Собственикът се усмихва, казва - да, имаме. И започва да изрежда - салата такава и такава, риба, миди...Мъжът ми окръгли очите, поръчахме и накрая сметката идва - съвсем нормална. Също в Амудиа преди два - три дни. Пак питаме дали има меню и пак собственикът започва да рецитира какво точно предлага заведението.

# 91
  • Мнения: 80
Здравейте, благодаря за новата тема, записвам се да следя отзиви, в края на август сме за няколко дни на Атон, на къмпинг Комица, иска ми се да чуя за някои хубави места, плажове, магазини, таверни в района по целия ръкав, разхожда ни се.  
Здравей,Комица е едно от любимите ми места ,всяка година поне веднъж го посещаваме.Първо ,може би е най-спокойният кемп на Халкидики,отдалечен от лудница и определено спокоен,еле пък след 25.08. Около него няма нищо значително,близко на 9км е трипити и оттам хващаш ферито за Амулияни ,където има какво да се види.Около комица има два града- Йерисос и Неа Рода,освен кейчета в градовете няма нищо впечатляващо,над комица в гората има пътеки които са готини за разходки или за каране на колела. Над йерисос вече третият крак свършва и идват Стратони ,Олимпиада ,Ставрос и Аспровалта,които са силно курортни градчета и много Блъскани.

Много благодаря! Нямам търпение. Точно спокойствие търсим. А магазини за хранителни стоки наблизо къде има? На мапса видях, че край Йерисос има Лидл, а рибен пазар?
Лидл и Мазутис са магазини един срещу друг в Йерисос,там където си гледал/а. Предостатъчно ще е за теб,за рибни пазари има магазин за риба на главната в Йерисос срещу площадчето в центъра,както и магазин в Неа Рода точно зад главният плаж,и в двата града ,който и да питам веднага ще намериш отговори за магазините. А иначе трябва сутрин около 5/6 да се иде в тези градчета и да се търсят рибари,но така и не успях,но може да питаш в кемпа за тях ,дали изобщо ги има

# 92
  • Мнения: 7 279
http://www.aggelinastudios.gr/index.php/en/contact-us
Това място за настаняване ок ли е?
Гледам, че плажа е близо, но дали е хубав?
В момента съм по диагонал на това студио...за мен това е Плажът-децата ми пораснаха тук(ако нещо те интересува конкретно пиши на лични,мога и снимки да ти пратя от плажа)

Здравей, пиша от телефона и не мога да се ориентирам за ЛС. Пиши ми , моля те,
как ти се струва студиото, радвам се, че плажът е хубав. Наблизо има ли евтини заведения, магазин? За първи път ще почиваме в Гърция и дори не знам какво да питам.
И аз съм през новата мобилна,но успях да ти пратя ЛС през oldm.bg-mamma.com

# 93
  • Мнения: 1
Здравейте, извинявам се ако вече е разисквано, но да попитам как става да изпратя пари за да капарирам нает апартамент? Как е по изгодно? Предложиха ми money gram или western union?!

# 94
  • Мнения: 11 088
Transferwise - пристига като обикновен банков превод по сметка. Има тема някъде из мамата с подробности, като цяло не е трудно да се намери в нета информация за услугата.

# 95
  • Мнения: 796
Върнахме се от Амулияни . Беше много хубаво, спокойно и интересно. Обиколихме плажовете, ходихме с корабче  до Магарешките острови, хапнахме вкусна храна в таверните.
Единствено ме учуди цената на рибата в заведенията - 60 евро  за килограм. Миналата година в Орфинио  беше - 30 евро , а предишни години сме плащали около 10 евро  за порция. Навсякъде ли в Гърция толкова се е дигнала цената?
bibia, кой плаж ще препоръчаш на Амуляни?
 Ние  имаме намерение началото на септември да бъдем там, като идеята ни е да спим в Уранополи и да ходим на плаж през деня на острова, но все още нищо не сме открили за спане.
Ако някой може да предложи нещо за Уранополи, ще съм много благодарна!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 3 943
В менютата пише ли на английски, или трябва да поръчваме на гръцки? В тая връзка кажете как е мусака, риба, салата.... Каквото се сетите. Похвалиха ми някакви кюфтета от агнешко+телешко, но забравих как се казват по гръцки.

Не се притеснявайте.От мнооого години НЯМА менюта само на гръцки , все пак Гърция се посещава от над 25 000 000 чуждестрани туристи годишно.А специално за Северна Гърция всичко тотално е и на български , има мнооооооооого българи сервитьори , а в много места като Тузла и Керамоти има масово надписи на български на всичко и навсякъде Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 08:31 от peterky2002

# 97
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Здравейте,искам да попитам някой ходил ли е във Фанари?Как са там нещата:градчето като цяло,плажове,заведения,магазини,хотели.?Като разглеждахме много ми харесаха едни дървени къщички(бунгала)Някой да е отсядал там?

# 98
  • Мнения: 60
Здравейте,искам да попитам някой ходил ли е във Фанари?Как са там нещата:градчето като цяло,плажове,заведения,магазини,хотели.?Като разглеждахме много ми харесаха едни дървени къщички(бунгала)Някой да е отсядал там?
В селцето има два плажа, с безплатни чадъри, но морето е сравнително дълбоко и не сме посещавали. Веднага след края на селото в посока Ароги има голям, хубав плаж с чиста и плитка вода. Има един бар и останалото е свободна зона. Отивайки за този плаж минавахме покрай едни бунгала, които отвън ми изглеждаха много добре, в оградено и добре поддържано място. Заведения има в центъра, покрай морето, от които не съм възхитена, нито като обслужване, нито като храна. През юни нямаше типично гръцките готвени храни, а само алуминути с полуфабрикати. Може да си спестиш нерви и пари, като се самоизхранваш, не ми е любимо, защото поне през почивката не ми се занимава с готвене, но за там е по-добрия вариант. Почти навсякъде знаят български или има в персонала българи, въобще родната действителност няма да ти липсват. Нямаше работеща аптека. Има рибарски и месарски магазини, две пекарни и два супермаркета - Ариста и другия не му помня името, но няма Лидл и Мазутис. Местата за настаняване са от семеен тип, ние бяхме в центъра в апартамент,  който намерихме от българка, много коректна.

# 99
  • Мнения: 3 638
Аз почнах да оглеждам за следващата почивка, доста е рано, но предпочитам да си запазя нещо от сега пък ако си харесам нещо друго ще сменя резервацията Simple Smile
Хубав ли е плажа на Псакудия? Ще бъдем с две деца, едното ще е на годинка.
Харесах си и едно местенце по на юг - Glyfa - срещу о. Евия, имаше малко снимки на плажчето, стори ми се тясно и каменисто, но пък водата кристално чиста и сега се колебая между тези две места.
Харесах си и едно местенце в Палерос
Какво бихте ме посъветвали?

За плажовете на Амуляни - препоръчва Алики - лесно достъпен до него има асфалтов път.
Освен него видяхме още два от по-отдалечените, които са срещу остров Дрениа, пътя до тях е ужасен, черен и неравен, на места няма как да се разминат два автомобила, а плажчетата са приятни, но Алики повече ми хареса, особено след като докараха изкуствен кей на къмпинга и децата доста се забавляваха да скачат в морето

Последна редакция: пт, 28 юли 2017, 18:11 от anbibian

# 100
  • София
  • Мнения: 1 247
Аз почнах да оглеждам за следващата почивка, доста е рано, но предпочитам да си запазя нещо от сега пък ако си харесам нещо друго ще сменя резервацията Simple Smile
Хубав ли е плажа на Псакудия? Ще бъдем с две деца, едното ще е на годинка.
Харесах си и едно местенце по на юг - Glyfa - срещу о. Евия, имаше малко снимки на плажчето, стори ми се тясно и каменисто, но пък водата кристално чиста и сега се колебая между тези две места.

На Глифа е точно такъв плажа.  Пясък няма.  От там се хваща ферибота за Евия.

# 101
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 392
В Псакудия плажът е много хубав - пясъчен и плитък. Паркингът е до пясъка.

# 102
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Резервирах студио във Вурвуро за Септември, благодарение на вашите полезни коментари. Сега идва моментът със капарото. Сметката по която трябва да внеса е в Пиреус банк. Дали да внеса от наш клон на банката? Четох и за transferwise ,но не ми е много ясно как да стане. Много ще съм благодарна , ако някой разясни и това. Flowers Rose

# 103
  • Мнения: 99
В Псакудия плажът не е нищо особено, няма чар в сравнение с други плажове на Ситония. Пясъкът е странен, сякаш е пръст, а не пясък и цапа, но... Псакудия е добра отправна точка, ако настаняването е оферта. Лесно се стига до повечето хубави плажове наоколо. Ние бяхме в Cronwell resort в Псакудия началото на юли, но обикаляхме по други плажове. В понеделник заминаваме пак, но си резервирахме двустаен апартамент в Агиос Николаос.
Благодаря за препоръката на таверна Климатария, ще я посетим.

# 104
  • Злокучене
  • Мнения: 456
Неа Рода хубав ли е плажа? Как е за семейства с деца? Навалица ли е?
Иначе мога да кажа нашето мнение за Лефкада - бяхме средата на юни морето е студено за киснене на деца и става дълбоко още почти в началото. Другият минус е че се ходи с кола до плажа нещо което ние не харесваме. Иначе много красиви гледки от високо. Морето беше мътно от пясъка не е като на Ситония да си виждаш рибки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт